Leki homeopatyczne dobierane są inaczej niż substancje ordynowane w leczeniu konwencjonalnym. W homeopatii im dawka i rozcieńczenie leku niższe, tym lepiej. Siła specyfików leczniczych tkwi w ich energii, którą uzyskuje się w procesie potencjowania, czyli rozcieńczania roztworu wyjściowego (pranalewki) w procesie wytwarzania leku, oraz przez dynamizację – energiczne wstrząsanie lekiem.

Zasada stosowania w leczeniu homeopatycznym jak najniższej dawki opiera się na prawie Arndta-Schultza, w myśl którego siły organizmu pobudzane są przez bodziec działający najsłabiej. Bodziec umiarkowany siłom tym sprzyja, silny je hamuje, a bardzo silny – znosi.

Zadaniem leczenia homeopatycznego jest wyzwolenie i pobudzenie sił witalnych organizmu – zatem stosując prawo Arndta-Schultza, leki homeopatyczne powinny być słabymi bodźcami – tymi, które pobudzają.

homeopatia jak leczyćmorguefile.com

Obowiązująca w homeopatii zasada jak najmniejszej dawki w praktyce oznacza, że leki są bardzo mocno rozcieńczone. Tak mocno, że pojawiają się głosy, iż w pojedynczej dawce leku może nie być ani jednej molekuły substancji wyjściowej tworzącej pranalewkę, a jedynie sama woda. Woda ta jednak również posiada cechy lecznicze. Tłumaczy się to charakterystyczną jej cechą, zwaną pamięcią wody. Dzięki tej właściwości cząstki wody, które weszły w kontakt z substancją tworzącą pranalewkę, ustawiły się w określony sposób względem siebie, zachowując tym samym pamięć o własnościach tejże substancji. Informacje te – dzięki oddziaływaniu energetycznemu – przekazywane są cząstkom wody znajdującym się w ustroju chorego. Specyfik homeopatyczny dzięki pamięci wody działa zatem jak czynnik niosący istotną informację: o tym, jak leczyć konkretną chorobę.

Uwaga!

Skutkiem działania leku homeopatycznego jest aktywacja układu immunologicznego. Pobudzone i zmobilizowane komórki odpornościowe rozprawiają się z chorobą.

By leki homeopatyczne były skuteczne, muszą być idealnie dopasowane do objawów chorobowych. W tym celu, zanim homeopata dobierze odpowiedni lek, przeprowadza z pacjentem szczegółowy wywiad, ustalając dzięki uzyskanym informacjom czynnik wywołujący chorobę i jej lokalizację, poznając objawy towarzyszące schorzeniu oraz warunki, w których symptomy się pojawiają.

Znacie kogoś, kto stosował homeopatią? Jakie dolegliwości i czym leczył?

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułJak zsynchronizować napisy z filmem?
Następny artykułPulpit zdalny – jak włączyć

Katarzyna Kieś-Kokocińska – ukończyła studia biologiczne na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach. Jej specjalnością jest genetyka. Pracowała m.in. jako mikrobiolog w dużym zakładzie produkcyjnym z branży spożywczej. Od kilku lat związana z nowymi mediami. Jej artykuły można znaleźć w wielu internetowych serwisach i w wydawnictwach drukowanych. Pasjonatka natury, nowoczesnych technologii i telepracy.

Nasz specjalista pisze o sobie:

Cierpię na niezaspokojoną ciekawość świata – od zawsze. Uwielbiam podróże – te małe i te duże, przy czym każda z nich musi mieć sens. A jest nim poznawanie nowych miejsc i ludzi. Jestem niezależna (co niektórych doprowadza do szewskiej pasji), jak każdy szanujący się Lew chadzam własnymi drogami (najczęściej w towarzystwie psa), stawiam sobie wysoko poprzeczkę, mam własne zdanie, a moim ulubionym pytaniem - od czasów dzieciństwa - jest: „dlaczego?”.

Pisanie to jedna z moich pasji, podobnie jak dzielenie się wiedzą. Odkąd pamiętam, fascynowały mnie biologia i związki człowieka z naturą. W zrozumieniu mechanizmów tych zjawisk bardzo pomogły mi studia (również te podejmowane bodaj od przedszkola w ogrodzie i wśród menażerii mieszkającej w domu moich Dziadków). Kiedy zrozumiałam, że nie uda mi się wykopać żywego dinozaura na pustyni Gobi, zapałałam miłością do genetyki. I tak weszłam w świat struktur o wymiarach mikro oraz nano.

Uważam, że każdy z nas został przez naturę obdarowany potężnym potencjałem – drzemią w nas siły, dzięki którym możemy cieszyć się życiem,  realizować marzenia i – co bardzo ważne – odbudowywać zdrowie. Trzeba jednak wsłuchiwać się w sygnały wysyłane przez organizm,  przywiązywać wagę do zdrowych nawyków i czuć się częścią natury.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here