Aby pobrać odpowiednio zsynchronizowane napisy, warto posiłkować się programem napiprojekt. Jest to aplikacja, która pobiera dopasowane do filmu napisy. Nie jest to duży program i nie obciąża systemu, a efekty w postaci dobrych napisów są zadowalające.

Podobną funkcję posiada program do odtwarzania filmów Bestplayer. Wystarczy włączyć film i kliknąć zakładkę „Napisy” by automatycznie je wyszukać.

napisy

Jeżeli jednak, pomimo starań, napisy nie działają dobrze, można spróbować ręcznie dopasować je do filmu. Aby tego dokonać należy otworzyć przycisk „Odtwarzanie” w menu głównym.

napisy do filmów

Dzięki temu mamy do dyspozycji możliwość przesunięcia napisów o określoną ilość sekund. Takie drobne korekty mogą pomóc w dopasowaniu napisów do filmu.

W przypadku BestPlayera warto zwrócić uwagę na funkcję „Przesuwacz napisów”, która umożliwia dodanie punktów synchronizacji. Jeżeli napisy powinny być wyświetlone w danym momencie to ustawia się taki punkt synchronizacji i względem niego określana jest reszta napisów. Jeżeli napisy rozjeżdżają się z filmem jeszcze w jakimś momencie, możliwe jest dodanie kolejnego punktu synchronizacji.

Jak widać synchronizacja jest możliwa, choć działanie to może być uciążliwe. Przesuwanie napisów o kilka sekund może sfrustrować nawet wytrwałego użytkownika. Warto od razu upewnić się, że mamy dobre napisy.

W jakim programie najczęściej oglądacie filmy? Dlaczego wybieracie ten, a nie inny?

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułNa czym polega homeopatia?
Następny artykułLeki homeopatyczne – działanie, stosowanie

Anna Liszewska - ukończyła Politechnikę Wrocławską na kierunkach: Technologie Internetowe oraz Zarządzanie i Marketing. Jej praca magisterska dotyczyła użyteczności aplikacji internetowych. Doświadczenie zdobywała, pracując w agencjach interaktywnych m.in. jako kierownik sekcji usability, specjalista ds. inżynierii przemysłowej, specjalista ds. projektów społecznościowych.

Nasz specjalista o sobie:

Na co dzień badam i projektuję serwisy internetowe oraz aplikacje webowe. Prowadzę również szkolenia w tym zakresie. Poza tematyką usability interesuję się przede wszystkim mediami społecznościowymi i ich wykorzystaniem w marketingu i reklamie. Wolny czas poświęcam na czytanie książek, turystykę górską oraz jeździectwo.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here