serwis komputerowy

Zalanie laptopa płynem to jeden z najczęstszych wypadków, który przydarza się naszym personalnym komputerom. Stały się one nieodłącznym elementem naszego życia i towarzyszą nam nie tylko w szukaniu rozrywki lub relaksu, ale przede wszystkim w pracę. Tę w dzisiejszych czasach zabieramy ze sobą wszędzie – w plener, do restauracji czy w podróż. W takich sytuacjach nietrudno o wypadek. Sprawdź, co możesz zrobić, aby zminimalizować straty.

Niby każdy z nas wie, że prąd i płyny nie za bardzo się lubią. Mimo to popijamy herbatę pracując lub kawę, oglądając film. Życie lubi płatać figle, więc nic dziwnego, że raz na jakiś czas kubek wypadnie nam z rąk, przewróci się, a tym samym jego zawartość wyleje się na klawiaturę oraz touchpad. Jeśli będzie to czysta woda, problem może być najmniejszy. Sytuacja komplikuje się, gdy będą to jednak inne płyny, szczególnie te słodkie.

Zalany laptop – co robić?

Przede wszystkim nie panikować. Zanim zaczniesz doprowadzać do porządku siebie, koniecznie zajmij się laptopem. Sięgnij po chusteczki lub ręcznik papierowy i zbierz płyn z Twojego komputera. Natychmiast wyłącz laptopa i odłącz go od sieci. To zapobiegnie ewentualnym przepięciom. I w zasadzie na tym Twoja rola się kończy. Nie próbuj potrząsać sprzętem, ani uruchamiać go ponownie. Może to skutkować trwałymi uszkodzeniami podzespołów, a tego raczej nie chcesz, bo działanie takie może pociągać za sobą dalsze konsekwencje, zarówno sprzętowe, jak i finansowe.

Nie próbuj też suszyć laptopa suszarką, kaloryfer też nie będzie najlepszą opcją. Oczywiście, powinieneś zadbać o to, aby znalazł się on w suchym i ciepłym miejscu, aby mógł swobodnie wyschnąć, ale nie próbuj go ponownie uruchamiać nawet po odczekaniu doby. Sytuacja komplikuje się dodatkowo, jeśli rozlałeś sok, colę lub kawę. Resztki płynu prawdopodobnie oblepiają nie tylko klawiaturę, ale i podzespoły. Nie wsadzaj też laptopa do ryżu, który ma wyciągnąć z niego wilgoć. To sposoby, które nie przynoszą efektów tak często, jak byśmy chcieli. Twój laptop powinien trafić do profesjonalnego serwisu.

Na co zwracać uwagę przy wyborze serwisu?

Na rynku działa niejeden https://medicphone.pl/serwis-laptopow-lodz/ serwis laptopów Łódź. Najczęściej można wręcz stracić głowę w gąszczu ofert. Jak odróżnić te dobre od tych, które lepiej omijać szerokim łukiem? Jest na to kilka sposobów. Przede wszystkim poszukaj informacji na temat polecanych firm. Możesz znaleźć je w opiniach w mediach społecznościowych. Ludzka natura jest taka, że o wiele chętniej wystawiamy negatywne opinie, aby przestrzec innych, niż te pozytywne. Jeśli więc coś jest nie tak z serwisem, z pewnością się o tym dowiesz. Kolejnym źródłem informacji może być forum internetowe. Na pewno są wątki, w których ktoś szuka polecanego serwisu w Łodzi.

Kolejną niezawodną metodą jest podpytanie znajomych. Może ktoś szukał serwisu dla swojego komputera? Z pewnością podpowie Ci, na które warto zwrócić uwagę. Jeśli jednak chcesz postawić na pewnik i firmę w pełni profesjonalną, strzałem w 10, w przypadku każdej awarii będzie Medicphone.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here