Idealna podkładka pod mysz

Sporo osób sądzi, że dobra podkładka pod współczesne myszki nie jest wcale potrzebna, że gadżet ten należy do reliktów przeszłości. Rzeczywistość jest jednak całkiem inna! Odpowiednio dobrana podkładka może przynieść rewelacyjne efekty. Przede wszystkim będzie miała pozytywny wpływ na nawigację kursorem po komputerze. Myszka to niezwykle ważne akcesorium, a podkładka po nią zapewnia zoptymalizowaną powierzchnię, dzięki której można znacznie lepiej kontrolować to, co dzieje się na ekranie. Podkładka pozwala czujnikowi wykrywać ruch z odpowiednią prędkością. Jeśli chcesz, aby Twoja praca przy komputerze przebiegała sprawniej i mniej frustrowała, koniecznie zdecyduj się na zakup podkładki pod mysz! Sprawdź, czym cechuje się ergonomiczna podkładka oraz jaki materiał został wykorzystany do jej produkcji!

  1. Podkładka pod mysz komputerową — historia jej powstania
  2. Ergonomiczna podkładka — co ją cechuje?
  3. Zalety używania podkładki

Podkładka pod mysz komputerową — historia jej powstania

Pierwszą mysz komputerową wprowadzono w Stanford Research Institute w 1968 roku. Wtedy też wynaleziona została podkładka pod mysz. Już od pierwszych chwil wykorzystywana była w sposób nieodłączny, razem z myszką. Dlaczego? Elementem sterującym pierwszej myszy były kółka na spodzie. W kolejnych modelach zaczęto wykorzystywać specjalną kulkę i to ten model znany jest użytkownikom, ponieważ można go było spotkać na rynku przez długie dziesięciolecia. Duża podkładka pod mysz gwarantowała odpowiednie poruszanie się kursora po ekranie, a ponadto chroniła malutkie urządzenie przed brudem i uszkodzeniami mechanicznymi powierzchni roboczej. Mogły się bowiem na niej pojawiać brzydkie zarysowania. Obecnie standardem jest mysz optyczna, a więc działająca na bazie lasera. Sporo osób uważa, że nie potrzeba jej już podkładki. Oczywiście są one w błędzie. Dobrej jakości podkładka pozwala wykorzystać mysz jeszcze lepiej i precyzyjniej.

Ergonomiczna podkładka — co ją cechuje?

Podkładka pod mysz spoczywa zwykle na blacie biurka. Na niej swoje miejsce ma sama mysz. Wykorzystuje się myszki na kabel, jak i te bezprzewodowe, sterowane dzięki połączeniu Bluetooth. Decydując się na podkładkę pod mysz, warto sprawdzić, czym się charakteryzują. Jeśli chodzi o materiał wykonania, na rynku znajdziemy podkładki z tkaniny, z plastiku posiadające antypoślizgowy spód, ze szkła oraz z aluminium.

Jesteś użytkownikiem ceniącym wygodę i komfort? Najlepszym rozwiązaniem mogą okazać się podkładki z tkaniny. Wykonane są zwykle z miękkiej pianki, którą można zwinąć i spakować do torby, jeśli istnieje taka potrzeba. Jedyną wadą tych podkładek jest szybkość brudzenia się.

Tworzywo sztuczne to kolejny materiał na podkładki. Gwarantują gładką powierzchnię, dzięki czemu mysz może się swobodnie ślizgać. Konserwacja takiej podkładki jest znacznie łatwiejsza i szybsza, jednak takie podkładki są z reguły nieco droższe.

Ostatnią opcją są podkładki aluminiowe i szklane. Prezentują się bardzo luksusowo, są też dużo droższe od poprzednich dwóch typów. Ponadto wyglądają na stosunkowo ciężkie, a do transportu trzeba je odpowiednio zapakować, aby nie uległy uszkodzeniom.

Zalety używania podkładki

Podkładka pod mysz może mieć różne rozmiary i kształty. Zwykle spotykane są podkładki prostokątne, jednak na rynku znajdziemy także podkładki okrągłe, owalne i inne. Różne podkładki pozwalają na wybór według upodobań użytkownika. Warto jednak mieć świadomość zalet, jakie płyną z ich użytkowania. Przede wszystkim mysz działa znacznie lepiej, szybciej, jest bardziej precyzyjna, a ponadto nadgarstek nie jest tak nadwerężony.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here