Dziecko Salia 125 – fotelik obrotowy do 7. roku życia

Salia 125 – fotelik obrotowy do 7. roku życia

-

Jednym z trudniejszych zadań, które stoją przed młodymi rodzicami, jest skompletowanie wyprawki. Mnogość produktów, dostępnych na rynku dziecięcym, potrafi przyprawić o zawrót głowy. Są jednak rzeczy, o których trzeba pamiętać w pierwszej kolejności. Jedną z nich jest fotelik samochodowy, niezbędny od pierwszych dni życia pociechy. Niemiecka marka Recaro od wielu lat specjalizuje się w produkcji bezpiecznego sprzętu m.in. do przewozu dzieci w samochodach. Jednym z produktów, który oferują, jest Salia 125 – fotelik idealny dla malców do 7. roku życia.

Bezpieczne przewożenie dziecka w samochodzie

Odpowiednie zabezpieczenie dziecka podczas przemieszczania się pojazdami to konieczność. Fotelik samochodowy to sprzęt, którego głównym zadaniem jest ograniczenie ryzyka kontuzji, na którą bobas narażony jest podczas gwałtownych manewrów i innych, niemożliwych do przewidzenia sytuacji na drodze.

Przepisy dotyczące przewożenia dzieci w samochodach osobowych, ustanowione przez Unię Europejską, jasno informują, że w fotelikach muszą być przewożone dzieci poniżej 150 cm wzrostu, zarówno w pojazdach osobowych, jak i ciężarowych. Nie można zapomnieć o konieczności wymiany sprzętu po kolizji lub wypadku, gdyż jego konstrukcja z pewnością została naruszona.

Fotelik Salia 125 – uniwersalny sprzęt dla maluchów

Recaro Salia 125 to model fotelika, na który warto zwrócić szczególną uwagę. Jego największą zaletą jest wysokiej jakości konstrukcja. Jej zadaniem jest pochłanianie energii w przypadku zderzenia. Fotel wyposażony jest w opatentowany system bezpieczeństwa – HERO, ochraniacze zagłówka i pasy naramienne, co przyspiesza usadowienie dzieci o wzroście 40-105 cm.

Salia 125 – fotelik rosnący z dzieckiem

Fotelik Salia 125 można z powodzeniem użytkować od dnia urodzenia malucha, aż do 7. roku życia. Sprzęt wyróżnia się możliwością regulacji oparcia i zagłówka, czyli dostosowania do wzrostu dziecka. W zestawie znajduje się wkładka przeznaczona dla noworodków, dzięki której zachowany jest najwyższy komfort jazdy maluszka.

Baza z możliwością obrotu

Fotelik samochodowy Recaro Salia 125 posiada obrotową bazę, co sprawia, że można obsłużyć sprzęt jedną ręką. Zachowana jest swoboda ruchu, dziecko jest łatwo, szybko i, co najważniejsze, bezpiecznie przypięte.

Pełne bezpieczeństwo

Najwyższy poziom bezpieczeństwa podczas jazdy gwarantują możliwość transportu malucha tyłem do kierunku jazdy, instalacja ISOFIX, a także optymalne zabezpieczenie przed kolizją boczną. Jeżeli fotelik zamontowany jest tyłem – w przypadku zderzenia czołowego oddziałujące na dziecko siły rozkładają się równomiernie na powierzchnię ciała. Dzięki temu zarówno głowa, jak i szyja, są dobrze zabezpieczone. Model Salia 125 spełnia normy bezpieczeństwa UN R129.

Ochrona boczna

Wzmocniona boczna ochrona w foteliku samochodowym Salia 125 wpływa na ograniczenie siły, oddziałującej na dziecko w przypadku jakiejkolwiek kolizji. Fotelik, wraz ulokowanymi z boku absorberami energii, zwiększa poziom bezpieczeństwa jazdy.

Komfort podczas jazdy

Miękka wkładka, będąca częścią fotelika samochodowego, ułatwia prawidłowe ułożenie dziecka w siedzisku. Jednocześnie dzięki niej wzrasta komfort i bezpieczeństwo jazdy dziecka. Wkładka jest zdejmowana, można ją wyprać w pralce, to w znacznym stopniu ułatwia utrzymanie fotelika w czystości. Ponadto system wentylacji w modelu Salia 125 chroni malucha przed przegrzaniem w upalne dni.

Możliwość regulacji zagłówka

Kolejną kwestią, na którą należy zwrócić uwagę przy wyborze fotelika, jest opcja wyregulowania zagłówka. Ten element fotelika marki Recaro łatwo więc dopasować do wzrostu dziecka. Ponadto jest zintegrowany z pasami, co maksymalizuje poziom bezpieczeństwa, wspiera prawidłową postawę i zwiększa komfort jazdy.

Wskaźniki bezpieczeństwa przy montażu

Kolejnym atutem fotelika Salia 125 są wskaźniki. Dzięki nim montaż sprzętu i sprawdzenie jego umiejscowienia jest szybkie i sprawne. Przybierają zielony kolor w momencie, gdy są poprawnie zamontowane. Rodzic zyskuje pewność, że dziecko jest odpowiednio zabezpieczone.

Kupno fotelika samochodowego to jedno z największych wyzwań podczas kompletowania wyprawki. Jeśli dziecko będzie spędzać w samochodzie dużo czasu – należy dobrze przemyśleć swój wybór. Warto zdecydować się na bezpieczny, trwały i estetycznie wykonany model, który będzie spełniał swoją rolę przez długie lata.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

WARTO PRZECZYTAĆ

Jak radzić sobie z potówkami?

Mianem potówek określa się swędzące, czerwone krostki, które są efektem zatkania gruczołów potowych. Pojawiają się one zwykle w obrębie szyi, pach, klatki piersiowej oraz w okolicach krocza. Najczęściej mówi się o potówkach w kontekście niemowląt, ale problem ten dotyczy także dorosłych. Jak zapobiegać tego typu wypryskom i jak się ich pozbyć, jeśli już się pojawią?

Jak przygotować się do wieczornego treningu biegowego?

Coraz więcej osób wybiera aktywny styl życia nie tylko...

Zobacz też

Modne fryzury – lato 2010

Lato jest taka pora roku, która pozwala nam eksponować bardziej całe ciało a szczególnie głowę. Aby nasze włosy wyglądały zdrowo nie należy zapominać o szkodliwym wpływie promieni słonecznych. Tylko na zadbanych włosach tegoroczne uczesania będą prezentować się wspaniale. Trendy na tegoroczne lato to klasyczne fryzury, wydobywające naszą kobiecość i seksapil.

Czy wywoływanie zdjęć przez internet jest bezpieczne? Wyjaśniamy

Wiele słyszy się o próbach wyłudzenia danych czy pieniędzy w internecie. Dziennikarze, eksperci, a nawet influencerzy przestrzegają przed publikowaniem...

Jak nosić pierścionki? Krótki poradnik

Styl biżuterii i sposób jej noszenia ciągle się zmieniają wraz ze zmieniającymi się trendami. Obecnie bardzo popularne stały się...

Może Cię zainteresuje: