Leki Jaki magnez wybrać?

Jaki magnez wybrać?

-

Nie zawsze jednak dostarczamy prawidłowej ilości magnezu do organizmu. Suplementacja magnezu jest szczególnie zalecana w stanach stresowych, zmęczenia. Jego niedobór może mieć bardzo negatywny wpływ na organizm człowieka.

Obecnie dostępnych jest bardzo wiele suplementów diety, zawierających magnez. Często występują one obok witamin np. B6. Różnią się także postacią- występują tabletki, kapsułki, tabletki musujące, przeznaczone do rozpuszczenia w odpowiedniej ilości wody. Jest ich taka ilość i są tak różne, że często zadajemy sobie pytanie, który z nich jest najlepszy.

Jeśi chodzi o postać, w jakiej najlepiej jest stosować preparaty magnezu, to są to tabletki lub kapsułki do stosowania doustnego. Raczej nie zaleca się stosowania tabletek musujących. Powodem tego jest występowanie osadu na dnie szklanki, po rozpuszczeniu tabletki w odpowiedniej ilości wody. Nikomu nie przychodzi do głowy, że jest to najważniejsza “część” sporządzonego roztworu. Osad ten zawiera najbardziej wartościowe skłądniki. Preparaty te można stosować w postaci tabletek musującycyh, ale należy wtedy pamiętać o przyjęciu także tego osadu, a nie tylko roztworu znad osadu.

Z tegowzględu zalecane są tabletki lub kapsułki, gdzie substancja lecznicza pokryta jest otoczką najczęściej żelatynową, a tabletki są sprasowane i także stanowią całość. Przy stosowaniu tej postaci leku nie ma możliwości, by do organizmu nie dostała się najważniejsza frakcja leku.

Zalecane jest także przyjęcie preparatu magnezu, w którym obok tego głównego składnika mineralnego, który chcemy przyjać występuje witamina B6, czy witamina D. Przyczyniają się one do zwiększenia wchłaniani magnezu w organizmie człowieka. Podobnie działa witamina D.

Przy wyborze preparatu magnezu warto zapytać o radę farmaceutę.

Przyjmujecie jakieś suplementy diety? Jakie? Stale czy okresowo? Dajcie znać.

Magdalena Solarz

Magdalena Solarz - studentka IV roku farmacji Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Interesuje się tenisem ziemnym, była zawodniczka Polskiego Związku Tenisowego. Ukończyła kurs wychowawców kolonijnych, wielokrotnie była wychowawcą i pomocnikiem instruktora tenisa ziemnego na obozach tenisowo-tanecznych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

WARTO PRZECZYTAĆ

Jak być dżentelmenem?

Bycie czarującym to posiadanie atrakcyjnej osobowości. Czarujący mężczyzna jest odpowiednio ubrany do każdej sytuacji, przestrzega dobrych manier, a wszelkie braki i wpadki nadrabia urokiem osobistym.

Najczęstsze wady serca u dzieci

Na samym początku należy stwierdzić, że wady serca są najczęstszymi wadami wrodzonymi, jakie spotyka się u noworodków. Stanowią one około 30% spośród wszystkich wad wrodzonych. Określa się je jako nieprawidłowości w budowie serca, zmiany w położeniu samego serca lub też dużych naczyń krwionośnych.

Zobacz też

Czym jest ubezpieczenie ochronne?

Ubezpieczenie ochronne, jest najtańszą polisą chroniącą naszą rodzinę, a jej przedmiotem jest nasze życie. W każdym wypadku wypłata takiego ubezpieczenia jest wypłacana po śmierci a środki wypłacane są uposażonym osobom, takim jak współmałżonek, dzieci, wnuki, rodzice, partner życiowy czy bardzo bliska osoba, która w żaden sposób nie jest z nami spokrewniona.

Czym zajmuje się E100?

Firma E100 jest międzynarodowym dostawcą usług dla firm transportowych. Od ponad 20 lat pomagamy firmom uprościć procesy związane z...

Jak rozmawiać o zaburzeniach osobowości z bliskimi: jak uniknąć stigmatyzacji i jak zbudować zrozumienie dla problemów emocjonalnych

Zaburzenia osobowości są jednym z najtrudniejszych do zrozumienia problemów emocjonalnych. Chociaż nie są one rzadkie, wiele osób nadal nie...

Może Cię zainteresuje: