Kredyt refinansowy

Kredyt hipoteczny to zobowiązanie na wiele lat. Jednak czas nie stoi w miejscu, a tym bardziej rynek finansowy, który stale się zmienia. Wraz z nim modyfikuje się także oferta kredytowa, która może się okazać dużo mniej atrakcyjna niż w momencie uzyskiwania. Czasem zdarza się też sytuacja, że niedługo po zaciągnięciu zobowiązania znajdujemy lepszą i korzystniejszą ofertę. Co zrobić w takim przypadku? Zobacz na czym jest i jak działa kredyt refinansowy.

Czym jest kredyt refinansowy?

Kredyt refinansowy https://splatapozyczek.pl/kredyt-refinansowy/ polega na przeniesieniu zobowiązania finansowego z jednego banku do drugiego. Można to przyrównać do zmiany operatora sieci komórkowej. W momencie kiedy oferta przestała być dla nas opłacalna, lub po prostu znaleźliśmy lepsze rozwiązanie, przenosimy nasz kredyt do konkurencji. Jak to działa? Nowy kredytodawca spłaca nasz stary dług, a tym samym zaciągamy zobowiązanie finansowe w nowym miejscu. Jest to dobry sposób na pozbycie się ciążącej i niekorzystnej dla nas oferty, której  terminowe spłacanie stało się problemem.

Jednak przy zmianie banku należy pamiętać o kilku ważnych kwestiach. Kredyt refinansowy jest bardziej skomplikowaną ofertą niż kredyt np. gotówkowy. Przede wszystkim należy zwrócić uwagę na nowe oprocentowanie i koszta okołokredytowe. Oprocentowanie niższe nawet o jeden punkt może przynieść duże korzyści. Dodatkowo kredyt refinansowy pozwala nie tylko zmienić wysokość rat, ale także zrezygnować z produktów dodatkowych, które generowały nadprogramowe koszty. Tym sposobem można zaoszczędzić nawet do kilkunastu tysięcy złotych (oczywiście wszystko w zależności od tego na jaką kwotę zaciągnęliśmy kredyt). Jednak samodzielnie uzyskanie najlepszej oferty może okazać się zbyt skomplikowane. Rozważając opcję kredytu refinansowego warto sięgnąć po poradę eksperta, Spłata Pożyczek, który zadba o to, żeby nowe warunki były dla nas jak najkorzystniejsze.

Kredyt refinansowy – kto może z niego skorzystać?

Kredyt refinansowy przeznaczony jest dla osób z zaciągniętym kredytem hipotecznym. Z założenia jest to opcja dla tych, którzy nie są zadowoleni z obecnej oferty. Po latach może się okazać, że marża jest za wysoka, a spłacane raty stały się za dużym obciążeniem. Dlatego jeśli należysz do grona osób, których warunki kredytowe znacznie się pogorszyły od momentu podpisywania umowy, to dobrym rozwiązaniem może okazać się kredyt refinansowy.

Jak uzyskać kredyt refinansowy?

Kredyt refinansowy udzielany jest na podstawie wniosku, który składa się w wybranym przez siebie banku. W pierwszej kolejności zostaje sprawdzona twoja zdolność kredytowa. W tym celu pracownik banku analizuje wszystkie informacje o twoich dotychczasowych zobowiązaniach finansowych, które są zawarte w BIK-u. Potrzebny będzie także dokument zawierający informację o kwocie, jaka została do spłacenia. Jeśli do tej pory nie miałeś problemu z terminowymi spłatami, to nie powinieneś mieć także problemu z uzyskaniem kredytu refinansowego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here