Finanse osobiste Czy możliwa jest konsolidacja chwilówek bez zdolności kredytowej?

Czy możliwa jest konsolidacja chwilówek bez zdolności kredytowej?

-

Chwilówkę można dostać od ręki, tylko na dowód. Nic nie stoi też na przeszkodzie, by szybkich pożyczek wziąć kilka, bo firmy ich udzielające zazwyczaj nie robią z tym problemu. Jeśli jednak spłata kilku zadłużeń zaczyna być problematyczna, warto rozważyć ich konsolidację. Czy jest do tego potrzebna dobra zdolność kredytowa?

Jak ocenia się zdolność kredytową?

Zdolność kredytowa pozwala ocenić, czy dany klient będzie w stanie spłacić kredyt, o jaki się stara. Liczą się nie tylko dochody, ale też rodzaj umowy o pracę, liczba osób na utrzymaniu wnioskodawcy oraz to, czy swoje dotychczasowe zobowiązania spłacał on zawsze w terminie. Ta rzetelność bywa często decydująca – ktoś może mieć odpowiednio wysoką pensję by ubiegać się o kredyt, jednak z historii wynika, że w przeszłości często zalegał ze spłatą.

Niewystarczająca zdolność kredytowa jest dyskwalifikująca w banku, ale już nie w firmie pożyczkowej. BIK jest co prawda sprawdzany, ale negatywne wpisy nie powodują odrzucenia wniosku, choć mogą wpłynąć na wysokość oprocentowania pożyczki.

Czy konsolidacja wymaga dobrej zdolności kredytowej?

Jeśli staramy się o kredyt konsolidacyjny w banku, to tak, natomiast inaczej sprawa wygląda, gdy celem jest konsolidacja chwilówek. Łódź jest w miastem, w którym działa wiele firm pożyczkowych, a ich oferta skierowana jest także do osób mających długi. Konsolidacja chwilówek jest dostępna dla tych klientów, którym nie udało się na czas spłacić różnych zobowiązań i teraz mogą oni przez to popaść w spiralę zadłużenia.

W banku taka osoba nie dostanie kredytu ani nawet nie może liczyć na otwarcie linii debetowej w koncie. W firmie pożyczkowej jej gorsza sytuacja materialna nie będzie przeszkodą, a konsolidacja pomoże spłacić przeterminowane zobowiązania. Wymagane będzie jednak jakieś źródło dochodów, a jeśli klient w ogóle nie ma żadnej pracy, niektóre firmy będą gotowe udzielić pożyczki pod zastaw – zabezpieczeniem może być na przykład samochód.

Jak wygląda konsolidacja pożyczek w praktyce?

Konsolidacja chwilówek w Łodzi jest wyjątkowo prosta do przeprowadzenia, ponieważ od klienta nie wymaga się nawet wychodzenia z domu. Czasami firma wymaga podpisania umowy na papierze, a niekiedy nawet te formalności załatwiane są zdalnie. Szczegóły umowy można ustalić telefonicznie lub podczas spotkania z konsultantem. Firma pożyczkowa nie wymaga wielu dokumentów, w przypadku konsolidacji wystarczą umowy pożyczek, dowód osobisty, oświadczenie o dochodach.

Czy konsolidacja pożyczek jest opłacalna?

Zależy to od konkretnej oferty. Firmy dają różne warunki i nie ma gwarancji, że każda propozycja ułatwi klientowi wyjście z długów. Konsolidacja chwilówek w Łodzi zazwyczaj jest opłacalna, ale przed podpisaniem umowy koniecznie powinno się ją przeczytać, dobrym pomysłem jest także korzystanie z internetowych porównywarek pożyczek – podają one całkowity koszt konsolidacji oraz termin spłaty długu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

WARTO PRZECZYTAĆ

Rak endometrium – objawy

Na pierwszy rzut oka wydawać by się mogło, że walka z otyłością nie ma nic wspólnego z zapobieganiem powstawania raka endometrium. W rzeczywistości okazuje się, że otyłość jest głównym czynnikiem ryzyka rozwoju tego nowotworu.

Ile można zarobić na obligacjach?

Zysk z inwestycji w obligacje zależny jest od wielu zmiennych. Wpływ na jego wysokość mają rodzaje zakupionych obligacji (korporacyjne, czy skarbowe), jak również sposób naliczania odsetek (zmienny lub stały).

Zobacz też

Gdzie na wakacje z psem nad morze?

Coraz więcej osób decyduje się na spędzenie wakacji wspólnie ze swoim czworonogim pupilem. Przybywa także hoteli, ośrodków czy gospodarstw agroturystycznych, gdzie akceptuje się obecność czworonogów. Jednak należy pamiętać o kliku sprawach.

Czym zajmuje się E100?

Firma E100 jest międzynarodowym dostawcą usług dla firm transportowych. Od ponad 20 lat pomagamy firmom uprościć procesy związane z...

Jak rozmawiać o zaburzeniach osobowości z bliskimi: jak uniknąć stigmatyzacji i jak zbudować zrozumienie dla problemów emocjonalnych

Zaburzenia osobowości są jednym z najtrudniejszych do zrozumienia problemów emocjonalnych. Chociaż nie są one rzadkie, wiele osób nadal nie...

Może Cię zainteresuje: