Karta kredytowa

Jedni kochają, a jedni nienawidzą. Cieszymy się z jej obecności, aby zaraz potem wyklinać fakt, że jesteśmy z nią powiązani. Pomimo swoich niektórych wad, warto uznać, że karta kredytowa jest dzisiaj potrzebną rzeczą bez której ciężko się obyć. Jak działa karta kredytowa? Dlaczego tak często mylona jest ona z kartą debetową? Jak pokazują wypowiedzi różnych osób, niezależnie od wieku i płci, nie wszyscy zdają sobie sprawę, że tak naprawdę są to dwa odmienne pojęcia.

Czym jest karta kredytowa?

Zastanawiając się nad tym jak działa karta kredytowa, warto wyjaśnić sobie jej pojęcie. Na pierwszy rzut oka karta kredytowa i karta debetowa niczym się od siebie nie różnią. Mogą mieć takie same grafiki z imieniem i nazwiskiem właściciela oraz datą ważności. Takie karty mają również słynny, czarny pasek, który teraz jest powoli wypierany przez znaczek płatności zbliżeniowej. Obiema kartami można dosłownie płacić za wszystko: za zakupy w sklepie stacjonarnym, sklepie internetowym, a nawet za skorzystanie z taksówki. Dzięki obu kartom, jeżeli tylko zajdzie taka potrzeba, można wypłacić pieniądze w oznaczonych bankomatach. Główna różnica pomiędzy obiema kartami polega na różnicy w środkach znajdujących się na karcie. Wersja debetowa powiązana jest z kontem właściciela karty. Korzystając z takiej karty zużywamy środki, jakie mamy dostępne na koncie. Karta kredytowa w żaden sposób nie jest powiązana z kontem, a środki na niej znajdujące się są udostępniane przez bank z którego owa karta pochodzi.

Kredyt na kartę

Jak sama nazwa wskazuje karta kredytowa jest …na kredyt. Zgadzając się na użytkowanie takiej karty przyjmujemy do świadomości, że pobrane z niej pieniądze będzie trzeba spłacić. Kiedy To już zależy od samej placówki bankowej, ponieważ niektóre życzą sobie spłatę całości wykorzystanych środków w następnym miesiącu, a reszta wymaga tylko minimalnej spłaty. Zawsze trzeba dokładnie zapoznać się z warunkami umowy oraz maksymalnym limitem dostępnych środków, jakie można wykorzystać w ramach obsługiwanej karty. Jak działa karta kredytowa? Sprawnie i szybko. Nie raz będzie ona pomocą dla wszystkich posiadaczy, kiedy trafi się okazja wykonania dobrych zakupów. Nie raz docenimy fakt, że będziemy mogli pobrać z niej większą ilość pieniędzy, bo będzie trzeba zapłacić za szybką naprawę auta. Jeżeli ktoś ma odpowiednio dużo rozumu i kontroli, to nawet nie będzie dostrzegał żądnych wad karty kredytowej, która nie raz i nie dwa dla wielu osób może okazać się ostatnią deską ratunku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here