Finanse osobiste Rozliczenie PIT za 2019 rok

Rozliczenie PIT za 2019 rok

-

Zapewne wiele osób zastanawia się, kiedy będzie konieczne rozliczenie PIT 2019. Otóż rozliczenie roczne PIT powinno się złożyć do 30 kwietnia bieżącego roku. Jednakże termin ten został wyjątkowo przesunięty o jeden miesiąc dłużej. Jest to zapewne rozwiązanie, które z pewnością spodoba się wielu osobom. Każdy będzie miał czas, żeby wszystko na spokojnie uzupełnić.

Rozliczamy PIT przez internet

Jeżeli chcemy dosyć szybko i bez problemowo jedyne co to wystarczy zalogować się do systemu Twój e-PIT. Na samym wstępie należy wspomnieć, iż strona ta została zrobiona, aby ułatwić możliwość rozliczeń dla wszystkich podatnikom. Trzeba wziąć pod uwagę, że rozliczenie się dochodów za pomocą wyżej wspomnianej platformy jest dosyć proste i co najważniejsze trwa zaledwie kilka minut, co pewnością spodoba się każdej osobie. Pamiętajmy również, iż do systemy możemy zalogować się na dwa sposoby.

Pierwszą opcją będzie skorzystanie ze specjalnego konta, na którym przechowywane są nasze dane osobowe, czyli, krótko mówiąc, będzie to Profil Zaufany. Zazwyczaj takie konta założymy przy pomocy bankowości internetowej, co jest naprawdę ogromną zaletą. Natomiast drugą metoda, aby zalogować się do systemu jest podanie naszego numeru PESEL, a także kilku informacji z deklaracji podatkowej za 2018 rok oraz z jednego z PIT-ów za 2019. Wszystko to z pewnością otrzymamy od pracodawcy.

Co przygotować do rozliczenia PIT?

pit

Z dużą dozą prawdopodobieństwa istnieje rzesza ludzi, która nie wie co przygotować, aby móc poprawnie się rozliczyć. Na pierwszy rzut oka sprawa może się wydawać zagmatwana i trudna, jednakże pozory mylą. Wszystko jest proste i łatwe. Będziemy musieli przygotować trzy ważne elementy. Pierwszą rzeczą, jaką powinniśmy zrobić to przygotować kwotę przychodu za rok 2018, którą wskazaliśmy w PIT. Następnie należy sięgnąć po jedną z kwot przychodu za 2019 rok. Znajdziemy ją w informacji między innymi takiej jak PIT-11, którą otrzymaliśmy od naszego pracodawcy.

Ostatnia czynność, jaką wypadałoby wykonać to przygotować kwotę nadpłaty podatku bądź podatku do zapłaty z deklaracji PIT za rok 2018. Jeśli zastosujemy się do wyżej wspomnianych porad wszystko powinno przebiec po naszej myśli. Gdy już zalogujemy się do systemu mamy możliwość zmiany adresu albo konta bankowego, na które powinien trafić zwrot podatku.

Podsumowując, z powodu pandemii koronawirusa rząd w miarę szybko zareagował i dał ludziom więcej czasu na rozliczenia. Najszybszym i najbezpieczniejszym sposobem będzie wypełnienie wniosku przez internet. Zajmie to nam zaledwie parę chwil.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

WARTO PRZECZYTAĆ

Jakie sporty są niebezpieczne?

Sport to zdrowie? Niekoniecznie. Poznajmy listę najbardziej kontuzjogennych dyscyplin sportowych.

Jak przygotować się do porodu?

Cały okres ciąży jest czasem oczekiwania na pojawienie się maluszka na świecie. Rodzice z przejęciem odświeżają pokój dziecka, malują go w ciepłych barwach, zakupują dziecięce mebelki, łóżeczko, wózek. Mama zaczytuje się w literaturze opisującej rozwój dziecka w okresie płodowym oraz zalecającej właściwą opiekę nad noworodkiem. Poród jawi się jako trudne doświadczenie. Czy również do niego można się przygotować?

Zobacz też

Kwas hialuronowy – jak stosować, jak często?

Kwas hialuronowy ma w kosmetyce dwie główne drogi podania do skóry.

Meble ogrodowe nie tylko do ogrodu

Przyjemność płynąca ze spożywania posiłków na świeżym powietrzu jest oczywista. Ożywcze śniadania w promieniach wschodzącego słońca dodają animuszu i...

Co trzeba wiedzieć przed wyjazdem do Maroka?

Maroko to popularny cel turystycznych wyjazdów. Północno-zachodnia część Afryki zachwyca orientalnym klimatem, błękitnymi falami Oceanu Atlantyckiego oraz pustynnymi terenami...

Może Cię zainteresuje: