zestawy kreatywne

Dzieci uwielbiają wycinać, malować i rzeźbić, a w tworzeniu małych dzieł sztuki wykorzystują różne zestawy kreatywne z farbkami, kredkami czy plasteliną. Podczas poszukiwań odpowiednich artystycznych akcesoriów warto jednak pamiętać, że ich wybór jest uzależniony od wielu różnych czynników, w tym m.in. wieku malucha. Oto kilka porad, na co zwrócić uwagę podczas poszukiwań zestawu kreatywnego dla dziecka w różnym wieku – zarówno przedszkolaka, jak i starszego ucznia.

Jaki zestaw kreatywny dla dzieci wybrać na prezent?

Zestawy kreatywne dla dzieci to sposób na dobrą zabawę, ale także rozwój przydatnych umiejętności. Świetnie wpływają na wyobraźnię pociech, koordynację wzrokowo-ruchową oraz motorykę małą, czyli sprawność rąk i palców.

Aby zakupione akcesoria spełniły swoją funkcję, a przy okazji sprawiały radość, warto zastanowić się, czym kierować się przy wyborze kreatywnej zabawki dla dziewczynki lub chłopca. Przede wszystkim zwróć uwagę na jej:

  • rodzaj – postaw na akcesoria, które będą odpowiadały zainteresowaniom obdarowanego przedszkolaka lub ucznia;
  • stopień skomplikowania – dla maluchów wybieraj zestawy z dużymi elementami, które będą łatwe do chwycenia w niewielkie rączki;
  • oznaczenia – produkt musi być w pełni bezpieczny i przystosowany do wieku pociechy.

Potrzebujesz inspiracji, co wybrać dla przedszkolaka z okazji urodzin lub zastanawiasz się, jak sprawić niespodziankę małemu szkolnemu prymusowi? Przykłady zabawek i akcesoriów dla małych artystów znajdziesz w sklepie internetowym MOKIDA – ich skomplikowanie czy rodzaj dobierzesz zgodnie z potrzebami malucha. Szczegóły oferty znajdziesz na: https://mokida.com/zabawki-i-akcesoria/artykuly-papiernicze-i-plastyczne/zestawy-kreatywne.html

Pomysły na zestawy kreatywne dla pociech w każdym wieku

Zestawy kreatywne są idealnym rozwiązaniem na jesienną i zimową chandrę, przydają się podczas tworzenia laurek dla mamy i taty, a także w trakcie przystrajania stołu na rodzinne spotkanie. Oto kilka pomysłów, co możesz zakupić dla pociechy w zależności od jej wieku:

  • Przykłady zestawów plastycznych kreatywnych dla przedszkolaka

Im są dzieci starsze, tym chętniej skupiają się na wykonywaniu zadań. Z odpowiednim zestawem kreatywnym przedszkolak poćwiczy zarówno sprawność rąk, jak i koncentrację. Dlatego, zanim zdecydujesz się na zakup skomplikowanych akcesoriów do tworzenia bransoletek czy quillingu, wybierz dla kilkulatka coś prostego i dającego sporo satysfakcji, jak choćby kolorowanki XXL, wydrapywanki czy zestawy z plasteliną i modeliną. Pamiętaj, aby były one wykonane z bezpiecznych dla skóry dzieci komponentów – dzięki temu unikniesz ewentualnych alergii.

  • Pomysły na kreatywne zestawy do rysowania dla uczniów

Mali uczniowie uwielbiają oddawać się różnym zainteresowaniom – chętnie sięgają po kredki, farby i pisaki, aby bez reszty wciągnąć się w proces tworzenia. Zestawy kreatywne dla dziewczynek i chłopców mogą być bardziej skomplikowane niż te kierowane do przedszkolaków. Przykładem prezentu, dzięki któremu szkolni prymusi poćwiczą swoją wyobraźnię, są zabawki uczące szycia. Natomiast kilkuletni artyści zachwycą się zestawem płócien do malowania, ale też akcesoriami do tworzenia naklejek czy pieczątek.

Zestawy kreatywne dla dzieci to strzał w dziesiątkę – zapewniają mnóstwo zabawy i rozrywki, a przy okazji uczą przydatnych umiejętności. Pamiętaj jednak, że zabawa zestawami kreatywnymi to także świetny pretekst do spędzania czasu z dzieckiem. Dzięki nim umocnisz łączącą Cię więź z pociechą, a przy okazji… rozerwiesz się, tworząc dzieła na miarę światowych artystów!

Reklama.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here