5 pomysłów na rysunki dla przedszkolaków

Rysowanie jest naturalną potrzebą ekspresji u stale rozwijających się dzieci. Ponadto wpływa ono korzystnie na rozwój m.in. wyobraźni, zdolności motorycznych dłoni, a także koncentracji i pamięci. Warto zatem zachęcać przedszkolaki do tej czynności, podsuwając im kreatywne pomysły na rysunki dla początkujących. Powinny one jednak być dostosowane do wieku malucha, a zarazem stanowić dla niego doskonałe źródło zabawy. Jakie rodzaje rysunków dla dzieci okażą się pod tym względem najlepsze?

Pomysły na rysunki dla przedszkolaków

Obecnie na rynku pojawia się coraz więcej książek, które zawierają szereg wskazówek i inspiracji w zakresie rysunków dla przedszkolaków. Z pewnością warto szukać pomysłów w fachowych źródłach, ale jednocześnie należy pamiętać, że dzieci bardzo często samodzielnie wybierają tematy swoich dzieł. Wówczas wystarczy dostarczyć im odpowiednie artykuły plastyczne, takie jak np. zestaw kredek czy też pisaki i flamastry. Oczywiście warto zachęcać przedszkolaków do tworzenia rozmaitych rysunków, a tym samym poznawania nowych technik. Powinny być one jednak dostosowane do wieku i umiejętności malucha. Jakie tematy rysunków dla dzieci warto wdrożyć do codziennych zajęć plastycznych?

Rysunki z kropek dla dzieci

Jeśli przedszkolak opanował już prawidłowe trzymanie kredki lub ołówka, to doskonałym pomysłem są rysunki z kropek dla dzieci. W tym przypadku wystarczy skorzystać z gotowych szablonów, które można kupić sklepie lub znaleźć w internecie. Szukając tego typu rysunków dla dzieci do wydruku, warto zwrócić uwagę na stopień skomplikowania w zakresie łączenia kropek. Istnieje bowiem wiele wzorów, które są skierowane dla przedszkolaków w różnym wieku.

Kwiaty jako temat rysunków dla dzieci

Kompozycje wielobarwnych kwiatów i elementy otaczającej przyrody to doskonały pomysł nie tylko na rysunki dla dziewczynek. Już 3-4-letnie dzieci zaczynają szukać inspiracji w świecie natury, którą starają się odwzorować na kartce papieru. Tym samym można je stopniowo uczyć rozpoznawania podstawowych rodzajów kwiatów i roślin. Oczywiście rysunki 3-latków będą się znacznie różnić od rysunków 5-latków. Warto jednak na każdym etapie zachęcać dziecko do rozwijania kreatywności oraz odkrywania świata przyrody.

rysunki dla dzieci

Zwierzęta w rysunkach dla dzieci

Wśród pomysłów na rysunki dla przedszkolaków nie sposób pominąć tematyki zwierząt, które dzieci mogły widzieć na żywo lub znają je z bajek. Pozornie wiąże się to z koniecznością odwzorowywania skomplikowanych kształtów, niemniej istnieją ciekawe i proste techniki na stworzenie efektownych obrazków. W internecie znajdują się m.in. filmiki przedstawiające, jak odrysowany kontur ręki można zmienić w rozmaite zwierzątka poprzez dodanie kilku elementów. To nie tylko oryginalny pomysł na rysunki dla dzieci, ale i doskonała forma zabawy, która rozwija wyobraźnię przedszkolaka.

Bajki jako temat rysunków dla dzieci

Kolejnym tematem, który z pewnością sprawdzi się w przypadku rysunków dla małych dzieci, są bajki. Przedszkolacy bardzo często mają swoją ulubioną postać, którą pragną odwzorować za pomocą kredek. Jeśli narysowanie danego bohatera może okazać się za trudne, warto zaoferować maluchowi pomóc, ale jednocześnie go nie wyręczać. Tematyka bajek w rysunkach dla dzieci może okazać się doskonałym sposobem na odkrywanie nowych kształtów czy zabawę kolorami.

Rysunki z cyfr dla dzieci

Bardzo często starsze przedszkolaki zaczynają stopniowo poznawać litery alfabetu lub liczby, z których da się stworzyć ciekawy rysunek dla dzieci. Dla przykładu cyfrę 2 można zmienić w pływającą kaczuszkę, a cyfrę 3 w zajączka. Rysunki z cyfr dla dzieci to doskonały sposób na rozwijanie wyobraźni i kreatywną zabawę. Dodatkowo wspierają naukę malucha na pierwszych etapach edukacji. W internecie dostępnych jest wiele wzorów, które sprawdzą się np. jako temat rysunków dla 6-latków.

rysunki z kropek dla dzieci

Jak zachęcić dzieci do rysowania?

Poza opisanymi powyżej technikami oraz kreatywnymi pomysłami na rysunki dla dzieci, warto również pamiętać o zakupie odpowiednich artykułów plastycznych, takich jak np. wielobarwne kredki od Maxibiuro.pl. Pozwolą one przedszkolakom na stworzenie wyjątkowych rysunków, co okaże się skuteczną zachętą do dalszych działań. W sklepie Maxibiuro.pl dostępna jest szeroka oferta artykułów plastycznych, dzięki czemu z łatwością można znaleźć produkt dostosowany do wieku i upodobań dziecka.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here