Prowadzenie domu Jak usunąć plamy z herbaty?

Jak usunąć plamy z herbaty?

-

1. Plamy na odzieży lub obrusach.

Jeśli herbata zaplamiła tkaninę – czy to obrus, czy odzież, po pierwsze postaraj się jak najdokładniej wypłukać ją z materiału. Użyj do tego zimnej bieżącej wody – najlepiej jest podłożyć zaplamione miejsce pod strumień wody i dłuższą chwilę płukać. Następnie spryskaj plamę roztworem octu i wody w proporcji 1:4 i zostaw na kwadrans. Jeśli po tym czasie plama jest nadal widoczna, natrzyj ją drobną solą. Obrus czy ubranie upierz jak zwykle, zgodnie z zaleceniami na metce. Do plam starych i wyjątkowo uporczywych zastosuj wybielacz lub odplamiacz do kolorów. Nie susz odplamianej rzeczy w suszarce automatycznej, ponieważ wysoka temperatura może utrwalić plamę.

2. Plamy na dywanach i tapicerce.

Odciśnij jak najwięcej herbaty ręcznikiem papierowym, po czym na plamę nalej nieco zimnej wody, znów odciśnij – i tak parę razy, by wypłukać plamiący napój. Jeśli plamy nie da się w ten sposób usunąć do końca, na tamponik z białej, czystej szmatki nalej nieco octu i dociskaj całość do zaplamionego miejsca. Starannie odsącz płyn z dywanu i pozwól miejscu wyschnąć. Jeśli to będzie konieczne, użyj dla odświeżenia dywanu odpowiedniego środka czyszczącego.

A jak Ty sobie radzisz z plamami z herbaty?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

WARTO PRZECZYTAĆ

Jak odinstalować Winampa?

Dezinstalacja programu Winamp nie jest trudna. Z naszym poradnikiem z pewnością sobie poradzisz. Sprawdź jak.

Dieta na mocne, zdrowe paznokcie

Na stan paznokci wpływa wiele czynników. Jednym z nich jest nasza dieta. Bardzo ważne jest dostarczanie do organizmu soli mineralnych, witamin, które wpływają korzystnie na stan naszych paznokci, a często odpowiadają równocześnie za stan skóry i włosów.

Zobacz też

Jak szybko się wzbogacić?

Pytanie: „Jak szybko się wzbogacić?” zadaje sobie z pewnością wielu z nas. Zanim odpowiemy sobie na nie, warto zastanowić się, w jakiej sytuacji materialnej jesteśmy w tej chwili. Jeśli udało nam się zgromadzić już jakiś kapitał, to dodatkowy atut do tego, aby stać się bogatszym w przyszłości. Jeśli nie posiadamy zbyt wiele, warto rozpocząć oszczędzanie, aby móc zbudować swoje bogactwo od zera.

Zestaw zabawek dla małego kolekcjonera

Super Zings 4 zestaw to zabawka dla kolekcjonera, która posiada w opakowaniu 10 niezwykłych figurek. Przedstawiają one przedmioty codziennego...

Jakie przysmaki treningowe pomogą w szkoleniu psa?

Nieodłącznym elementem szkolenia psa są rozmaite psie przysmaki. One służą do nagradzania pupila za poprawne zachowanie, a także motywują...

Może Cię zainteresuje: