Posiadanie broni

Patrząc na możliwości współczesnego rynku, do kupienia jest ogromna ilość różnego rodzaju broni. Czy jednak każdy może wejść w jej posiadanie? Dużo mówi się na ten temat biorąc pod uwagę użytkowania broni w Stanach Zjednoczonych, gdzie dochodzi do wielu tragicznych sytuacji. Czas więc sprawdzić, jak ta sytuacja prezentuje się w Polsce.

Czy trzeba mieć pozwolenie na broń w Polsce?

Pomimo tego, że sklep z bronią kusić może swoim asortymentem, to warto jednak zapoznać się ze szczegółowymi informacjami odnoszącymi się do wydania pozwolenia na drodze administracyjnej. To właśnie na podstawie tego dokumentu będzie można dowiedzieć się, jakie dokładnie sztuki broni można posiadać oraz w jakiej ilości.

Osoba, która chce zdobyć pozwolenie na broń w Polsce musi:

  • mieć minimum 21 lat;
  • mieszkać na stałe w Polsce;
  • posiadać orzeczenie lekarskie potwierdzające zdolność fizyczną i psychiczną do posługiwania się bronią;
  • niekaralność, nie ma mowy o tym, aby na danej osobie ciążył wyrok prawomocny za popełnienie jakiegokolwiek przestępstwa;
  • nie może mieć żadnych nałogów związanych m.in. z alkoholem lub narkotykami.

Nie można zapomnieć także o tym, aby przedstawić cel posiadania broni, np. kolekcjonerstwo. Fakt złożenia takiego wniosku nie jest równoznaczne z tym, że zostanie on pozytywnie rozpatrzony. Ważne jest również to, aby zdać odpowiedni egzamin.

Broń bez pozwolenia

Uwaga! Istnieje możliwość posiadania broni bez zezwolenia. Dokładnie mowa tu o egzemplarzach pneumatycznych lub broni palnej czarnoprochowej. Muszą być to jednak modele, jakie zostały wyprodukowane przed 1885 roku lub też są replikami broni, jakie właśnie w tamtych czasach były produkowane.

Czym jest broń pneumatyczna? To najbardziej klasyczne wiatrówki, jakie można podzielić ze względu na posiadaną moc. Jest to ważna kwestia, ponieważ ta broń pneumatyczna, której moc wynosi poniżej 17J, nie uznawana jest za broń. Na dodatek wystarczy tylko i wyłącznie dowód osobisty, aby móc stać się jej posiadaczem.

Broń czarnoprochowa wyróżnia się tym, że ładowana jest od przodu. Musi zostać do tego wykorzystana amunicja rozdzielnego ładowania.

Tematyka broni jest naprawdę fascynująca. W Polsce nie brakuje osób, które zajmują się kolekcjonowaniem takich egzemplarzy. Istnieje możliwość odwiedzenia sklepu z bronią palną, który znaleźć można pod adresem https://bron-sklep.pl/. W ich asortymencie dostępna jest m.in. broń kolekcjonerska, broń maszynowa, broń krótka i akcesoria, jakie przy takich produktach mogą się przydać.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here