Alkohole Z czym, jak podawać nalewkę?

Z czym, jak podawać nalewkę?

-

Nalewki to trunek, wytwarzany na bazie ziół, owoców, lub kwiatów. Zawartość alkoholu a nalewce nie przekracza 45%. Istnieje wiele rodzajów tego trunku. W zależności od zawartych nalewce składników, dzielimy je na:

Miodowe
Korzenne
Owocowe
Ziołowe

Trunek też serwuje się w szklanej bądź kryształowej karafce. Aby móc podziwiać piękny kolor nalewki, należy unikać kolorowego szkła. Pije się ją z kieliszków koktajlowych (z długą nóżką). Objętość kieliszków nie powinna być większa niż 50 ml. Kieliszki powinny być wykonane z grubego szkła, aby jak najdłużej zachowywały temperaturę pokojową. Nie należy dodawać do nalewek lodu (rozpuszczony zaburza smak i konsystencję napoju).

Nalewki można serwować zarówno przed, jak i po posiłku. Sprawdzają się w roli aperitifu, digestifu, a także jako dodatek do lodów i deserów. W przeciwieństwie do likierów – nalewki mogą być serwowane razem z mięsami (półwytrawne i półsłodkie) oraz do dań pikantnych.

Prosty sposób zrobienia nalewki powoduje, że należy od do najpopularniejszych trunków, wytwarzanych w domu. Domowa nalewka uświetni każde przyjęcie.

Lubicie nalewki? Które najbardziej? Z czym i przy jakiej okazji je podajecie? Podzielcie się doświadczeniami.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

WARTO PRZECZYTAĆ

Pierwsza pomoc przy omdleniach i zasłabnięciach

Dość często spotykamy się w życiu codziennym z omdleniami. Warto wiedzieć, jak się w takich sytuacjach zachować. Omdlenie to krótkotrwała i przejściowa utrata przytomności. Pojawia się ono u danej osoby w sposób samoistny. Szybko dochodzi do przywrócenia przytomności, najczęściej ten czas wynosi około pół minuty.

Meble do sklepu – jakie wybrać?

Otwierając nowy sklep stacjonarny, trzeba odpowiednio rozplanować rozłożenie asortymentu,...

Zobacz też

Tętniak – leczenie

Gdy mówimy o tętniaku, rozumiemy poprzez to pojęcie patologiczne poszerzenie odcinka tętnicy. Do takich zmian może dojść wyniku zadziałania na naczynie tętnicze wielu różnych czynników. Mogą powstawać one w przebiegu urazów, zmian zwyrodnieniowych, jako skutki przebytego zapalenia, u osób z predyspozycją genetyczną.

Liofilizowane owoce i warzywa – dawka witamin przez cały rok

Z pewnością każdy z nas uwielbia spożywać świeże owoce. Dostarczenie naszemu organizmowi bomby witaminowej niezwykle skutecznie wzmacnia. Niestety, sezon...

Jak udekorować domek ogrodowy, gdy ma się ograniczony budżet?

Każdy z nas marzy o tym, aby jego miejsce odpoczynku było wygodne i przytulne. Jednak równie ważne jest to,...

Może Cię zainteresuje: