Alkohole Z czym, jak podawać nalewkę?

Z czym, jak podawać nalewkę?

-

Nalewki to trunek, wytwarzany na bazie ziół, owoców, lub kwiatów. Zawartość alkoholu a nalewce nie przekracza 45%. Istnieje wiele rodzajów tego trunku. W zależności od zawartych nalewce składników, dzielimy je na:

Miodowe
Korzenne
Owocowe
Ziołowe

Trunek też serwuje się w szklanej bądź kryształowej karafce. Aby móc podziwiać piękny kolor nalewki, należy unikać kolorowego szkła. Pije się ją z kieliszków koktajlowych (z długą nóżką). Objętość kieliszków nie powinna być większa niż 50 ml. Kieliszki powinny być wykonane z grubego szkła, aby jak najdłużej zachowywały temperaturę pokojową. Nie należy dodawać do nalewek lodu (rozpuszczony zaburza smak i konsystencję napoju).

Nalewki można serwować zarówno przed, jak i po posiłku. Sprawdzają się w roli aperitifu, digestifu, a także jako dodatek do lodów i deserów. W przeciwieństwie do likierów – nalewki mogą być serwowane razem z mięsami (półwytrawne i półsłodkie) oraz do dań pikantnych.

Prosty sposób zrobienia nalewki powoduje, że należy od do najpopularniejszych trunków, wytwarzanych w domu. Domowa nalewka uświetni każde przyjęcie.

Lubicie nalewki? Które najbardziej? Z czym i przy jakiej okazji je podajecie? Podzielcie się doświadczeniami.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

WARTO PRZECZYTAĆ

Zmiany w ustawie o PIP – 2011 r.

Zmiany w ustawie dotyczącej Państwowej Inspekcji Pracy miały na celu rozszerzenie kompetencji inspektorów pracy i pozwolenie im na podejmowanie działań prewencyjnych, zmierzających do kontroli i egzekwowania legalności zatrudnienia pracowników oraz rozszerzenia zakresu podmiotów kontrolowanych na podmioty świadczące usługi z zakresu pośrednictwa pracy. Inspektorowie pracy mogą również dzięki nowelizacji wydawać ustne decyzje.

Jak ćwiczyć dłonie?

Jeśli czeka cię długie pisanie tekstów przy pomocy klawiatury albo ręczne pisanie wypracowań czy notatek z wykładów z pewnością przyda Ci się trening dla dłoni. Kilka ćwiczeń wykonywanych przed długotrwałą pracą np. przed komputerem z pewnością przyniesie Ci ulgę i długotrwałe efekty.

Zobacz też

Opcja Pokaż ukryte pliki i foldery – jak wyłączyć?

Włączenie funkcji „pokaż ukryte pliki i foldery” jest czynnością bardzo prostą

Czym zajmuje się E100?

Firma E100 jest międzynarodowym dostawcą usług dla firm transportowych. Od ponad 20 lat pomagamy firmom uprościć procesy związane z...

Jak rozmawiać o zaburzeniach osobowości z bliskimi: jak uniknąć stigmatyzacji i jak zbudować zrozumienie dla problemów emocjonalnych

Zaburzenia osobowości są jednym z najtrudniejszych do zrozumienia problemów emocjonalnych. Chociaż nie są one rzadkie, wiele osób nadal nie...

Może Cię zainteresuje: