Przyprawy Przyprawy do grochówki

Przyprawy do grochówki

-

1. Liście laurowe.

Mają lekko gorzki smak i intensywny aromat. Kiedy je pokruszysz, oddadzą go potrawie jeszcze więcej. Wzmagają smak mięsa i roślin strączkowych.

2. Ziele angielskie.

Po angielsku nazywa się allspice (wszystkie przyprawy) i faktycznie łączy w sobie aromaty goździków, gałki muszkatołowej, cynamonu, imbiru, a nawet jałowca i pieprzu. Świetnie nadaje się do zup, zwłaszcza takich jak grochówka.

3. Majeranek.

W jego towarzystwie zyskuje każda potrawa zawierająca rośliny strączkowe. Nie tylko podkreśla ich smak, ale też zwiększa wydzielanie żółci, co sprawia, że dania te stają się lżej strawne. Dodawaj go zawsze pod koniec gotowania, ponieważ może stać się gorzki, jeśli zbyt długo będzie w garnku.

4. Cząber.

Jedna z najstarszych przypraw w polskiej kuchni, służył zamiast pieprzu ze względu na swój lekko pieprzny smak. Świetnie podkreśla smak roślin strączkowych.

5. Czosnek.

Świeży, intensywny smak czosnku pysznie komponuje się z majerankiem i grochem. Aby wykorzystać w pełni tę przyprawę, nie wyciskaj ząbków przez praskę, ale ugnieć lub rozetrzyj je z solą. Wchłonie ona cały sok i nie zmarnuje się ani odrobina aromatu.

6. Sól i pieprz.

Grochówka musi być solidnie posolona i pieprzna – zbyt łagodna może okazać się po prostu mdła.

A jaki jest Twój sposób na pyszną grochówkę?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

WARTO PRZECZYTAĆ

Jak zrobić cytrynowy krem do rąk?

Cytrynowy krem do rąk łatwo przygotować. Będzie on troszkę lżejszy od zwykłego, dodatkowo – w swoim składzie będzie zawierał olejek cytrynowy, który nada mu bardzo charakterystyczny, przyjemny, świeży zapach.

Jak jeździć motocyklem po dwupasmówce?

Jazda po drogach dwupasmowych jest nieodzownym elementem podróżowania na dłuższe dystanse. Drogi ekspresowe i autostrady zostały zbudowane z myślą o przyjemnym i łatwym pokonywaniu dużych dystansów z dużą szybkością. Mała ilość zakrętów i szerokie pasy, a także znikoma ilość lub brak skrzyżowań dla wielu kierowców są sygnałem, że wakacyjny wypad na drugi koniec Polski musi pójść jak z płatka. Nic bardziej mylnego – trasy takie są równie wymagające jak jazda w zatłoczonym mieście czy krótsze wycieczki po drogach drugiej kategorii.

Zobacz też

Domowe sposoby leczenia owsików

Niespokojny sen, drapanie okolic pupy, ból brzucha, podkrążone oczy, a czasem nawet nocne moczenie to sygnały, że w organizmie pojawiły się pasożyty – owsiki. Najczęściej atakują one najmłodszych. Jeśli zatem zauważymy niepokojące objawy, koniecznie udajmy się z dzieckiem do lekarza. Leki na owsicę dostępne są bowiem tylko na receptę.

Czym zajmuje się E100?

Firma E100 jest międzynarodowym dostawcą usług dla firm transportowych. Od ponad 20 lat pomagamy firmom uprościć procesy związane z...

Jak rozmawiać o zaburzeniach osobowości z bliskimi: jak uniknąć stigmatyzacji i jak zbudować zrozumienie dla problemów emocjonalnych

Zaburzenia osobowości są jednym z najtrudniejszych do zrozumienia problemów emocjonalnych. Chociaż nie są one rzadkie, wiele osób nadal nie...

Może Cię zainteresuje: