Przyprawy Przyprawy do galarety kurczęcej, wieprzowej

Przyprawy do galarety kurczęcej, wieprzowej

-

1. Sól.

Tak naprawdę możesz do galaretki dodać dowolne przyprawy, ale jeśli nie użyjesz soli, po prostu nie ma szans być smaczna. Użyj soli morskiej lub bogatej w minerały różowej soli himalajskiej – smak będzie podobny, ale wartość odżywcza potrawy znacząco się poprawi.

2. Pieprz.

Czarny pieprz dodaj do gotowanego wywaru w postaci całych ziaren, a po przecedzeniu galarety solidnie ją popieprz. To jeden z jej znaków rozpoznawczych – korzenny aromat i piekący smak świeżo zmielonego pieprzu.

3. Liść laurowy.

Znakomicie podkreśla smak wywarów mięsnych… a czym innym jest galareta? Ma ciepły, wyrazisty zapach i gorzkawy smak. Jeśli pokruszysz liść przed dodaniem go to potrawy, uwolni znacznie więcej zapachu, a galaretka będzie intensywniejsza.

4. Ziele angielskie.

Nie bez powodu po angielsku nazywane jest allspice – łączy bowiem w sobie aromat imbiru, goździków, gałki muszkatołowej, cynamonu, jałowca, a nawet pieprzu. Doskonale pasuje do mięsnych wywarów i pysznie komponuje z liśćmi laurowymi.

5. Czosnek.

Wydaje się nieodłączną przyprawą do mięsnych galaretek. Jego mocny zapach potrafi jednak zagłuszyć aromat pozostałych przypraw, więc dozuj go z wyczuciem. Aby wykorzystać jego moc, smak i zapach, zamiast wyciskać go przez praskę, rozetrzyj ząbek dokładnie z odrobiną soli. Wchłonie ona sok z czosnku i w ten sposób nie uronisz ani kropli.

A jakie przyprawy Ty dodajesz do zimnych nóżek?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

WARTO PRZECZYTAĆ

Odpowiedzialność wspólników spółki cywilnej

Zgodnie z przepisami kodeksu cywilnego, wspólnicy spółki cywilnej odpowiadają solidarnie za zobowiązania zaciągane w związku z prowadzeniem działalności spółki cywilnej. Oznacza to, że wierzyciel może żądać całości lub części świadczenia od wszystkich dłużników łącznie, od kilku z nich lub od każdego z osobna, a zaspokojenie wierzyciela przez któregokolwiek z dłużników zwalnia pozostałych. Wspólnik, który uregulował wierzytelności, może kierować roszczenia do majątków indywidualnych pozostałych wspólników. Rozliczenia między wspólnikami mogą mieć miejsce w proporcji właściwej do ich udziałów w spółce bądź w inny sposób uregulowany umową spółki. Egzekucja roszczeń może odbywać się w dowolnej kolejności z osobistego majątku każdego wspólnika lub majątku spółki.

Nalewka z pigwy – przepis

Nalewki to tradycyjne domowe alkoholowe napoje przygotowywane na bazie najtańszych i najłatwiejszych do zdobycia owoców. Właśnie do takich domowych przetworów należy nalewka z pigwy.

Zobacz też

Ściągacz patentowy na drutach

Każdy, kto zaczynał swoją przygodę z drutami od szalika, pamięta zapewne swoje wątpliwości, a często i rozczarowanie. Czy szalik powinien skręcać się w rurkę? Czy nie powinien być bardziej miękki i puszysty?

Co przedsiębiorca powinien wiedzieć o podatkach?

Nikt nie lubi podatków, jednak każdy przedsiębiorca powinien stale poszerzać wiedzę na ich temat. Opanowanie szczegółowych przepisów pozwoli Ci...

Idealne kremy pod makijaż letni – sprawdź, na co zwrócić uwagę przy ich wyborze!

Czy wiesz, czym powinnaś się kierować, poszukując kremu pod makijaż na lato? Jakie wymagania powinien spełnić i o czym...

Może Cię zainteresuje: