Jest to bardzo ważne, ponieważ zastosowanie od razu wysokiego stężenia może skończyć się silnym podrażnieniem, a nawet uszkodzeniem skóry. Zależnie od zastosowanego kwasu zaczynamy od stężeń na poziomie kilku-kilkunastu procent. Takie stężenia nie mają jeszcze właściwości złuszczających skórę, ale zastosowane w roztworach wodnych lub alkoholowych świetnie sprawdzają się jako tonik, ponieważ mają bardzo dobre właściwości dezynfekujące i nawilżające skórę. Czas hartowania i przygotowywania skóry powinien trwać około 2 tygodni, zanim przejdziemy do docelowego, głównego zabiegu.

Zabieg złuszczania należy przeprowadzać dość ostrożnie. Najlepiej zabezpiecz skórę we wrażliwych miejscach tłustym kremem lub wazeliną, zwłaszcza delikatną skórę pod oczami oraz wokół ust. Peeling nakładaj pędzelkiem lub szpatułką, nie gołymi rękoma. Powinien zostać na twarzy około 5-15 minut – wszystko zależy od wybranego preparatu oraz predyspozycji Twojej skóry. Pamiętaj o ważnej zasadzie – dłużej nie znaczy lepiej w przypadku kwasów! Przetrzymanie ich na twarzy może skończyć się silnym podrażnieniem, dlatego nie przedłużaj zabiegu na własną rękę. Po peelingu konieczne jest zneutralizowanie pH skóry, ponieważ kwas jest oczywiście kwaśny, co zaburza naturalny odczyn skóry. Możesz żyć do tego neutralizatora, który zazwyczaj jest dostępny w zestawach do wykonywania peelingów chemicznych lub zwykłego toniku o pH odpowiednim dla skóry. Po tym zabiegu najlepiej nałóż na twarz łagodzącą, nawilżającą maskę. Może to być całkowicie dowolny preparat, jaki posiadasz w domu. Dobrze jednak, żeby zawierał substancje kojące, takie jak aloes czy pantenol.

Jak często stosować kwasy?

Po zastosowaniu peelingu musisz odczekać, aż skóra się złuszczy i zregeneruje. Przyjmuje się, że pomiędzy zabiegami powinno być około 10-14 dni przerwy. Możesz oczywiście poprzestać na jednym zabiegu, jednak jeśli zależy Ci na takich efektach jak zaleczenie trądziku, redukcja blizn lub przebarwień, to potrzebujesz od 4 do nawet 12 zabiegów, by zobaczyć trwałe rezultaty.

Pamiętaj, by w trakcie kuracji stosować kremy z wysokim filtrem przeciwsłonecznym!

Efekty

Już po pierwszym zabiegu skóra będzie nawilżona, bardziej promienna i delikatna, odzyska zdrowy koloryt. Po całej serii możesz spodziewać się spłycenia zmarszczek, zwiększenia elastyczności skóry, redukcji blizn oraz rozjaśnienia przebarwień. Kwasy owocowe są bardzo skutecznie w zwalczaniu tego typu problemów.

Oto przykładowe rezultaty kuracji kwasami:

Efekty po kwasach 1
http://www.caspa-studiourody.pl

Efekty po kwasach 2
http://www.lookwel.pl

Skutki niepożądane

Kwasy, jak sama nazwa wskazuje, nie są obojętne dla skóry i nie powinno się ich stosować bez wcześniejszego przygotowania. Zanim po nie sięgniesz, musisz być świadoma, że mogą powodować zaczerwienienia, rumień, pieczenie, a nawet ból podczas zabiegu. Jakiś czas po zastosowaniu peelingu z kwasów owocowych martwa skóra zacznie się łuszczyć i może odchodzić nawet płatami – bądź na to przygotowana i najlepiej zaplanuj zabieg tak, aby na ten czas mieć wolne (raczej nie będziesz chciała pokazywać się tak ludziom, chyba że w grubej „masce” z kremu i raczej bez makijażu…). Kwasy owocowe powodują również uwrażliwienie skóry na promieniowanie słoneczne, co oznacza, że po zabiegach z kwasami nie możesz wychodzić na słońce bez wysokiego filtra słonecznego. Zbagatelizowanie tego zalecenia może skończyć się bardzo brzydkimi i trudnymi do usunięcia przebarwieniami. Oczywiście siła i dokuczliwość skutków ubocznych zależy od zastosowanego preparatu oraz jego stężenia, ale bądź świadoma, na co się piszesz i rozważnie dobierz produkt do swoich potrzeb.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here