skręt

Na wielu witrynach powiązanych tematycznie z paleniem, można zaobserwować zdjęcia i grafiki perfekcyjnie wyglądających skrętów. Każdy początkujący palacz próbuje swoich sił w samodzielnym skręcaniu, co niejednokrotnie prowadzi do nerwów, powstałych na skutek braku cierpliwości. Dziesiątki nieudanych prób przekładają się na regularne chodzenie do sklepów z artykułami CBD i kupno gotowych, zlepionych tipów.

Na pocieszenie wspomnimy, że każdy kiedyś zaczynał i nie zawsze uda się uzyskać zamierzony efekt. Ważne jest, aby stale doszkalać się w tej kwestii i niekoniecznie „wypalać” nieudane próby. Poniżej zamieściliśmy kilka informacji, które z pewnością pomogą w nabywaniu tej ciekawej umiejętności.

Joint, blant, spliff, skręt – czy to na pewno to samo?

Wiele osób ma problem z rozróżnieniem podstawowego nazewnictwa dotyczącego skręcania. To z pewnością od tego należy zacząć, aby w późniejszym czasie móc dokładnie porozumieć się z ludźmi ze swojego otoczenia. Przejdźmy od razu do rzeczy. Joint i blant mogą być traktowane tak samo, gdyż w obu przypadkach składnikiem umieszczanym wewnątrz bletki jest tylko i wyłącznie susz konopny. Główną i mało znaczącą różnicą pomiędzy nazwami jest wielkość. Blanty są zazwyczaj uznawane za większe i grubsze. Może to świadczyć o długości ich palenia oraz formie użytej bibułki.

Spliff jest natomiast zwijką, do której wsypuje się popularną mieszankę tytoniowo – konopną. Najbardziej uniwersalnym spośród wszystkich nazewnictw jest skręt. Może on dotyczyć zarówno mieszanek, czystego suszu, jak i nawet samego tytoniu.

Co jest potrzebne do skręcania?

Powszechnie uważa się, że do skręcania niezbędna jest maszynka. To zazwyczaj opinia ludzi mało znających się na temacie. Skręcanie ręczne jest znane już od wielu lat i najczęściej kojarzone właśnie z jointami. Asortymentem potrzebnym do wykonania tej czynności są bibułki, filtry i grinder. W przypadku tych pierwszych, często można spotkać się również ze sformułowaniem bletek. Spora część osób nie do końca jest świadoma tego nazewnictwa i wyszukuje w sieci informacji poprzez zapytania: „bletki co to” bądź też „czym bletki różnią się od bibułek?”.

Co jest potrzebne do skręcania

Ważnymi akcesoriami są również filtry i młynki. Obecność tych pierwszych chroni przed przedostawaniem się do organizmu szkodliwych substancji, a drugie mają na celu dokładne zmielenie suszu przed umieszczeniem go w bletce.

Jak poprawnie kręcić jointy?

Ilość technik kręcenia jest ogromna i z pewnością każdy powinien wypracować swoją. Niemniej jednak, istnieje kilka podstawowych kroków, mogących przydać się każdemu początkującemu. Pierwszym z nich jest oczywiście kruszenie. Dokładne zmielenie młynkiem pozwoli dobrze zbić susz w bletce, co przełoży się na jakość samego palenia. Kolejnym krokiem jest poprawne ułożenie palców, a dokładniej trzymanie bibułki oburącz wyłącznie palcem środkowym i kciukiem. Następnie warto przytrzymać palcem wskazującym wcześniej umieszczony na krańcu bletki filtr, a drugą ręką dokładnie formować i sypać susz.

Samo modelowanie opiera się już wyłącznie na kręceniu ruchem góra – dół, a do zwijania używamy wyłącznie palców wskazujących. Kiedy po zwinięciu na bibułce nie występują żadne przerwania czy skrzywienia, możemy śmiało zwilżyć klej językiem i dokończyć dzieło.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here