Stolik kawowy

Stolik kawowy to nieodłączny element wyposażenia każdego salonu. Ten mały mebel pełni wiele funkcji – jest miejscem do postawienia kubka z kawą, odłożenia książki czy pilotów od telewizora. Jednocześnie stolik kawowy może być także ozdobą pomieszczenia, bo pięknie wygląda udekorowany świątecznym stroikiem, świecznikiem czy wazonem z ciętymi kwiatami. Warto poświęcić odpowiednią ilość czasu na jego wybór, sugerując się naszymi wskazówkami. Zobacz, co jest ważne przy zakupie ławy do salonu.

Stolik kawowy dopasowany do stylu salonu

Przede wszystkim, trzeba zastanowić się nad stylem, w jakim utrzymany jest nasz salon. Stolik kawowy powinien pasować do pozostałych mebli oraz do ogólnego klimatu pomieszczenia. W sprzedaży jest tak dużo mebli o różnych cechach, że znalezienie tego jedynego nie powinno sprawiać kłopotu.

Stolik kawowy dopasowany do stylu salonu

Główny podział obejmuje materiały, z jakich powstają stoliki kawowe. Do najpopularniejszych zalicza się:

  • stolik kawowy drewniany,
  • stolik metalowy o industrialnym charakterze,
  • stolik z ceramicznym blatem lub blatem imitującym kamień, w tym beton,
  • stolik szklany,
  • stolik o kształcie kosza.

Często producenci łączą ze sobą dwa materiały, tworząc w ten sposób nieoczywiste konstrukcje z metalu i drewna, czy szkła i aluminium. Całość łatwiej wówczas dopasować do wystroju pomieszczenia.

stolik kawowy drewniany

Jak duży powinien być stolik kawowy?

Kolejnym ważnym aspektem jest rozmiar stolika. Musi on pasować do wielkości naszego salonu oraz być proporcjonalny względem pozostałych mebli. Pamiętajmy, że zbyt duży stolik będzie przytłaczał pomieszczenie, zaś zbyt mały nie spełni swojej funkcji. Rozwiązaniem jest:

  • zakup rozsuwanej ławy do salonu,
  • zakup zestawu, na który składają się dwa stoliki kawowe w różnych wysokościach i średnicach blatów.

Zastanów się też, czego oczekujesz do stolika. Jeżeli ma być maksymalnie zgrabny i mobilny, to może najlepszy będzie stolik na kółkach? A jeśli chcesz na nim przechowywać sporo rzeczy, dobrym zakupem będzie model z podwójnym blatem, półką, a nawet szufladami. W ten sposób nawet mały stolik kawowy okaże się bardzo praktyczny i pojemny.

Jak duży powinien być stolik kawowy

Dopasowanie stolika do pozostałego wyposażenia salonu

Jeśli posiadamy już inne meble w salonie, warto zwrócić uwagę na ich funkcjonalność. Na przykład, jeśli mamy niski fotel, lepiej wybrać stolik z regulowanym wysięgnikiem, który pozwoli na dostosowanie wysokości blatu do naszych potrzeb. Tak samo kształt, kolor i styl mebla trzeba wybrać z uwzględnieniem pozostałych elementów wyposażenia wnętrza.

Często okazuje się, że stolik kawowy drewniany to nie jedyna opcja, bo równie dobrze prezentuje się mebel wykonany z innego materiału, wykończony w stylu rustykalnym, nowoczesnym czy glamour.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here