Lifestyle Czym jest work-life balance i jak go osiągnąć?

Czym jest work-life balance i jak go osiągnąć?

-

Wielu osobom wydaje się, że udane życie zawodowe oraz prywatne jednocześnie nie jest możliwe. Nic bardziej mylnego, a dowodem na to jest koncepcja work-life balance, która zdobywa w naszym kraju coraz większą popularność. Zobacz jak znaleźć równowagę pomiędzy życiem prywatnym a zawodowym http://www.lifestylemedia.pl/ i cieszyć się sukcesami, w obu tych dziedzinach naszego życia.

Czym jest work-life balance?

Najprościej mówiąc, jest to koncepcja zarządzania czasem, która ułatwia odnalezienie równowagi pomiędzy życiem zawodowym a prywatnym. Jak wiemy, w dzisiejszych czasach wielu osobom sprawia to trudność, a rozgraniczenie pracy od życia prywatnego bywa bardzo trudne. Idea work-life balance powstała na przełomie lat 70 i 80 XX wieku. Jest to przede wszystkim odpowiedź na problemy zwykłych ludzi, które wiążą się z wypaleniem zawodowym, stresem, przemęczeniem i brakiem czasu dla rodziny i znajomych. Wszystkie te czynniki pogarszają naszą produktywność oraz obniżają chęci do pracy, przez co nawet duża ilość przepracowanych godzin nie sprawia, że nasza praca jest wydajna i efektywna.

Co więcej, wypalenie oraz stres, który utrzymuje się przez wiele dni, a nawet miesięcy źle wpływa na zaangażowanie i może sprawiać, że swoje obowiązki pracownicy będą wykonywali „na pół gwizdka”. Work-life balance stanowczo sprzeciwia się takiemu scenariuszowi i proponuje ciekawą alternatywę. Chodzi o to, aby pracować i żyć zgodnie ze swoimi zasadami i tak, aby realizować swoje cele. Wcielając w życie WLB, będziesz miał czas nie tylko na prace, ale także na życie prywatne, które pozwoli Ci odpocząć i zniwelować stres.

Jak osiągnąć WLB?

Aby osiągnąć ten stan, powinieneś popracować nad swoim życiem towarzyskim. Spotykaj się z ludźmi nie tylko w pracy, ale także po niej. Do tego znajdź czas na urlop, nie przepracowuj się, pamiętaj o swoim hobby i szanuj swoje dni wolne, nie poświęcając ich na pracę. Więcej ciekawych informacji na temat WLB znajdziesz na stronie http://www.lifestylemedia.pl/.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

WARTO PRZECZYTAĆ

Wąglik – objawy

Wąglik jest chorobą, której czynnikiem etiologicznym jest bakteria zwana Bacillus antracis. Bakteria ta cechuje się między innymi tym, że wytwarza zarodniki, które posiadają dużą odporność na czynniki środowiska zewnętrznego. Ważne jest, że wąglik często określany jest chorobą odzwierzęcą, ponieważ to właśnie zwierzęta takie jak owcy, kozy, bydło są jej rezerwuarem.

Ogrody Botaniczne w Polsce

W Polsce działa obecnie ponad 30 ogrodów botanicznych. Są to miejsca, w których podziwiać można kolekcje roślin. W tego rodzaju obiektach prowadzi się, m. in. badania naukowe, chroni zagrożone wyginięciem gatunki czy prowadzi działalność edukacyjno-turystyczną. Odmianą ogrodu botanicznego jest arboretum, czyli ogród dendrologiczny, gdzie obiektem zainteresowania są wyłącznie drzew i krzewy.

Zobacz też

Botoks – przeciwwskazania

Pisząc o botkosie, nie sposób pominąć mechanizmu jego działania. Aby dobrze zrozumieć istotę skuteczności tego preparatu, należy poszerzyć swoją wiedzę z zakresu funkcjonowania płytki nerwowo-mięśniowej.

Zegarek z fazami księżyca – komu się przydaje?

Obserwowanie faz księżyca to nie tylko domena wróżek czy miłośników astronomii. Nowoczesna technologia pozwala na obserwacje cyklu księżycowego bez...

Botwinka – jak zrobić tę przepyszną wiosenną zupę?

Początek wiosny to idealny czas, by korzystać ze świeżych i młodych warzyw. Królową wiosennych zup jest zupa z botwiny....

Może Cię zainteresuje: