Lifestyle Czym jest work-life balance i jak go osiągnąć?

Czym jest work-life balance i jak go osiągnąć?

-

Wielu osobom wydaje się, że udane życie zawodowe oraz prywatne jednocześnie nie jest możliwe. Nic bardziej mylnego, a dowodem na to jest koncepcja work-life balance, która zdobywa w naszym kraju coraz większą popularność. Zobacz jak znaleźć równowagę pomiędzy życiem prywatnym a zawodowym http://www.lifestylemedia.pl/ i cieszyć się sukcesami, w obu tych dziedzinach naszego życia.

Czym jest work-life balance?

Najprościej mówiąc, jest to koncepcja zarządzania czasem, która ułatwia odnalezienie równowagi pomiędzy życiem zawodowym a prywatnym. Jak wiemy, w dzisiejszych czasach wielu osobom sprawia to trudność, a rozgraniczenie pracy od życia prywatnego bywa bardzo trudne. Idea work-life balance powstała na przełomie lat 70 i 80 XX wieku. Jest to przede wszystkim odpowiedź na problemy zwykłych ludzi, które wiążą się z wypaleniem zawodowym, stresem, przemęczeniem i brakiem czasu dla rodziny i znajomych. Wszystkie te czynniki pogarszają naszą produktywność oraz obniżają chęci do pracy, przez co nawet duża ilość przepracowanych godzin nie sprawia, że nasza praca jest wydajna i efektywna.

Co więcej, wypalenie oraz stres, który utrzymuje się przez wiele dni, a nawet miesięcy źle wpływa na zaangażowanie i może sprawiać, że swoje obowiązki pracownicy będą wykonywali „na pół gwizdka”. Work-life balance stanowczo sprzeciwia się takiemu scenariuszowi i proponuje ciekawą alternatywę. Chodzi o to, aby pracować i żyć zgodnie ze swoimi zasadami i tak, aby realizować swoje cele. Wcielając w życie WLB, będziesz miał czas nie tylko na prace, ale także na życie prywatne, które pozwoli Ci odpocząć i zniwelować stres.

Jak osiągnąć WLB?

Aby osiągnąć ten stan, powinieneś popracować nad swoim życiem towarzyskim. Spotykaj się z ludźmi nie tylko w pracy, ale także po niej. Do tego znajdź czas na urlop, nie przepracowuj się, pamiętaj o swoim hobby i szanuj swoje dni wolne, nie poświęcając ich na pracę. Więcej ciekawych informacji na temat WLB znajdziesz na stronie http://www.lifestylemedia.pl/.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

WARTO PRZECZYTAĆ

Jak napisać skargę na biuro podróży?

Zdarza się coraz częściej, że wyjeżdżając nawet z renomowanym biurem podróży narażamy się na nieprzyjemności związane z warunkami podróży oraz niezrealizowaniem warunków umowy.

Mitenki na drutach – krok po kroku

Mitenki, czyli rękawiczki bez palców, są niezastąpione jesienią, gdy na porządne, pełne rękawiczki jest jeszcze jakby za ciepło, ale przydałoby się czymś ogrzać zziębnięte dłonie. A gdy temperatura spadnie, możesz założyć je na zwykłe, cienkie palczatki i cieszyć się oryginalnym i pomysłowym dodatkiem.

Zobacz też

Domowe sposoby na ból gardła

Ból gardła najczęściej kojarzony jest z przeziębieniem i grypą, ale może występować także przy anginie czy zapaleniu krtani. Wiąże się z uczuciem drapania w przełyku, pieczenia, a nawet z trudnościami z połykaniem. Jak mu zaradzić?

Jak znaleźć dobrą firmę rekrutacyjną w Krakowie?

Już nie tyle z roku na rok, co z miesiąca na miesiąc rośnie popyt na profesjonalne usługi rekrutacyjne. Pandemia...

Kto może prowadzić szkolenia BHP?

Prowadząc firmę, jednym z obowiązków przedsiębiorcy, który dodatkowo zatrudnia pracowników, jest przeprowadzenie szkoleń z zakresu BHP. Kto może się...

Może Cię zainteresuje: