Lifestyle Czym jest work-life balance i jak go osiągnąć?

Czym jest work-life balance i jak go osiągnąć?

-

Wielu osobom wydaje się, że udane życie zawodowe oraz prywatne jednocześnie nie jest możliwe. Nic bardziej mylnego, a dowodem na to jest koncepcja work-life balance, która zdobywa w naszym kraju coraz większą popularność. Zobacz jak znaleźć równowagę pomiędzy życiem prywatnym a zawodowym http://www.lifestylemedia.pl/ i cieszyć się sukcesami, w obu tych dziedzinach naszego życia.

Czym jest work-life balance?

Najprościej mówiąc, jest to koncepcja zarządzania czasem, która ułatwia odnalezienie równowagi pomiędzy życiem zawodowym a prywatnym. Jak wiemy, w dzisiejszych czasach wielu osobom sprawia to trudność, a rozgraniczenie pracy od życia prywatnego bywa bardzo trudne. Idea work-life balance powstała na przełomie lat 70 i 80 XX wieku. Jest to przede wszystkim odpowiedź na problemy zwykłych ludzi, które wiążą się z wypaleniem zawodowym, stresem, przemęczeniem i brakiem czasu dla rodziny i znajomych. Wszystkie te czynniki pogarszają naszą produktywność oraz obniżają chęci do pracy, przez co nawet duża ilość przepracowanych godzin nie sprawia, że nasza praca jest wydajna i efektywna.

Co więcej, wypalenie oraz stres, który utrzymuje się przez wiele dni, a nawet miesięcy źle wpływa na zaangażowanie i może sprawiać, że swoje obowiązki pracownicy będą wykonywali „na pół gwizdka”. Work-life balance stanowczo sprzeciwia się takiemu scenariuszowi i proponuje ciekawą alternatywę. Chodzi o to, aby pracować i żyć zgodnie ze swoimi zasadami i tak, aby realizować swoje cele. Wcielając w życie WLB, będziesz miał czas nie tylko na prace, ale także na życie prywatne, które pozwoli Ci odpocząć i zniwelować stres.

Jak osiągnąć WLB?

Aby osiągnąć ten stan, powinieneś popracować nad swoim życiem towarzyskim. Spotykaj się z ludźmi nie tylko w pracy, ale także po niej. Do tego znajdź czas na urlop, nie przepracowuj się, pamiętaj o swoim hobby i szanuj swoje dni wolne, nie poświęcając ich na pracę. Więcej ciekawych informacji na temat WLB znajdziesz na stronie http://www.lifestylemedia.pl/.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

WARTO PRZECZYTAĆ

Jakie ćwiczenia na równowagę?

Utrzymywanie równowagi podczas codziennej aktywności traktujemy jako oczywistość, a ćwiczenia służące jej polepszeniu kojarzymy raczej z późniejszych okresem życia. Tymczasem brak dbałości o jej utrzymane może doprowadzić do zaburzeń równowagi. Ćwiczenia równowagi to także trening siłowy, dzięki czemu wykonując je poprawimy stan mięśni wokół stawów oraz zwiększymy ich stabilność. Poniżej przedstawionych zostanie kilka takich ćwiczeń.

Wycieczki objazdowe dla singli – czy warto?

Podróżowanie, kiedy jesteśmy singlem, ma swoje oczywiste wady i zalety, jednak kiedy od kilku lat stało się bardziej popularne, lista minusów z nim związanych znacznie się skurczyła. Przede wszystkim - podróżowanie samotnie wiąże się często z wyższymi kosztami.

Zobacz też

Białe kłamstwo w związku

Zwykle uważa się, że nie należy okłamywać własnego partnera. Czasami jednak zdarzają się sytuacje, kiedy sądzimy, że nie mamy innego wyjścia. Nie chcemy na przykład, żeby ukochany denerwował się jakąś nieprzyjemną sytuacją, więc musimy przedstawić fakty nieco inaczej niż wyglądały w rzeczywistości… Jak skutecznie okłamać partnera? No cóż, istnieją na to niezawodne sposoby.

3 kardigany, które Ci się przydadzą

Kardigan jest rozpinanym swetrem, który od wielu lat jest jednym z podstawowych elementów damskiej garderoby. Najlepiej zaopatrzyć się w...

Obozy młodzieżowe dla wszystkich fanów piłki nożnej

Bierzesz sobie do serca prośby Twojego syna? A Twoje dziecko od dawna prosi o to, by mogło jechać na...

Może Cię zainteresuje: