Przyprawy Przyprawy do grzybów

Przyprawy do grzybów

-

1. Czosnek niedźwiedzi.

Nie należy go mylić z klasycznym czosnkiem. Ma podobny zapach, jednak łagodny smak i jest po prostu zieleniną. Jego liście przypominają konwalie czy krokusy (uwaga na samodzielne zbieranie – oba kwiaty są trujące, a łatwo pomylić je z czosnkiem niedźwiedzim). Pamiętaj, by dodawać go pod koniec gotowania – jego delikatny zapach łatwo się ulatnia.

2. Cząber.

Przez to, że przyprawa ta jest wyrazista i pikantna, nawet łagodne potrawy zyskują na intensywności, jednak ich naturalny zapach i smak nie zostają zagłuszone. Dobrze nadaje się do potraw z grzybami – od pizzy po grzyby duszone czy marynaty.

3. Estragon.

Ma mocny, specyficzny zapach, ale łatwo zagłusza inne aromaty, uważaj więc, by nie użyć go zbyt wiele. Doskonale sprawdzi się w przypadku grzybów marynowanych.

4. Koper.

Świeży, zielony, o delikatnym zapachu i leciutko gorzkawym smaku – koper jest wspaniałym dodatkiem do grzybów, zwłaszcza duszonych, oraz do sosu grzybowego. Ważne, żeby traktować go jak zieleninę i dodawać w ostatniej chwili, inaczej straci nie tylko urodę, ale i wyrazistość swojego aromatu.

5. Majeranek.

Pasuje do dań z grzybów, zwłaszcza tych zawierających mięso. Jego ziołowy zapach, blisko kojarzący się z bazylią i tymiankiem, i gorzkawy smak bardzo ciekawie podkręcą aromat potraw zawierających grzyby. Ważne, by dodawać go dopiero pod koniec gotowania czy duszenia, ponieważ zbyt długo poddawany działaniu temperatury potrafi zrobić się gorzki.

6. Zielona pietruszka.

Świeża i aromatyczna, pysznie dopełni dania z grzybów. Posyp przed podaniem grzyby duszone, gulasz czy każdą inną grzybową potrawę właśnie drobniutko posiekaną natką pietruszki, a na pewno sprawisz, że Twoje danie będzie smakować wyjątkowo pysznie.

7. Szczypiorek.

Także szczypiorek będzie znakomicie komponował się z grzybami. Choć mało osób o tym wie, genialnie nadaje się on do posypania pizzy lub zapiekanki już po wyjęciu z pieca.

A Ty w jakiej wersji lubisz grzyby najbardziej? Jak ją przyprawiasz?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

WARTO PRZECZYTAĆ

Zasady przyznawania zasiłku dla bezrobotnych

Osoby mające problem ze znalezieniem zatrudnienia mają możliwość zarejestrowania się w urzędzie pracy i uzyskania statusu bezrobotnego. Dzięki rejestracji osoba taka ma opłacane ubezpieczenie, ponadto w niektórych wypadkach przysługuje jej zasiłek dla bezrobotnych.

Gdzie wysłać dziecko na kolonie zagraniczne?

Praktycznie wszystkie biura podróży oferują oferty kolonii zagranicznych, w przeróżnych zakątkach globu. Najpopularniejsze są kraje europejskie, lecz nie tylko, na kolonię można pojechać także do Tunezji, Turcji, Egiptu czy nawet na Dominikanę.

Zobacz też

Komplementy – jak je mówić i przyjmować

Wiele osób ma trudności z przyjmowaniem komplementów. Gdy słyszą miłe rzeczy na swój temat, deprecjonują je stwierdzeniami: „to stara bluzka”, „no co ty, wyglądam okropnie”. Inną grupę tworzą osoby, które nie mówią komplementów, gdyż prostu nie potrafią (obawiają się, że ktoś je źle odbierze).

Czym zajmuje się E100?

Firma E100 jest międzynarodowym dostawcą usług dla firm transportowych. Od ponad 20 lat pomagamy firmom uprościć procesy związane z...

Jak rozmawiać o zaburzeniach osobowości z bliskimi: jak uniknąć stigmatyzacji i jak zbudować zrozumienie dla problemów emocjonalnych

Zaburzenia osobowości są jednym z najtrudniejszych do zrozumienia problemów emocjonalnych. Chociaż nie są one rzadkie, wiele osób nadal nie...

Może Cię zainteresuje: