Wielkanoc Kiedy, jak składać życzenia na Wielkanoc?

Kiedy, jak składać życzenia na Wielkanoc?

-

Kiedyś istniał zwyczaj składania sobie życzeń po wielkanocnych nabożeństwach. Ludzie podchodzili do siebie i mówili: Chrystus Zmartwychwstał, na co odpowiadano: Zmartwychwstanie prawdziwe. Było to może bardziej powitania, ale wprawiało wszystkich w świąteczny nastrój. W niektórych miejscowościach, głównie tych mniejszych, zwyczaj przetrwał do dziś. Jeśli nawet ludzie nie pozdrawiają się w ten sposób po mszy, to słowa te padają po wejściu do domu gospodarza, który nas gości.

Życzenia składamy sobie także przy świątecznym stole. Śniadanie wielkanocne zaczyna się od podzielenia się pokarmami ze święconki. To okazja by podziękować ze to, że mamy co jeść i życzyć bliskim wszelkiej pomyślności.

W przypadku osób, których nie ma z nami przy świątecznym stole, najlepszym sposobem na złożenie życzeń jest wysłanie świątecznej kartki. To okazja do pozdrowienia całej rodziny, a także bliskich naszych przyjaciół. Kartki dobrze jest wysłać nawet tydzień przed świętami. Da nam to gwarancje, że kartki dojdą na czas. Jeśli nie zdążymy wysłać kartek zadzwońmy, najlepiej w sobotę wieczorem lub już w niedzielę, wtedy jest szansa, że domownicy nie są zajęci przedświątecznymi sprawami. Możemy wysłać także kartkę internetową, ale to dobre rozwiązanie przede wszystkim w przypadku osób, które są często przy komputerze. Sposobem na złożenie życzeń jest również wysłanie sms-a. Liczmy się jednak z tym, że nasze życzenia mogą przepaść pomiędzy innymi sms-ami, których z okazji świąt jest coraz więcej.

Składając życzenia osobiście, znajomym i bliskim, możemy wręczać drobne upominki. W Wielkanoc świetnie w tej roli wypadną pisanki, czekoladowe zające czy upieczone przez nas baranki.

Alleluja dziś śpiewamy,
Bogu cześć i chwałę dajmy
Bo Zmartwychwstał nasz Zbawiciel
Tego świata Odkupiciel.
Zdrowia, radości powodzenia
To są najszczersze moje życzenia.
Katarzyna Olchowska

Katarzyna Olchowska - z wykształcenia politolog, dziennikarz z wyboru. Niepoprawna optymistka szukająca niezwykłości w codziennych sprawach. Od 10 lat związana z różnymi stacjami radiowymi. Ma za sobą także współprace z gazetą. Jako reporterka zajmuję się sprawami miasta i zwykłych ludzi. Prywatnie pasjonatka gór, a także fanka czerwonych butów i zielonej herbaty. W serwisie Spec.pl specjalistka od okoliczności, bo żadne okoliczności nie są jej obce.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

WARTO PRZECZYTAĆ

Jak znowu uwierzyć w miłość?

Bolesne rozstanie może zburzyć naszą wiarę w miłość. Jeżeli bardzo kogoś kochaliśmy, włożyliśmy w związek wszystkie nasze dobre uczucia, poświęcenie i czas, a mimo to zostaliśmy odrzuceni, tracimy zaufanie do ludzi, a świat staje się dla nas niezrozumiały. Jak więc uwierzyć w miłość po rozstaniu?

Spaghetti z sosem szpinakowym – przepis

Mówi się czasem, że najlepsze są te potrawy, które są najprostsze w przygotowaniu. Tak właśnie jest ze spaghetti z sosem szpinakowym, które jest nie tylko bardzo łatwe w przygotowaniu, ale również niezwykle smaczne.

Zobacz też

Rola węglowodanów w jedzeniu podczas diety

Częstym zaleceniem poradników o odchudzaniu jest wystrzeganie się węglowodanów. Czy jednak zasada ta dotyczy wszystkich węglowodanów? Które powinniśmy jeść, a które lepiej omijać w odchudzającej diecie?

Zmywarki na sferis.pl – sprzęt wysokiej jakości dla każdego

Zmywarki to coraz chętniej kupowane urządzenia w Polsce. Każdy, kto planuje kupić zmywarkę, powinien sobie odpowiedzieć na kilka istotnych...

Czym zajmuje się E100?

Firma E100 jest międzynarodowym dostawcą usług dla firm transportowych. Od ponad 20 lat pomagamy firmom uprościć procesy związane z...

Może Cię zainteresuje: