Wielkanoc Kiedy, jak składać życzenia na Wielkanoc?

Kiedy, jak składać życzenia na Wielkanoc?

-

Kiedyś istniał zwyczaj składania sobie życzeń po wielkanocnych nabożeństwach. Ludzie podchodzili do siebie i mówili: Chrystus Zmartwychwstał, na co odpowiadano: Zmartwychwstanie prawdziwe. Było to może bardziej powitania, ale wprawiało wszystkich w świąteczny nastrój. W niektórych miejscowościach, głównie tych mniejszych, zwyczaj przetrwał do dziś. Jeśli nawet ludzie nie pozdrawiają się w ten sposób po mszy, to słowa te padają po wejściu do domu gospodarza, który nas gości.

Życzenia składamy sobie także przy świątecznym stole. Śniadanie wielkanocne zaczyna się od podzielenia się pokarmami ze święconki. To okazja by podziękować ze to, że mamy co jeść i życzyć bliskim wszelkiej pomyślności.

W przypadku osób, których nie ma z nami przy świątecznym stole, najlepszym sposobem na złożenie życzeń jest wysłanie świątecznej kartki. To okazja do pozdrowienia całej rodziny, a także bliskich naszych przyjaciół. Kartki dobrze jest wysłać nawet tydzień przed świętami. Da nam to gwarancje, że kartki dojdą na czas. Jeśli nie zdążymy wysłać kartek zadzwońmy, najlepiej w sobotę wieczorem lub już w niedzielę, wtedy jest szansa, że domownicy nie są zajęci przedświątecznymi sprawami. Możemy wysłać także kartkę internetową, ale to dobre rozwiązanie przede wszystkim w przypadku osób, które są często przy komputerze. Sposobem na złożenie życzeń jest również wysłanie sms-a. Liczmy się jednak z tym, że nasze życzenia mogą przepaść pomiędzy innymi sms-ami, których z okazji świąt jest coraz więcej.

Składając życzenia osobiście, znajomym i bliskim, możemy wręczać drobne upominki. W Wielkanoc świetnie w tej roli wypadną pisanki, czekoladowe zające czy upieczone przez nas baranki.

Alleluja dziś śpiewamy,
Bogu cześć i chwałę dajmy
Bo Zmartwychwstał nasz Zbawiciel
Tego świata Odkupiciel.
Zdrowia, radości powodzenia
To są najszczersze moje życzenia.
Katarzyna Olchowska

Katarzyna Olchowska - z wykształcenia politolog, dziennikarz z wyboru. Niepoprawna optymistka szukająca niezwykłości w codziennych sprawach. Od 10 lat związana z różnymi stacjami radiowymi. Ma za sobą także współprace z gazetą. Jako reporterka zajmuję się sprawami miasta i zwykłych ludzi. Prywatnie pasjonatka gór, a także fanka czerwonych butów i zielonej herbaty. W serwisie Spec.pl specjalistka od okoliczności, bo żadne okoliczności nie są jej obce.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

WARTO PRZECZYTAĆ

Ćwiczenia ze sztangą

Ćwiczenia ze sztangą, w sposób niezwykle efektywny, poprawiają wygląd naszej klatki piersiowej. Mięśnie są ładnie zarysowane, a muskulatura prezentuje się naprawdę efektownie.

Rodzaje herbaty

Herbata zajmuje drugie miejsce na świecie pod względem spożywanych przez nas płynów. Wyprzedza ją jedynie woda. Picie herbaty w tak dużych ilościach jest w pełni uzasadnione. Ma ona działanie lecznicze i korzystnie wpływa na funkcjonowanie naszego organizmu. Herbata to trunek bardzo popularnym w Polsce. Na naszym rynku dostępna jest cała gama herbat białych, czerwonych, zielonych i czarnych. Najlepsze właściwości ma herbata liściasta. Pijemy ją, ale rzadko zastanawiamy się nad jej działaniem.

Zobacz też

Woda różana – zastosowanie

Przeciętny kucharz może znaleźć się w kropce, gdy w nowym przepisie do wypróbowania znajdzie wodę różaną. Tymczasem ten wyrazisty i niezwykły ekstrakt jest jednym z podstawowych składników wielu potraw z kuchni świata.

Co przedsiębiorca powinien wiedzieć o podatkach?

Nikt nie lubi podatków, jednak każdy przedsiębiorca powinien stale poszerzać wiedzę na ich temat. Opanowanie szczegółowych przepisów pozwoli Ci...

Idealne kremy pod makijaż letni – sprawdź, na co zwrócić uwagę przy ich wyborze!

Czy wiesz, czym powinnaś się kierować, poszukując kremu pod makijaż na lato? Jakie wymagania powinien spełnić i o czym...

Może Cię zainteresuje: