Stroiki wielkanocne

Święta Wielkanocne są jednymi z najważniejszych świąt dla chrześcijan. Jednak nie tylko oni je celebrują – weszły do naszej kultury już na stałe, stanowiąc nieodłączny element każdego roku i podobnie jak Boże Narodzenie zachęcając do celebrowania tego czasu w szczególny sposób.

Świąteczny nastrój

Świąteczny, wielkanocny nastrój budowany jest już na kilka dni przed samym wydarzeniem. Wypieki, sprzątanie i przygotowania na przyjazd najbliższych sprawiają, że pełna wyczekiwania i radości atmosfera szybko narasta. Można ją jeszcze bardziej wzbogacić, decydując się na ozdobienie swojego domu za pomocą odpowiednich akcesoriów, nawiązujących do symboliki świąt.

Warto przy tym pamiętać, że święta wielkanocne zbiegają się z początkiem wiosny i stanowią pewnego rodzaju tradycyjne przejście z okresu uśpienia do rozbudzenia i nowego życia. Ich pełna symbolika sięga czasów przedchrześcijańskich i wprowadza do każdego domu radosny nastrój. Z tego względu warto zainwestować w piękne stroiki, które jeszcze bardziej go pogłębiają.

Stroiki na stół

Wielkanocny stół to miejsce, które gromadzi wokół siebie całą rodzinę. To na nim znajduje się także sute śniadanie, ze Święconką stanowiącą jego najważniejszy element. Ze względu na to, iż właśnie przy stole i posiłku spędzamy dużą część czasu, dobrym pomysłem może być zainwestowanie w stroiki, które podkreślą jego wyjątkowy charakter.

W wielkanocnym stroiku na stół mogą znaleźć się takie elementy jak niewielkie pisanki, kolorowe kwiaty, kurczaczki i zajączki. Bez wątpienia powinny być pełne radosnych i wiosennych kolorów, takich jak zieleń, żółty, różowy czy jasnoniebieski. Ich forma to często ciekawy wieniec, w którym mogą znaleźć się także świeczki, na przykład w kształcie jajek. Bez wątpienia dodadzą uroku świątecznym wieczorom, gdy zostaną już rozświetlone. Tego typu dekoracje można znaleźć na stronie https://decorguru.pl/245-stroiki.

Ceramiczne ozdoby

Piękna ceramika, nawiązująca do charakteru świąt, może być kolejnym pomysłem na podkreślenie ich charakteru i nastroju. Jest to także element, który na pewno spodoba się najmłodszym, zachęcając ich do celebrowania tego niezwykłego czasu wraz z dorosłymi.

Dlatego świetnym pomysłem może być kupno ceramicznych kurczaczków, zajączków cz baranków, które znajdą się nie tylko na stole, ale również w innych częściach domu. Dzięki temu będą na każdym kroku przypominać o tym wspaniałym czasie.

Pięknie przystrojona Święconka

Symboliczny charakter Wielkanocy podkreślamy co roku za pomocą Święconki, którą zanosimy do kościoła, a następnie spożywamy podczas śniadania z bliskimi. O jej wyjątkowy charakter warto zadbać nie tylko za pomocą doskonałego smaku, ale także pięknego wyglądu. Dlatego każdy koszyczek powinien zostać estetycznie ozdobiony: wyłożony i przykryty serwetką, a także wypełniony odświętną ceramiką, na której znajdą się pokarmy i przyprawy. Warto zadbać także o elementy zielone i kolorowe, na przykład w postaci kolorowych wstążeczek czy gałązek bukszpanu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here