Wielkanoc Czekoladowe jajka wielkanocne - przepis

Czekoladowe jajka wielkanocne – przepis

-

Do zrobienia czekoladowych jajek potrzebujemy czekolady i foremek, z których powstaną jajka. Foremkami mogą być wydmuszki z surowych jaj, opakowania po kupionych czekoladowych jajkach, w sklepach można znaleźć także plastikowe foremki. Różne naczynia, które przydadzą się nam do wykonania jajek, znajdziemy także w domu. Grunt by nasze jajko przypominało jajko.

Pierwszym sposobem na zrobienie czekoladowega jajka jest wykorzystanie wydmuszek. Wydmuszka musi być dokładnie umyta i wypłukana w środku gorącą wodą. Jedną strone wydmuszki dokładnie zaklejamy. Czekolade uzyskać najłatwiej przez roztopienie kilku tabliczek czekolady. Roztopioną i gorącą czekolade wlewamy ostrożenie do wydmuszek. Przyda się nam tu opakowanie na jajka, które posłuży za stojak. Do wlewania czekolady przyda się natomiast np. strzykawka do dekoracji ciast. Zapewni nam to precyzję wprowadzania czekolady. Zaklejamy drugi otwór i odkładamy jaja do ostygnięcia, a później do lodówki. Po kilku godzinach wystarczy rozbić i obrać skorupkę. Czekoladowe jaja są gotowe do zjedzenie. Tak samo postępujemy z innymi foremkami, które mamy.

W podobny sposób możemy uzyskać jajka dwukolorowe. Rozpuszczamy dwa rodzaje czekolady: białą i ciemną. Najpierw wstrzykujemy do wydmuszki ciemną czekoladę. Czekam aż zastygnie i wlewamy drugą czekoladę. Kolory mogą się odrobinę wymieszać, ale dzięki temu nasze jajka będą dużo ładniejsze.

Odpowiednich foremek możemy poszukać również pośród domowych naczyć. Przydadzą się na przykład stojaki na jajka ugotowane na miękko. Nalewamy ciepłą czekolade do jednego stojaczka i do drugiego. Po lekkim przestygnięciu delikatnie składamy obie części, odwracając jeden stojak do góry nogami. Część czekolady może nam wypłynąć, ale powinno udać się nam skleić całość. Ważne, by foremki wyścielić folią aluminiową, w innym razie będziemy mieć problem z wyciągnięciem naszego jajka.

Uwaga!

Nasze czekoladowe jajka możemy zjeść, dać bliskim w prezencie albo wykorzystać do ozdobienia mieszkania.

Znacie inne przepisy na wielkanocne słodkości? Podzielcie się nimi.

Katarzyna Olchowska

Katarzyna Olchowska - z wykształcenia politolog, dziennikarz z wyboru. Niepoprawna optymistka szukająca niezwykłości w codziennych sprawach. Od 10 lat związana z różnymi stacjami radiowymi. Ma za sobą także współprace z gazetą. Jako reporterka zajmuję się sprawami miasta i zwykłych ludzi. Prywatnie pasjonatka gór, a także fanka czerwonych butów i zielonej herbaty. W serwisie Spec.pl specjalistka od okoliczności, bo żadne okoliczności nie są jej obce.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

WARTO PRZECZYTAĆ

Jak urządzić pokój dla dziewczynki?

Urządzenie pokoju dziewczęcego wymaga od rodziców szczególnej kreatywności i zrozumienia potrzeb swojej pociechy. Powinni oni zadbać o to, aby w pomieszczeniu nie zabrakło elementów, które podkreślą charakter wnętrza, jak też wspomogą rozwój córeczki. Wskazówek dotyczących tego, jak zaaranżować pokój dla dziewczynki najlepiej jest szukać po prostu obserwując, czym fascynuje się dziecko, a za czym nie przepada.

Jak stosować kreatynę?

Kreatyna to naturalny, stały element tkanki mięśniowej. Jest niezbędnym składnikiem wielu procesów zachodzących w żywym ustroju, związanych z wytwarzaniem i przemianą energii. Przez sportowców jest uznawana za najlepszy środek na szybki przyrost masy i siły mięśniowej. Przedawkowana może szkodzić.

Zobacz też

Termin przedawnienia roszczeń pracowniczych

Upływ terminu przedawnienia roszczenia pracowniczego oznacza, że pracodawca może uchylić się skutecznie od zaspokojenia roszczenia przez podniesienie w stosunku do pracownika zarzutu przedawnienia. Podobnie, gdy mówimy o przedawnieniu roszczeń pracodawcy - po upływie tego terminu pracownik może z powodzeniem uchylić się od zaspokojenia roszczenia majątkowego pracodawcy na tej samej zasadzie. Terminy przedawnienia mogą wynikać z przepisów ogólnych wskazanych w kodeksie cywilnym, lub być określone w ustawach szczególnych - przykładowo w kodeksie pracy.

Liofilizowane owoce i warzywa – dawka witamin przez cały rok

Z pewnością każdy z nas uwielbia spożywać świeże owoce. Dostarczenie naszemu organizmowi bomby witaminowej niezwykle skutecznie wzmacnia. Niestety, sezon...

Jak udekorować domek ogrodowy, gdy ma się ograniczony budżet?

Każdy z nas marzy o tym, aby jego miejsce odpoczynku było wygodne i przytulne. Jednak równie ważne jest to,...

Może Cię zainteresuje: