Pielęgnacja Lifting bez skalpela - masaż Rosenberga

Lifting bez skalpela – masaż Rosenberga

-

Masaż Rosenberga nazywany także liftingiem twarzy, poprzez zastosowanie różnych zabiegów manualnych wpływa na tkankę łączną oraz powięzi w okolicy twarzy, szyi, karku i głowy, bez użycia skalpela.

Ma on na celu przywrócenia prawidłowej budowy tkanek, a także spowolnienie procesów starzenia się skóry. Nie tylko ten proces powoduje zmiany na skórze, ale również (przede wszystkim!) stres – z powodu przykrych dla nas sytuacji, których doświadczamy w życiu codziennym bądź też niemiłych wspomnień, które w następstwie „odbijają się” potem na naszej twarzy.

W zabiegu Rosenberga ruch prowadzimy zgodnie z przebiegiem mięśni. Stosowane są techniki masażu klasycznego, a także łącznotkankowego i akupresury. Z ich pomocą masowane są mięśnie szyi, twarzy i czaszki. Pobudzana jest tkanka łączna oraz zakończenia nerwowe. Powoduje to zmniejszenie napięcia w tkankach i głębokie wniknięcie w mięśnie, przez co skóra staje się luźniejsza. Pozwala to na poprawę ułożenia skóry.

Zabieg powoduje przekrwienie skóry, obniża lub całkowite likwiduje napięcie w tkankach i eliminuje różnego rodzaju asymetrie w okolicy mózgoczaszki i twarzoczaszki, zmniejsza też blizny. Poprawia oddychanie oraz owal twarzy, odżywia, niweluje obrzęki i zmarszczki. Usuwa przewlekłe nerwobóle, a także migreny. Oprócz tego działa relaksująco.

Osoba poddana zabiegowi Rosenberga jest spokojniejsza, bardziej zrelaksowana, przez co rysy jej twarzy są wygładzone i powstaje mniej zmarszczek.

Co o tym myślicie? A może próbowaliście? Podzielcie się swoimi opiniami.

Monika Paluch

Monika Paluch – posiada wykształcenie plastyka w zakresie specjalności: reklama wizualna. W roku 2007 uzyskała dyplom technika masażysty. Posiada kilkuletnie doświadczenie zawodowe, które zdobyła w szpitalach oraz salonach masażu. Obecnie kształci się na kierunku technika kosmetycznego. Nie rezygnuje jednak z dalszego poznawania nowych technik masażu i wzbogacania zdobytej  dotychczas wiedzy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

WARTO PRZECZYTAĆ

Jak powinna zachowywać się sekretarka?

Stanowisko sekretarki w firmie bardzo często określane jest jako „osobista asystentka”, „sekretarz wykonawczy”. Od jej pracy zależy prawidłowe funkcjonowanie sekretariatu, co ma bezpośredni wpływ na całą firmę.

Jak jeść karczochy?

Karczochy to warzywa pochodzące znad Morza Śródziemnego. Jadalne są ich liście oraz miąższ wewnątrz rośliny, nazywany jej sercem. Co doradza savoir-vivre na temat jedzenia tych warzyw?

Zobacz też

HR miękki a twardy – porównanie

Osoby zainteresowane zagadnieniami związanymi z zarządzaniem zasobami ludzkimi często spotykają się z pojęciami miękkiego i twardego HR. Warto zapoznać się z ich znaczeniem oraz zaletami i wadami każdego z nich.

Paczki do Anglii – tania wysyłka kurierem

Anglia jest popularnym kierunkiem wysyłek paczek zagranicznych. Warto dowiedzieć się na ten temat nieco więcej oraz zapoznać się ze...

Jaka karma dla psiego alergika?

Mały alergik w domu to wyzwanie. Należy zadbać o odpowiednie jedzenie dopasowane do potrzeb, dobrać kosmetyki do pielęgnacji, a...

Może Cię zainteresuje: