Pielęgnacja Lifting bez skalpela - masaż Rosenberga

Lifting bez skalpela – masaż Rosenberga

-

Masaż Rosenberga nazywany także liftingiem twarzy, poprzez zastosowanie różnych zabiegów manualnych wpływa na tkankę łączną oraz powięzi w okolicy twarzy, szyi, karku i głowy, bez użycia skalpela.

Ma on na celu przywrócenia prawidłowej budowy tkanek, a także spowolnienie procesów starzenia się skóry. Nie tylko ten proces powoduje zmiany na skórze, ale również (przede wszystkim!) stres – z powodu przykrych dla nas sytuacji, których doświadczamy w życiu codziennym bądź też niemiłych wspomnień, które w następstwie „odbijają się” potem na naszej twarzy.

W zabiegu Rosenberga ruch prowadzimy zgodnie z przebiegiem mięśni. Stosowane są techniki masażu klasycznego, a także łącznotkankowego i akupresury. Z ich pomocą masowane są mięśnie szyi, twarzy i czaszki. Pobudzana jest tkanka łączna oraz zakończenia nerwowe. Powoduje to zmniejszenie napięcia w tkankach i głębokie wniknięcie w mięśnie, przez co skóra staje się luźniejsza. Pozwala to na poprawę ułożenia skóry.

Zabieg powoduje przekrwienie skóry, obniża lub całkowite likwiduje napięcie w tkankach i eliminuje różnego rodzaju asymetrie w okolicy mózgoczaszki i twarzoczaszki, zmniejsza też blizny. Poprawia oddychanie oraz owal twarzy, odżywia, niweluje obrzęki i zmarszczki. Usuwa przewlekłe nerwobóle, a także migreny. Oprócz tego działa relaksująco.

Osoba poddana zabiegowi Rosenberga jest spokojniejsza, bardziej zrelaksowana, przez co rysy jej twarzy są wygładzone i powstaje mniej zmarszczek.

Co o tym myślicie? A może próbowaliście? Podzielcie się swoimi opiniami.

Monika Paluch

Monika Paluch – posiada wykształcenie plastyka w zakresie specjalności: reklama wizualna. W roku 2007 uzyskała dyplom technika masażysty. Posiada kilkuletnie doświadczenie zawodowe, które zdobyła w szpitalach oraz salonach masażu. Obecnie kształci się na kierunku technika kosmetycznego. Nie rezygnuje jednak z dalszego poznawania nowych technik masażu i wzbogacania zdobytej  dotychczas wiedzy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

WARTO PRZECZYTAĆ

Osteoporoza – leczenie

Po 55 roku życia nasze kości stają się więc słabsze i jesteśmy podatni na wystąpienie osteoporozy. Jak nie dać się osteoporozie? Czy istnieją skuteczne sposoby walki z chorobą?

Zapalenie śledziony – objawy, przyczyny

Śledziona jest tego rodzaju narządem, w którym zachodzić mogą różne zmiany patologiczne w przebiegu bardzo wielu chorób. W tracie toczenia się procesu chorobowego w organizmie człowieka śledziona może ulec powiększeniu. Uznano, że jeżeli masa narządu przekracza 350 gramów, uważa się śledzionę za powiększoną.

Zobacz też

Zabawy z małym dzieckiem – przykłady

Bawiąc się z dziećmi tworzymy z nimi wyjątkową więź, która pozwoli nam poznać upodobania naszego dziecka, temperament, a nawet predyspozycje. W co powinniśmy bawić się z naszymi dziećmi?

Ginekomastia – gdzie szukać pomocy

Zaburzenia hormonalne pojawiają się w populacji dość często. Niektóre z nich mogą być bardzo poważne dla naszego zdrowia, inne...

Czym jest work-life balance i jak go osiągnąć?

Wielu osobom wydaje się, że udane życie zawodowe oraz prywatne jednocześnie nie jest możliwe. Nic bardziej mylnego, a dowodem...

Może Cię zainteresuje: