Pielęgnacja Glinka zielona - działanie, zastosowanie, efekty

Glinka zielona – działanie, zastosowanie, efekty

-

W organizmie dochodzi do kumulacji nie tylko substancji toksycznych z pokarmów, ale też z wielu leków. W społeczeństwie panuje przekonanie, że lekarstwo albo nam pomoże, albo po prostu nie będzie działać. Mało kto zdaje sobie sprawę z tego, że leki także mogą nam zaszkodzić. W przypadku, gdy nasz organizm zaśmiecany jest przez różnego rodzaju substancje toksyczne, warto wykorzystać terapię glinką, która posiada właściwości absorpcyjne – przyciąga i przyłącza na swojej powierzchni substancje szkodliwe. Tak powstałe kompleksy wydalane są z organizmu. Ponadto glinka neutralizuje substancje toksyczne, reguluje pH płynów ustrojowych. Posiada też właściwości antyseptyczne.

Glinka zapobiega kolonizacji i namnażaniu się drobnoustrojów chorobotwórczych. Mało kto zdaje sobie sprawę, że w glince zawarte są enzymy, których zadaniem jest oczyszczanie krwi, a tym samym – usprawnienie funkcjonowania układu krwionośnego. Patrząc na wymienione funkcje glinki, nie dziwi, że zastosowanie tej substancji jest bardzo szerokie, zarówno w lecznictwie, jak i kosmetyce.

Glinka zielona pochodzi ze skał krzemionkowo-aluminiowych. Jest ona bogata w związki mineralne takie jak: związki krzemu, magnezu, fosforu, glinu, potasu, sodu. Wykazuje ona bardzo dobre właściwości absorpcyjne, a tym samym – detoksykacyjne i antybakteryjne. Stosowana jest więc w przypadku zanieczyszczenia organizmu przez toksyny, które pochodzą z naszego środowiska czy też nieodpowiedniego pożywienia. Czasami może być stosowana w przypadku lekkiego zatrucia lekami. Jest to tzw. odtrutka nieswoista. Ponadto glinki zielonej używa się przy trudno gojących się ranach, gdyż przyspiesza ona zanikanie stanów zapalnych, które bardzo często towarzyszom różnego rodzaju ranom. Ma także działanie odżywcze, dostarcza skórze podstawowych substancji, które są niezbędne dla procesów życiowych komórek.

W kosmetyce i dermatologii glinka zielona zalecana jest do pielęgnacji skóry tłustej i łojotokowej. Jeśli wykonujemy kosmetyki samodzielnie w domu, warto wprowadzić glinkę w skład różnego rodzaju mleczek, toników przeznaczonych dla tego rodzaju skóry. Przygotowując kremy czy balsamy do skóry problematycznej, również możemy wykorzystać glinkę zieloną. Warto dodać ją do kremów, peelingów ujędrniających czy kuracji wyszczuplających. Natomiast leczniczo może być stosowana na złamania, zwichnięcia czy obrzęki.

Uwaga!

Istnieje kilka rodzajów glinek. Różnią się one między sobą kolorem i specyficznym działaniem, jakie wykazują w naszym organizmie. Różnica w działaniu wynika z kolei z odmiennego składu chemicznego. Barwa glinki zależy od obecnych w niej minerałów. Znane są glinki: zielona, czerwona, biała, żółta, różowa.

Zdarza Wam się stosować zieloną glinkę, choćby w maseczkach? Jak ocenilibyście jej działanie? Jest skuteczna? Podzielcie się swoimi doświadczeniami.

Magdalena Solarz

Magdalena Solarz - studentka IV roku farmacji Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Interesuje się tenisem ziemnym, była zawodniczka Polskiego Związku Tenisowego. Ukończyła kurs wychowawców kolonijnych, wielokrotnie była wychowawcą i pomocnikiem instruktora tenisa ziemnego na obozach tenisowo-tanecznych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

WARTO PRZECZYTAĆ

Muffinki kokosowe – przepis

Muffinki to szybki sposób na deser, gdy zapowiedzieli się niespodziewani goście albo gdy właśnie teraz musimy zjeść coś pysznego.

Makijaż do cery mieszanej

Cera mieszana jest najbardziej wymagającym (bo zróżnicowanym) ale jednocześnie najpowszechniejszym rodzajem cery.

Zobacz też

Pielęgnacja męskich dłoni

Wizyta w gabinecie kosmetycznym, dbanie o zdrowie oraz pielęgnacja całego ciała – w tym paznokci – to nie tylko domena kobiet. Także mężczyźni coraz częściej pojawiają się u kosmetyczki czy korzystają z usług stylistów.

Paczki do Anglii – tania wysyłka kurierem

Anglia jest popularnym kierunkiem wysyłek paczek zagranicznych. Warto dowiedzieć się na ten temat nieco więcej oraz zapoznać się ze...

Jaka karma dla psiego alergika?

Mały alergik w domu to wyzwanie. Należy zadbać o odpowiednie jedzenie dopasowane do potrzeb, dobrać kosmetyki do pielęgnacji, a...

Może Cię zainteresuje: