Prowadzenie domu Jak usunąć nieprzyjemny zapach z butów?

Jak usunąć nieprzyjemny zapach z butów?

-

Można też nowe buty spryskać specjalnym środkiem, który je odkazi. Najlepiej też mieć kilka par butów i zakładać je przemiennie. Jeśli chodzi o skarpetki, to najlepiej bawełniane. Warto przecież dbać o swoje zdrowie. Po przyjściu do domu buty trzeba wyczyścić i wysuszyć.

– Najlepszy sposób na pozbycie się nieprzyjemnego zapachu z butów wiąże się z wykorzystaniem herbaty liściastej. Do starych skarpetek należy wsypać resztki herbaty liściastej, dodać do tego kroplę lub dwie ulubionego olejku zapachowego, spiąć gumką i tak przygotowane włożyć do butów. Pozostawić na noc. I już.

Dobrym sposobem na pozbycie się brzydkiego zapachu jest włożenie butów do zamrażarki. Buty należy zawinąć szczelnie w foliową reklamówkę i mrozić około 3 godziny.

– Warto też wykorzystać właściwości zwykłej sody oczyszczonej, która przecież wchłania różne zapachy. Sodę można wsypać do butów i zostawić je na noc. Można też wsypać trochę sody nawet wtedy, kiedy akurat chodzimy w tych butach. Należy jednak pamiętać o założeniu skarpetek. Soda wchłonie zapach i dodatkowo delikatnie oczyści buty.

– Można też wypróbować kwas borny (do kupienia w aptece). Wsypuje się proszek do butów, pozostawia na noc, a potem po prostu wysypuje.

Uwaga!

A przy następnym zakupie butów, warto wziąć pod uwagę ich jakość. Należy wybierać buty z dobrą wentylacją, czyli zapobiegać wytworzeniu się brzydkiego zapachu. Warto też kupić odpowiednie wkładki.

Czy macie swoje sposoby na usuwanie nieprzyjemnego zapachu z butów? Opiszcie je w komentarzu!

Poprzedni artykułJak grać w Queke Live?
Następny artykułJak odkamienić czajnik?
Sabina Sosnowska

Sabina Sosnowska – urodzona pedantka, fanka ładu i porządku. Pracowała jako asystentka w firmie kosmetycznej i asystent kierownictwa w firmie ogrodniczej. Studiuje zarządzanie. Kocha wieś i zdrowy tryb życia. W serwisie Spec.pl podpowiada jak prowadzić dom i propaguje wizerunek „nowoczesnej pani domu”, czyli house manager.

 

Nasz specjalista pisze o sobie:

Sprzątam od dziecka. Choć to ciężka praca, nie uważam jej za przykry obowiązek,  wręcz przeciwnie, uwielbiam cały proces doprowadzania domu do porządku. Wiele osób śmieje się, że mam swoje ulubione sposoby składania ręczników, pościeli czy ubrań, a ja jestem z tego dumna. Czasami wyjmuję wszystko z szafy i układam od nowa tylko po to, aby z przyjemnością spoglądać na efekt.

Lubię gotować, a przede wszystkim jeść. Mieszkam na wsi, gdzie mam swój warzywnik, ogród, oczko ze złotymi rybkami oraz sad. Dzięki temu mogę przygotowywać różne pyszności (kompoty, przetwory i musy) i dzielić się nimi z najbliższymi.

Mogłoby się wydawać, że jestem nudną „kurą domową”. Nic z tych rzeczy. Prowadzę dość ciekawe i różnorodne życie. Studiuję, pracuję, bawię się. Współpracuję ze studencką gazetą, działam w kole naukowym, a nawet piszę książkę, bo obiecałam to mojej przyjaciółce. Moich przyjaciół uwielbiam i skoczyłabym za nimi w ogień.

Wśród moich koleżanek lansuję modę na bycie nowoczesną panią domu. Nowoczesną, czyli taką, która ma swoje sprawy (pracę, studia, itp.), która jest zorganizowana i zadbana, która rozdziela obowiązki, a nie próbuje być „siłaczką”, która po prostu z radością podchodzi do domowych spraw. I dba o to, aby mieć czas również dla siebie.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

WARTO PRZECZYTAĆ

Ziemia świętokrzyska – atrakcje

Do perełek woj. świętokrzyskiego można zaliczyć: klasztor pobenedyktyński Święty Krzyż położony na górze Łysiec, jaskinię Raj, jeden z najstarszych dębów w Polsce, czyli Bartka, Góry Pieprzowe i Wąwóz Królowej Jadwigi, rezerwat archeologiczny Krzemionki k. Ostrowca Świętokrzyskiego, zamek „Krzyżtopór” w Ujeździe, zamek w Chęcinach, zespół pałacowy w Kurozwękach oraz miasta - Opatów, Sandomierz i Wiślica.

Rodzaje marketingu

Rodzajów marketingu jest bardzo wiele. Jest to jednak czysto akademicki podział, który w praktyce raczej nie zdaje egzaminu. Całą sztuką jest po prostu podjęcie działania, które będzie najefektywniejsze i nie zje całego zysku.

Zobacz też

Jakie są koszty faktoringu?

Zapewnienie ochrony faktoringowej wiąże się z koniecznością dokonania wpłaty dla faktora. Specyfika usług świadczonych przez wyspecjalizowany podmiot sprawia, że ich koszt można porównywać z rzeczywistą roczną stopą oprocentowania dla firmowego kredytu obrotowego. Mimo różnic w zakresie funkcjonowania obydwa produkty spełnią bowiem podobną rolę: zapewnianie krótkoterminowej płynności finansowej. Warto wiedzieć, że koszt omawianych usług zależy w dużej mierze od wariantu obsługi wierzytelności jaki jest zapewniany przez faktora.

Na czym polega organizacja dużego eventu?

Oglądając widowiskowe eventy, nie zawsze zdajemy sobie sprawę, jak wielki był ogrom pracy i jak różnorodne zadania mieli do...

Lampy LED – dlaczego warto wybrać to rozwiązanie?

50 000 godzin! Tyle wynosi średni czas pracy żarówki LED. Oznacza to, że jedna żarówka ledowa, może pracować nieprzerwanie...

Może Cię zainteresuje: