Edukacja Czy studia podyplomowe są potrzebne?

Czy studia podyplomowe są potrzebne?

-

Kierując swoją ścieżką kariery staramy się podejmować decyzje, które pomogą nam wspiąć się wyżej po szczeblach zawodowego awansu. W procesie tym niezwykle ważne są szkolenia i kursy aktualizujące bądź precyzujące naszą wiedzę. Pracodawca zazwyczaj chce mieć udokumentowane uczestnictwo w tego typu przedsięwzięciach edukacyjnych, w postaci certyfikatu, świadectwa lub dyplomu.

Jedną z form zdobywania wiedzy są studia podyplomowe. Ubiegając się o wymarzone stanowisko, możemy wyróżnić się spośród innych kandydatów z wyższym wykształceniem, dyplomem ukończenia studiów podyplomowych. Są one niewątpliwym atutem, ponieważ dowodzą, jak jesteśmy ambitni, pokazują chęć kształcenia, dbałość o karierę i edukację. Kończąc studia podyplomowe stawiamy kropkę nad naszym edukacyjnym „i”.

Niewątpliwą zaletą studiów podyplomowych jest zdobycie precyzyjnej wiedzy z wąskiej dziedziny tematycznej. W ten sposób możemy doprecyzować naszą wiedzę w danej dziedzinie lub zdobyć zupełnie nowe kwalifikacje z zupełnie nowej dziedziny.

Wadą studiów podyplomowych jest dosyć wysoki koszt czesnego. Wiele firm jednakże korzysta z unijnych programów dotacyjnych, które umożliwiają uzyskanie funduszy na doszkalanie pracowników. Warto zapytać, zatem pracodawcę o możliwość uczestnictwa w tego typu programie.

Osoby, które chcą rozwijać swoją karierę naukową bardzo często po uzyskaniu magisterium decydują się na studia podyplomowe, zanim przystąpią do egzaminu na studia doktoranckie. To rozwiązanie jest szczególnie polecane w przypadku, gdy katedra, w której chcemy robić doktorat ma wielu kandydatów. Studia podyplomowe stanowią atut w postępowaniu rekrutacyjnym.

Uwaga!

Warto także pamiętać, że roczne studia podyplomowe odbywają się w trybie zaocznym, dzięki czemu możemy pogodzić je z pracą.

Jakie jest Wasze zdanie na temat studiów podyplomowych? Wybralibyście się na takie?

Katarzyna Matczuk

Katarzyna Marczuk - ukończyła studia na kierunku filologia polska. Byłą redaktorem naczelnym portalu kraj24.pl, współpracowała z wieloma czasopismami i wydawnictwami o tematyce lifestylowej, m.in z portalem Seniorzy.pl. Od wielu lat tworzy teksty o charakterze poradnikowym, związane z urodą, stylizacją i innymi dziedzinami życia. Obecnie pracuje jako copywriter.

 

Nasz specjalista o sobie:

Jestem typową kobietą, która uwielbia zakupy, komedie romantyczne i spotkania z przyjaciółmi. Poza babskimi rozrywkami pasjonują mnie sztuki walki, piłka nożna i jazda na rolkach.

Z wykształcenia jestem polonistką, z zawodu copywriterem. Lubię dokształcać się, zdobywać nowe doświadczenia w różnych dziedzinach. Nieokiełznana ciekawość świata skłoniła mnie do ukończenia kursu wirażu i stylizacji, dzięki czemu nauczyłam się jak podkreślić swoja urodę i zadbać o zdrową skórę.

Lubię wiedzieć, co jeść, aby czuć się dobrze i zachować świetną sylwetkę. Niewiele osób o tym wie, ale czasami zamieniam się w prawdziwą kurę domową i gotuję pyszne obiady dla całej rodziny. Wówczas trzymam się jednej zasady: gotuj smacznie i zdrowo!

Uprawiam sport, który pozwala utrzymać moje ciało w doskonałej kondycji. Bez niej nie mogłabym dotrzymać kroku moim rozbrykanym bliźniakom. Ala i Olek mają już cztery lata i każdego dnia zaskakują mnie swoją przenikliwością, wyrazistością charakterów i pasją poznawania otaczającego ich świata. Kiedy opiekujesz się dziećmi po pewnym czasie stajesz się encyklopedią medycyny naturalnej i ludowej, tak też jest w moim przypadku.

Zdrowie i uroda to tematy bliskie każdej kobiecie. Jako początkująca wizażystka i konsultantka znanej firmy dystrybuującej kosmetyki, szczególnie wnikliwie śledzę nie tylko nowe techniki makijażu, lecz także skuteczne sposoby pielęgnacji ciała, oraz trendy panujące w kosmetologii. Często testuję nowe kosmetyki poznając ich dobre i złe strony. Potrafię wyciągać wnioski i chętnie dzielę się swoimi uwagami. Na mojej ocenie często polegają przyjaciółki, których jeszcze nigdy nie zawiodłam swoimi radami.

Kocham życie i wyzwania, jakie ono kryje w sobie. Wierzę, że przeznaczenie spoczywa w naszych rękach i w największym stopniu zależy ono od naszego samopoczucia. To jak się czujesz i co myślisz, wpływa na to, jak żyjesz. Piszę o tym, co mnie fascynuje, porusza, interesuje. Pisanie to największa z moich pasji!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

WARTO PRZECZYTAĆ

Najciekawsze ogrody w Polsce

Zwiedzanie ogrodów może okazać się niezwykłą przygodą, ponieważ każdy z opisanych poniżej obiektów jest miejscem magicznym, posiadającym swój niepowtarzalny charakter. Są to zarówno obiekty publiczne, jak i te, które prywatni właściciele udostępnili do zwiedzania.

Badanie spirometryczne – na czym polega, wyniki

W celu diagnostyki chorób płuc lekarze posługują się różnymi badaniami. Istotną rolę odrywają badania obrazowe, a wśród nich prześwietlenie klatki piersiowej, tomografia komputerowa klatki piersiowej. Ponadto bardzo ważną rolę odgrywają badania czynnościowe układu oddechowego. Takim podstawowym badaniem jest spirometria.

Zobacz też

Leczo wegetariańskie – przepis

Leczo to pyszne danie. Można je zjeść od razu albo zapasteryzować i przechowywać przez kilka miesięcy. Zapraszam do poznania mojego przepisu!

Jak dobrać buty narciarskie dla dziecka? 5 rad

Przygotowania do nowego sezonu narciarskiego czas zacząć. Dzieci uwielbiają zabawę na stoku i szybko nabywają nowych umiejętności. Jednym z...

Jak udekorować swój dom na Święta? 5 pomysłów

Z całą pewnością różnego rodzaju dekoracje są jednym z najważniejszych elementów odpowiedzialnych za tworzenie świątecznej atmosfery w każdym domu...

Może Cię zainteresuje: