Edukacja Formy e-learningu

Formy e-learningu

-

Oto kilka rodzajów e-learningu:

– szkolenia asynchroniczne są najbardziej popularną formą e-learningu. Dzięki nim można się uczyć we swoim tempie. Uczestnik może korzystać z szeregu narzędzi, które znajdują się na stronie internetowej. Są to grupy dyskusyjne, fora i czaty. Umożliwia to kontaktowanie z prowadzącymi zajęcia oraz pozostałymi uczestnikami. Jeśli chodzi o materiały dydaktyczne, to są one dostępne w formie elektronicznej. Warto również zaznaczyć, że każda osoba, która bierze udział w szkoleniu synchronicznym posiada własne konto. Dostęp do wszystkich informacji jest możliwy po zalogowaniu się. Przy tej formie mogą pojawić się duże problemy z motywacją. Poza tym trzeba być niezwykle zdyscyplinowanym;

– szkolenia synchroniczne – w odróżnieniu od szkoleń asynchronicznych ważny jest czynnik czasu. W praktyce oznacza to, że zajęcia są prowadzone w czasie rzeczywistym. Dzięki wykorzystaniu Internetu możliwe jest nawiązanie bezpośredniego kontaktu pomiędzy uczestnikami i trenerem. Warto wspomnieć o psychologicznym aspekcie tej formy e-learningu. Uczestnicy zobligowani są do zalogowania się o określonej godzinie. Narzędzia, które mają do dyspozycji słuchacze są takie same jak w wyżej opisanych szkoleniach;

– blended-learning – jest to model mieszany, w którym mamy dwa elementy. Pierwszym z nich są klasyczne zajęcia, zaś drugim szkolenie typu e-learning. Ten rodzaj nauczania wzmacnia motywację uczestników. Wynika to z faktu, że czasie trwania kursu zostają nawiązane więzi psychologiczne. Trener nie jest wirtualną, lecz konkretna osobą, do której można potem zwrócić się o pomoc, np. na czacie. Z doświadczeń firm organizujących tego rodzaju szkolenia wynika, że procent osób rezygnujących z nich jest dużo mniejszy. Oczywiście, w porównaniu do szkoleń asynchronicznych;

– korzystanie z baz danych, których coraz więcej można znaleźć w Internecie również można uznać za rodzaj e-learningu. Podobnie jak online supprt, czyli uczenie się i przekazywanie informacji (np. wysyłanie biuletynów) przez fora dyskusyjne.

Czy korzystaliście kiedyś z e-learningu? Uważacie, że może to być skuteczna forma nauczania? Zapraszam do wypowiadania się w komentarzach.

Małgorzata Łyczak

Małgorzata Łyczak - absolwentka politologii Uniwersytetu Opolskiego. Interesuje się dobrą literaturą (szczególnie reportażem), turystyką, polityką, teorią interpretacjonizmu, zarządzaniem projektami oraz zagadnieniami, związanymi z funkcjonowaniem Unii Europejskiej.


Nasz specjalista pisze o sobie:

Jestem osobą, która lubi się uczyć i poszerzać swoją wiedzę o otaczającej rzeczywistości. W dobie XXI wieku pojawiło się wiele nowych możliwości oraz narzędzi, dzięki którym z powodzeniem można się uczyć. Wydaje mi się, że niezwykle ważne jest to, w jaki sposób przekazuje się wiedzę. Powinno się to robić w sposób ciekawy, jasny i przejrzysty, z wykorzystywaniem aktywnych metod.

Cieszę się każdą chwilą mojego życia, ponieważ z każdą nową informacją wzrasta we mnie poczucie jego wyjątkowości oraz niepowtarzalności.

Lubię poznawać nowych ludzi, piękne miejsce i ... klasztory cysterskie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

WARTO PRZECZYTAĆ

Taras na dachu – opinie, wady izalety

Taras na dachu jest najtrudniejszy do wykonania. W pierwszej kolejności zastanówmy się, czy taras na dachu jest nam tak naprawdę potrzebny, ponieważ w teorii i praktyce okazuje się, że nie dość że jest to kosztowne rozwiązanie, generuje wyższe koszty ogrzewania domu, wymaga częstej konserwacji, wysokiej staranności wykonania, odpowiednich materiałów izolacyjnych i wiele innych punktów to jest mało użytkowany.

Jak przycinać iglaki?

Kształtowanie bryły, poszukiwanie eleganckiej i wyrafinowanej formy. Cięcie iglaków to tak naprawdę połączenie ogrodnictwa i sztuki. Jak przyciąć iglaki z naszego ogrodu?

Zobacz też

Jak zabezpieczyć ogród przed ptakami?

Ptaki wnoszą do naszego ogrodu wiele radości, jednak potrafią również wiele zniszczyć i przysporzyć nam sporo kłopotów. Bywa tak zwłaszcza w przypadku ogrodów warzywnych. W ogrodach ozdobnych nie mamy problemu z małymi, latającymi przyjaciółmi. Wręcz przeciwnie powinniśmy ich do nas zapraszać.

Jak dobrać buty narciarskie dla dziecka? 5 rad

Przygotowania do nowego sezonu narciarskiego czas zacząć. Dzieci uwielbiają zabawę na stoku i szybko nabywają nowych umiejętności. Jednym z...

Jak udekorować swój dom na Święta? 5 pomysłów

Z całą pewnością różnego rodzaju dekoracje są jednym z najważniejszych elementów odpowiedzialnych za tworzenie świątecznej atmosfery w każdym domu...

Może Cię zainteresuje: