– Organziatorem szkolenia jest Państwowa Straż Pożarna. Odbywa się ono w szkołach Państwowej Straży Pożarnej i ośrodkach szkolenia, działających przy komendach wojewódzkich Państwowej Straży Pożarnej. Nie możliwości zorganizowania tego kursu przez inny podmiot. Nie można także zlecić wykonania tego szkolenia innej instytucji w drodze porozumienia. Natomiast do po prowadzenia zajęć dydaktycznych uprawnieni są: inżynierowie pożarnictwa, inżynierowie w zakresie inżynierii bezpieczeństwa pożarowego, technicy pożarnictwa oraz inni specjaliści z odpowiednim przygotowaniem kierunkowym. Istnieje możliwość przeprowadzenia części zajęć z wykorzystaniem e-learningu;

– osoba zainteresowana udziałem w szkolenie powinna posiadać skierowanie na szkolenie, gdy została wysłana w przez zakład pracy oraz posiadać, co najmniej średnie wykształcenie. W miarę możliwości organizowane są zajęcia, przeznaczone dla określonej branży. Wynika to z faktu, że można wprowadzić do zajęć elementy, związane z daną branżą. W zajęciach, które mają formę dwóch zjazdów, uczestniczy maksymalnie 25 osób;

– warunkiem ukończenia szkolenia jest napisanie pracy projektowej oraz zdanie egzaminu końcowego. Należy pamiętać, że do egzaminu końcowego mogą przystąpić tylko te osoby, które wcześniej zaliczyły pracę projektową. Egzamin pisemny to test, który składa się z 30 zadań zamkniętych, z jedną prawidłową odpowiedzią i dwoma dystraktorami. Jego zaliczenie wiąże się z udzieleniem minimum 70% prawidłowych odpowiedzi. Osoba, która otrzymała mniejszą ilość punktów w innym terminie może przystąpić di egzaminu poprawkowego. Jego termin należy ustalić z organizatorem szkolenia. Natomiast, słuchacze, którzy zaliczyli egzamin otrzymują zaświadczenie o ukończeniu szkolenia.

Czy byliście kiedyś na takim szkoleniu? Jakie były Wasze wrażenia? Dajcie znać w komentarzu.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułFinal Fantasy VII – jak pokonać Emerald Weapon i Ruby Weapon?
Następny artykułCarving – co to jest, na czym polega?

Małgorzata Łyczak - absolwentka politologii Uniwersytetu Opolskiego. Interesuje się dobrą literaturą (szczególnie reportażem), turystyką, polityką, teorią interpretacjonizmu, zarządzaniem projektami oraz zagadnieniami, związanymi z funkcjonowaniem Unii Europejskiej.


Nasz specjalista pisze o sobie:

Jestem osobą, która lubi się uczyć i poszerzać swoją wiedzę o otaczającej rzeczywistości. W dobie XXI wieku pojawiło się wiele nowych możliwości oraz narzędzi, dzięki którym z powodzeniem można się uczyć. Wydaje mi się, że niezwykle ważne jest to, w jaki sposób przekazuje się wiedzę. Powinno się to robić w sposób ciekawy, jasny i przejrzysty, z wykorzystywaniem aktywnych metod.

Cieszę się każdą chwilą mojego życia, ponieważ z każdą nową informacją wzrasta we mnie poczucie jego wyjątkowości oraz niepowtarzalności.

Lubię poznawać nowych ludzi, piękne miejsce i ... klasztory cysterskie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here