Bransoletkę możesz zrobić z tekturowej rolki po taśmie klejącej. Możesz także zakupić bransoletkę z surowego drewna lub sklejki. W sklepach hobbystycznych (także na Allegro.pl) jest ogromny wybór bransoletek – cieńkie i grube, płaskie i zaokrąglone, wąskie i szerokie.

Do malowania używaj farb akrylowych. Mają wyraziste kolory, ponieważ są bogate w pigment. Można pomalować nimi prawie wszystko. Nie używaj plakatówek. Nie sprawdzają się, gdy chcemy lakierować pomalowaną nimi powierzchnię. Przy nakładaniu lakieru po prostu rozmazują się.

Potrzebne ci będą także pędzle, najlepiej te syntetyczne. Pędzle z naturalnym włosiem są zwykle droższe i mniej wytrzymałe. Warto zaopatrzyć się w komplet, w którym znajdą się zarówno pędzle płaskie, jak i okrągłe, szerokie i cieńkie. Jeśli chcesz pobawić się w cieniowanie, używaj gąbek lub pędzli gąbkowych.

Do malowania dużych powierzchni polecam wałki. Pracę rozpoczynamy od namalowania tła. Kiedy tło wyschnie, malujemy to, co sobie wymyśliliśmy. Jeśli lubisz ręcznie malowane rzeczy, a nie potrafisz malować – pomóż sobie szablonem. Szablon możesz wyciąć z papieru samoprzylepnego. Użyj tymczasowego kleju. Dzięki niemu szblon nie będzie się przesuwał. Nie ma nic gorszego niż rozmazany szablon.

Gdy obrazek będzie skończony, poczekaj aż wyschnie. Nie zdejmuj szablonu zbyt szybko. To również grozi rozmazaniem farby. Szablon zdejmuj powoli. Mocne szarpnięcie może doprowadzić do zdarcia farby, która znajduje się pod spodem.

Gdy bransoletka jest już całkowice sucha, lakierujemy ją. Ja bardzo lubię bezbarwny, półmatowy lakier do drewna, który wymieszany z wodą świetnie sprawdza się na różnych powierzchniach. Kosztuje niewiele i starcza na bardzo długo.

Możesz użyć lakieru błyszczącego, matowego, albo półmatowego. Wygodne w aplikacji są lakiery w spray’u. Lakierowany przedmiot należy spryskiwać w odległości około 20 cm.

Gdy bransoletka stanie się sucha, możesz ją śmiało założyć. Z pewnością będzie oryginalnym, niepowtarzalnym dodatkiem do twoich strojów lub wyjątkowym prezentem dla kogoś bliskiego.

Jak Wam się podoba? Lubicie nosić ręcznie robione ozdoby? A może obdarowujecie nimi bliskich? Dajcie znać!

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułJakie miejsca na świecie warto odwiedzić?
Następny artykułNajpopularniejsze kraje turystyczne na wakacje

Monika Piotrowska - z zawodu pedagog, animator kultury. Entuzjastka wszystkiego, co jest eko, etno oraz hand-made. Bardziej crafter'ka, niż projektantka; szydełkuje, szyje, haftuje, “dekupażuje”, maluje, fotografuje...

 

Autorka Mika Kośka Projekt - inicjatywy twórczo-przetwórczej poświęconej hendmejdowi, recyklingowi i etnodizajnowi. Czasem także wokalistka i producent muzyczny - Miss Brefka.

Projekty Moniki Piotrowskiej:


http://mikakoska.pl/
https://www.facebook.com/mikakoska

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here