Wielu fotografów postępuje w ten sposób. Są też tacy, którzy szukają inspiracji w malarstwie i literaturze. Wiele prac znanego na całym świecie Davida LaChapelle’a inspirowanych jest właśnie malarstwem.

Warto zaglądać na strony i blogi znanych fotografów, odwiedzać serwisy fotograficzne o określonej, interesującej nas tematyce, przeglądać albumy fotograficzne, rozmawiać ze znajomymi po fachu, którzy też mogą być dla nas inspiracją.

Często inspiracją może być sama osoba. Zdarza się, że widzimy modelkę lub osobę na ulicy, która potrafi nas natchnąć na tyle, że od razu w naszej głowie krystalizuje się wizja sesji. Mamy już w myślach ułożone gotowe kadry.

Wszystko, co nas otacza, może stanowić inspirację. Dla niektórych nawet tak abstrakcyjna z wizualnego punktu widzenia dziedzina sztuki jak muzyka jest świetną inspiracją. Często się zdarza, przynajmniej mi, że słuchając jakiegoś utworu muzycznego z zamkniętymi oczami, przez głowę przetaczają mi się przeróżne obrazy. Czasami udaje się je przełożyć na język fotografii, a czasami pozostają po prostu obrazami w pamięci.

Rozglądajmy się więc dookoła i wsłuchujmy we wszystko, starając się myśleć obrazami. Życie jest nieprzebranym źródłem inspiracji.

A Wy skąd czerpiecie inspiracje do swoich zdjęć? Podzielcie się swoimi doświadczeniami.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułHigh key – co to znaczy, jak zrobić, na czym polega ta technika?
Następny artykułIzohelia – jak zrobić?

Dawid Markiewicz – fotograf i dziennikarz. Specjalizuje się przede wszystkich w fotografii ślubnej oraz fotografii mody. Właściciel firmy fotograficznej „Wonderland”

 

Nasz specjalista pisze o sobie:

Tajna jednostka do zadań specjalnych. Autor fotograficznych świadectw obecności. W swoich fotograficznych poszukiwaniach obiektyw kieruję głównie na ludzi.

Wykonuję sesje modowe, reklamowe, profesjonalne portfolia dla modelek i modeli oraz fotoreportaże i plenery ślubne. Należę do prestiżowych, międzynarodowych organizacji, zrzeszających najlepszych fotografów i fotoreporterów ślubnych na świecie: The Wedding Photojournalist Association (WPJA) oraz The Artistic Guild of the Wedding Photojournalist Asociation ([AG]WPJA).

Zainteresowanych zapraszam do współpracy przy tworzeniu fotograficznych opowieści, zarówno ze świata mody, jak i wszystkich, którzy planują zmienić stan cywilny - www.dawidmarkiewicz.com

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here