Kursy odbywają w formie szkolenia rocznego, dwuletniego, kilkudniowego lub kilkugodzinnego. Od nas zależy, jakie mamy zapotrzebowania na fotograficzną wiedzę. Jeśli poznaliśmy już podstawy fotografii, wiemy jak ustawiać czas naświetlania i przysłonę, możemy darować sobie podstawowy kurs. Jeśli określiliśmy już dziedzinę, w której chcemy być specjalistami, możemy poszukać takich właśnie kursów. Kilka razy w roku odbywają się kursy fotografii ślubnej, fotografii studyjnej, fotografii mody, reklamowej czy Photoshopa. Niektóre czasopisma przynajmniej raz w roku organizują plener fotograficzny, co jest bardzo atrakcyjną ofertą dla miłośników fotografii krajobrazowej. Przy okazji można poznać ciekawych ludzi i wymienić się doświadczeniami

Zdarzają się również kilkugodzinne warsztaty organizowane prze autorytety w danej dziedzinie fotografii, na przykład, fotografii ślubnej lub modowej. Nie są to najtańsze rozwiązania, ale warto skorzystać z wiedzy osób, które znają się na rzeczy.

Jeżeli zdecydujemy się na szkołę i nasza nauka będzie trwała kilka semestrów, warto zorientować się w poruszanych zagadnieniach i osobach, z którymi będziemy mieć zajęcia. Są bowiem szkoły, które lubują się w tradycyjnej, analogowej fotografii i wykonywaniu odbitek w ciemni. Zapisując się do takiej szkoły, raczej nie mamy co liczyć zaawansowaną naukę cyfrowej ciemni. Są również szkoły, kładące nacisk przede wszystkim na reportaż, w których trudno będzie nam opanować warsztat fotografa mody, tak więc trzeba przemyśleć swój wybór, określić ilość czasu, jaką chcemy poświęcić na naukę i na tej podstawie podjąć decyzję. Warto pamiętać, że czasami 8 godzin intensywnego szkolenia w małej grupie z autorytetem w danej dziedzinie, może dać tyle samo, co kilka miesięcy w szkole, w której poruszane są również inne zagadnienia.

Nie powiem Wam, który kurs czy szkołę wybrać. Zależy to od Waszych oczekiwań, czasu, który możecie poświecić na naukę i budżetu. Osobiście jednakCzy skłaniałbym się ku kilkugodzinnym intensywnym kursom prowadzonym przez autorytety w danej dziedzinie.

Czy uważacie, że samouk może być dobrym fotografem? Jakie jest Wasze zdaniem najlepsza metoda nauki fototografii?

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułJak fotografować koncerty?
Następny artykułSkładanie serwetek – listek (+film)

Dawid Markiewicz – fotograf i dziennikarz. Specjalizuje się przede wszystkich w fotografii ślubnej oraz fotografii mody. Właściciel firmy fotograficznej „Wonderland”

 

Nasz specjalista pisze o sobie:

Tajna jednostka do zadań specjalnych. Autor fotograficznych świadectw obecności. W swoich fotograficznych poszukiwaniach obiektyw kieruję głównie na ludzi.

Wykonuję sesje modowe, reklamowe, profesjonalne portfolia dla modelek i modeli oraz fotoreportaże i plenery ślubne. Należę do prestiżowych, międzynarodowych organizacji, zrzeszających najlepszych fotografów i fotoreporterów ślubnych na świecie: The Wedding Photojournalist Association (WPJA) oraz The Artistic Guild of the Wedding Photojournalist Asociation ([AG]WPJA).

Zainteresowanych zapraszam do współpracy przy tworzeniu fotograficznych opowieści, zarówno ze świata mody, jak i wszystkich, którzy planują zmienić stan cywilny - www.dawidmarkiewicz.com

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here