Jeżeli prowadzimy bloga, to prawdopodobnie RSS już działa, na przykład każdy blog stworzony przy pomocy WordPressa, ma widocznego RSSa w pasku adresu w przeglądarce.

dodawanie RSS

Jednak nie wszyscy użytkownicy będą wiedzieć, że ten przycisk znajduje się w tym miejscu, dlatego warto dodać osoby boks na stronie z ikoną RSS.

Aby podejrzeć swój kanał RSS wystarczy wejść do odnośnika http://[adrestwojegobloga]/feed/. Czyli dla witryny uzytecznie.pl adres bloga to http://uzytecznie.pl/feed

W zasadzie każdy CMS (co to jest CMS można dowiedzieć się z porady Co to jest CMS?) posiada wbudowany RSS i nie ma potrzeby go uruchamiać.

Jeżeli jednak nie korzystamy z CMSa można dodać kanał RSS ręcznie. Należy uruchomić edytor HTML i tam napisać parę linijek kodu.

<?xml version=”1.0″ encoding=”utf-8″?>

<rss version=”2.0″>

<channel> <title>Nazwa kanału RSS nadana przez nas</title>

<link>http://www.twojadomena.pl/</link>

<description>Krótki opis kanału RSS</description>

<lastBuildDate>Data aktualizacji</lastBuildDate>

<language>pl-pl</language>

<item>

<title>Tytuł</title>

<link>Link do artykułu</link>

<pubDate>Data publikacji</pubDate>

<description>Treść wpisu</description>

</item>

</channel>

</rss>

Znaczniki <lastBuildDate> oraz <pubDate> należy umieszczać w formacie:: Thu, 9 Aug 2007 10:33:30 +0200 lub 2007-08-08 20:39:21.

Po zapisaniu plików w głównym katalogu strony, RSS zostanie stworzony.

Udało się czy mieliście jakieś problemy? Dajcie znać.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułJak zmienić nazwę pliku?
Następny artykułJak zmienić nazwę kilku plików naraz?

Anna Liszewska - ukończyła Politechnikę Wrocławską na kierunkach: Technologie Internetowe oraz Zarządzanie i Marketing. Jej praca magisterska dotyczyła użyteczności aplikacji internetowych. Doświadczenie zdobywała, pracując w agencjach interaktywnych m.in. jako kierownik sekcji usability, specjalista ds. inżynierii przemysłowej, specjalista ds. projektów społecznościowych.

Nasz specjalista o sobie:

Na co dzień badam i projektuję serwisy internetowe oraz aplikacje webowe. Prowadzę również szkolenia w tym zakresie. Poza tematyką usability interesuję się przede wszystkim mediami społecznościowymi i ich wykorzystaniem w marketingu i reklamie. Wolny czas poświęcam na czytanie książek, turystykę górską oraz jeździectwo.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here