Internet Wyszukiwanie obrazem w Google - co warto o nim...

Wyszukiwanie obrazem w Google – co warto o nim wiedzieć?

-

Najpopularniejszy rodzaj wyszukiwania w Google to po prostu użycie konkretnych słów wprowadzanych z klawiatury. Okazuje się jednak, że coraz większym zainteresowaniem cieszy się także szukanie za pomocą obrazów. Jak bardzo jest to skuteczne i co warto o tym wiedzieć?

Do czego służy wyszukiwanie obrazem w Google?

Generalnie wyszukiwanie obrazem pozwala szybko zidentyfikować miejsca w internecie, gdzie znajduje się ten konkretny rysunek lub zdjęcie, nawet jeśli występuje w innych rozmiarach. Mechanizm Google podpowie także to czy gdzieś w sieci jest coś podobnego do wprowadzonego obrazka. Przykładowo mając zdjęcie gruszki można bez trudu znaleźć nie tylko miejsca w internecie, gdzie ktoś skopiował i zamieścił jej zdjęcie, ale również podpowiedzi pod kątem inaczej wyglądających owoców tego typu. Można też oczekiwać podpowiedzi o zbliżonej tematyce oraz kolorystyce. Na myśl przychodzi przede wszystkim zastosowanie przy szukaniu plagiatów oraz miejsc w których nasze oryginalne zdjęcie zostało przez kogoś umieszczone bez zgody.

Sztuczna inteligencja Google potrafi rozpoznać nawet to co znajduje się na zdjęciu i streścić to w słowie lub w dwóch. Jakie jest praktyczne zastosowanie tego rozwiązania? Jeśli sfotografujemy ciekawe zwierzę lub nietypową roślinę to istnieje dużo prawdopodobieństwo, że po skorzystaniu z tego narzędzia będziemy w stanie dowiedzieć się na przykład tego jaki jest to gatunek.

Jak wyszukać obrazem w Google?

Po przejściu na Grafika Google wystarczy nacisnąć niewielki przycisk z symbolem aparatu, aby otworzyć okno w którym można wkleić adres do obrazka znajdującego się w internecie lub przełączyć zakładkę i wybrać obraz z dysku. Jeszcze prostszą metodą jest po prostu przeciągnięcie pliku ze zdjęciem na okno przeglądarki. Więcej informacji na https://home.morele.net.

Opcje dodatkowe podczas szukania obrazem w Google

Niewiele osób zdaje sobie sprawę z tego, że wyszukiwarka obrazów ma zaawansowane opcje, które pozwalają dostosować wyniki do własnych preferencji. Po prawej stronie wyników znajduje się mało widoczny przycisk „Narzędzia”, gdzie po jego kliknięciu możemy w prosty sposób przefiltrować wyświetlane wyniki. Dostępne opcje są zależne od ilości oraz rodzaju znalezionych obrazów, więc nie wszystko da się za każdym razem skonfigurować według potrzeb. W większości przypadków możemy wybrać czy Google ma wyświetlić tylko obrazy o rozmiarach większych lub mniejszych niż wybrana przez nas ilość pikseli, wybrać przeważający kolor, dobrać typ obrazu (na przykład tylko animowane pliki GIF), format obrazu, a nawet prawa użytkowania. Więcej ciekawych informacji na ten temat jest na stronie https://home.morele.net.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

WARTO PRZECZYTAĆ

Zarobki kobiet a problemy w związku

Odsetek kobiet zarabiających więcej niż mężczyźni, w krajach rozwijających się, waha się między 30-40 %. Wzrost roli kobiet w społeczeństwie był nieunikniony – więcej kobiet niż mężczyzn kończy studia, dokształca się, uczęszcza na kursy językowe. W związku z tym rośnie liczba kobiet, która odkłada decyzję o macierzyństwie na rzecz kariery. Tradycyjny podział ról, gdzie to mężczyzna jako głowa domu przynosi pieniądze, odchodzi w przeszłość.

Prezent na komunię

Rower, komputer czy może kład? Jakie prezenty powinno się kupować na komunię i czy zawsze są one związane z charakterem uroczystości czy może często przyćmiewają jej sens.

Zobacz też

Nieśmiałe u dzieci – przyczyny, co robić

Czasami spotykamy takie dzieci, które siedzą obok rodziców, prawie nie mówią, właściwie tak jakby ich nie było. Rodzice tłumaczą to tym, że to takie grzeczne dziecko, że może trochę nieśmiałe w grupie, ale za to bardzo kontaktowe i mądre w spotkani twarzą w twarz.

Zmywarki na sferis.pl – sprzęt wysokiej jakości dla każdego

Zmywarki to coraz chętniej kupowane urządzenia w Polsce. Każdy, kto planuje kupić zmywarkę, powinien sobie odpowiedzieć na kilka istotnych...

Czym zajmuje się E100?

Firma E100 jest międzynarodowym dostawcą usług dla firm transportowych. Od ponad 20 lat pomagamy firmom uprościć procesy związane z...

Może Cię zainteresuje: