Motoryzacja Leasing kampera – gwarancja udanych wakacji

Leasing kampera – gwarancja udanych wakacji

-

Samochody kempingowe dają bardzo dużą wolność podróżowania, a ich popularność ciągle rośnie. Zastanawiasz się, jak sfinansować kampera? Często zamiast kredytu, lepszy będzie leasing. Sprawdź, co warto wiedzieć o tym sposobie finansowania kamperów.

Samochody kempingowe coraz popularniejsze

Wakacje w kamperze to niezależność i wspaniała przygoda, zwłaszcza dla tych, którzy lubią spędzać czas na łonie natury. Z własnym domem na 4 kółkach można też zwiedzić więcej, w tym miejsca trudniej dostępne dla innych turystów. Gdy nie korzystamy z pojazdu, można go z kolei wynająć innym.

Nic więc dziwnego, że popularność samochodów kempingowych od lat stale rośnie, a trend nasilił się jeszcze od wybuchu pandemii. W 2021 roku zarejestrowano w Polsce aż 2 242 nowe kampery, czyli niemal dwukrotnie pobity został rekord z poprzedniego roku. Rośnie też liczba używanych pojazdów sprowadzanych z zagranicy (2 013 sztuk, 21,3% więcej niż w 2020 roku).

Kamper to jednak stosunkowo duży wydatek. Chociaż nowe pojazdy w podstawowej wersji można kupić w cenie poniżej 200 tys. zł, koszt modeli ze średniej półki z dodatkowym wyposażeniem to od 300 tys. zł wzwyż. Używane samochody kempingowe również nie są tanie, bo stosunkowo wolno tracą na wartości w porównaniu do osobówek. Wszystko to sprawia, że popularne są kredyty na zakup pojazdu lub leasing kamperów. Zwłaszcza to drugie rozwiązanie ma wiele zalet.

Leasing kamperów – dlaczego warto z niego skorzystać?

W porównaniu do kredytu leasing kampera:

  • nie wpływa na zdolność kredytową;
  • wymaga mniej formalności (uproszczona procedura wnioskowania o finansowanie kampera);
  • jest bardziej elastycznym rozwiązaniem (po zakończeniu umowy leasingu kampera pojazd można wykupić na własność lub zwrócić leasingodawcy).
  • daje przedsiębiorcom możliwości optymalizacji podatkowej, w tym VAT (limit kosztów wynosi do 150 tys. zł).

Warto natomiast pamiętać, że do czasu zakończenia umowy leasingu, kamper pozostaje własnością firmy leasingowej. Przedsiębiorca lub osoba fizyczna, która chce podnajmować pojazd innym, musi więc uzyskać na to zgodę leasingodawcy. Konieczne będzie też odpowiednie ubezpieczenie, które uwzględnia, że samochodem kempingowym będą kierować osoby trzecie.

Czy można sfinansować kampera leasingiem, będąc konsumentem?

Leasing jest szczególnie chętnie wybierany przez przedsiębiorców. Na rynku nie brakuje jednak ofert finansowania kamperów leasingiem konsumenckim, czyli dostępnym także dla osób fizycznych, które nie prowadzą działalności gospodarczej. Ciekawą propozycję tego typu ma choćby PKO Leasing (zobacz: https://www.pkoleasing.pl/leasing/finansowanie-na-kampery-i-przyczepy-kempingowe/).

Z oferty można skorzystać zarówno z procedurą uproszczoną, jak i pełną. W pierwszym przypadku można sfinansować pojazd do wartości 200 tys. zł, a opłata wstępna wynosi od 20%. Przy pełnej procedurze jest to odpowiednio do 400 tys. zł i od 10%.

Maksymalny okres finansowania kampera lub przyczepy kempingowej wynosi natomiast do 72 miesięcy. Pojazd nie musi być przy tym nowy, jednak w chwili zakończenia umowy leasingu nie może być starszy niż 72 miesiące.

Reklama.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

WARTO PRZECZYTAĆ

Meble do sklepu – jakie wybrać?

Otwierając nowy sklep stacjonarny, trzeba odpowiednio rozplanować rozłożenie asortymentu,...

Internet mobilny i internet szerokopasmowy – czym się różnią?

Internet mobilny zaczyna cieszyć się coraz większą popularnością. W pewnym stopniu zaczyna wypierać szerokopasmowy Internet, świadczony na łączach telekomunikacyjnych. W jakich miejscach mobilny internet przeważa, a gdzie nadal korzystniej jest pozostać przy internecie stacjonarnym?

Zobacz też

Styl pop art – co to, cechy

Chociaż każdy z nas szuka odmiennego i niecodziennego stylu, w jakim można urządzić wnętrza domu czy mieszkania, bez wątpienia funkcjonuje kilka powszechnie przyjętych trendów, które są popularne zarówno wśród projektantów, jak i samych właścicieli nieruchomości. Jednym z nich jest pop art. Trudno się dziwić sławie tego stylu – wprowadza on do wnętrz mnóstwo kolorów i traktowane jako dekoracje przedmioty życia codziennego, co skutecznie przeciwdziała nudzie i monotonii w naszych czterech kątach.

Jak wybrać panele podłogowe?

Planując wystrój pomieszczenia, zwracamy dużą uwagę na wygląd każdego elementu, który ma się w nim znaleźć. Każdy szczegół ma...

Jakie czynniki wpływają na komfort w mieszkaniu?

Lokale mogą różnić się pod względem wielkości, sposobu ich użytkowania czy wystroju. Cechą wspólną jest to, że każdy z...

Może Cię zainteresuje: