Przede wszystkim należy wykazać się odrobiną dobrej woli i uporem, ponieważ zwiedzanie rowerem nie zawsze bywa przyjemne. Dotyczy to szczególnie faktu, że wielu miejsca po prostu nie ma gdzie przechować roweru. Na szczęście sytuacja rowerowych turystów z rok na rok poprawia się. A to kilka ciekawych pomysłów na zwiedzanie z wykorzystaniem ukochanych dwóch kółek:

– Zanim wyruszymy w trasę, należy dokładnie sprawdzić stan techniczny roweru i naprawić wszystkie awarie, które mogą (choć nie muszą) pojawić się w czasie pokonywania trasy. Na wszelki wypadek warto mieć ze sobą mały narzędziowy niezbędnik;

– W kliku polskich miastach zwiedzanie rowerem możliwe jest dzięki wprowadzaniu sytemu pożyczania miejskich rowerów. Można z niego skorzystać m.in. w Trójmieście, Krakowie czy Wrocławiu. W każdym przypadku należy zapoznać się z zasadami korzystania z tego systemu, ponieważ bywają one różne. Wadą jest to, że takie zwiedzanie wiąże się z uiszczeniem opłaty;

– Należy staranie planować rowerowe wyprawy ze względu na bezpieczeństwo naszego pojazdu. Warto wcześniej dowiedzieć się, czy istnieją możliwości np. zamknięcia naszego pojazdu w jakimś pomieszczeniu. Pytajmy również, czy przy interesującym nas obiekcie znajdują się „parking” dla rowerów, do którego można go przypiąć;

– Zwiedzając rowerem, mierzmy siły na zamiary. Lepiej planować krótsze trasy niż dłuższe, ponieważ zyskujemy wtedy pewien zapas czasu. Może się on przydać, gdy spotka nas nieprzyjemna sytuacja, np. awaria roweru;

– Jeśli podróżujemy sami, to poinformujemy przynajmniej jedną osobę, gdzie się wybieramy i kiedy zamierzamy wrócić. Niby nic takiego, a w niektórych sytuacjach może uratować to życie. W tym przypadku obowiązują takie same zasady jak w górach.

Uwaga!

Zadbajmy o zawartość naszego plecaka oraz właściwy ubiór i obuwie. W placku warto mieć krem do twarzy, zapas jedzenia, małą apteczkę, mapę i przewodniki turystyczne oraz naładowany (najlepiej dzień wcześniej) telefon.

Praktykujecie turystykę rowerową? Jak planujecie swoje wycieczki rowerowe? Wypowiadajcie się w komentarzach.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułWorms Armageddon – zasady
Następny artykułThief 3 – tutorial

Małgorzata Łyczak - absolwentka politologii Uniwersytetu Opolskiego. Interesuje się dobrą literaturą (szczególnie reportażem), turystyką, polityką, teorią interpretacjonizmu, zarządzaniem projektami oraz zagadnieniami, związanymi z funkcjonowaniem Unii Europejskiej.


Nasz specjalista pisze o sobie:

Jestem osobą, która lubi się uczyć i poszerzać swoją wiedzę o otaczającej rzeczywistości. W dobie XXI wieku pojawiło się wiele nowych możliwości oraz narzędzi, dzięki którym z powodzeniem można się uczyć. Wydaje mi się, że niezwykle ważne jest to, w jaki sposób przekazuje się wiedzę. Powinno się to robić w sposób ciekawy, jasny i przejrzysty, z wykorzystywaniem aktywnych metod.

Cieszę się każdą chwilą mojego życia, ponieważ z każdą nową informacją wzrasta we mnie poczucie jego wyjątkowości oraz niepowtarzalności.

Lubię poznawać nowych ludzi, piękne miejsce i ... klasztory cysterskie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here