Ile kosztuje wakacyjny obóz dla dziecka

Tuż przed startem wakacji wielu rodziców nerwowo siada z kalkulatorem i liczy, czy może sobie pozwolić na sfinansowanie dziecku wakacyjnego wypoczynku. W dobie powszechnej drożyzny nie dziwi, że i na usługi turystyczne trzeba wydawać coraz więcej pieniędzy. Postanowiliśmy sprawdzić, ile kosztuje wakacyjny obóz dla dziecka w 2023 roku. Dodatkowo przejrzeliśmy propozycje czołowych organizatorów pod kątem ewentualnych promocji na obozy młodzieżowe. Zapraszamy do lektury.

Ceny obozów i kolonii nie szokują

Wbrew pozorom i temu, co można przeczytać w Internecie, koszt wakacyjnego wyjazdu dla dziecka nie jest poza zasięgiem finansowym przeciętnej rodziny. Ceny obozów i kolonii wahają się od około 2000 do 3000 złotych za 10-dniowy pobyt.

Na tę cenę składają się: dojazd na miejsce i powrót, zakwaterowanie w komfortowym ośrodku, wycieczki, atrakcje na miejscu oraz inne elementy programu obozu/kolonii. Nieco więcej trzeba zapłacić za wyjazd, podczas którego dziecko będzie mieć zapewnione zajęcia z instruktorami, na przykład tańca czy jeździectwa.

Bogata oferta obozów i kolonii

Oferta organizatorów turystyki dziecięcej i młodzieżowej jest imponująca. Każdy, kto zatrzymał się na etapie obozów i kolonii sprzed 20-30 lat będzie pozytywnie zaskoczony tym, jak diametralna zmiana zaszła w kategorii wyjazdów młodzieżowych.

Dziś w ofertach organizatorów dominują obozy i kolonie tematyczne, skierowane do młodych ludzi, którzy mają jakąś pasję czy zainteresowania. Przykładem mogą być obozy/kolonie:

Wybór jest olbrzymi i z pewnością każdy znajdzie tutaj coś dla siebie, niezależnie od zainteresowań.

Promocje na obozy i kolonie – ile można zaoszczędzić?

Pozytywnym aspektem jest to, że wielu czołowych organizatorów turystyki dziecięcej i młodzieżowej myśli o rodzicach i proponuje atrakcyjne promocje na wakacyjne wyjazdy. Skala obniżek jest różna, uzależniona od ceny wyjściowej imprezy, terminu, lokalizacji obozu/kolonii oraz długości trwania wyjazdu i jego programu.

Przeciętnie można się tutaj spodziewać obniżek w wysokości kilkuset złotych na pojedynczej rezerwacji. Dodatkowy rabat zwykle jest udzielany rodzicom, którzy zdecydują się wykupić wyjazd dla rodzeństwa.

Promocji na obozy i kolonie warto szukać przede wszystkim na stronach internetowych organizatorów, w mediach społecznościowych czy na portalach turystycznych.

Promocje Kogis

Kogis to jeden z najchętniej wybieranych i najwyżej ocenianych organizatorów obozów i kolonii w Polsce. Firma ma wieloletnie doświadczenie w organizowaniu atrakcyjnych wyjazdów wakacyjnych dla dzieci i młodzieży. I to właśnie Kogis przoduje w przygotowywaniu najlepszych promocji.

Aktualnie rabaty kwotowe sięgają 500 złotych, co oznacza obniżkę na poziomie nawet kilkudziesięciu procent. W ofercie Kogis znajduje się mnóstwo imprez tematycznych dla dzieci i młodzieży w wieku od 5-6 do 18 lat.

Kogis organizuje obozy i kolonie nad morzem, w górach i nad jeziorem. Zapewnia wyjazdy z wielu miejscowości, fachową opiekę doświadczonej kadry wychowawców, atrakcyjne wycieczki w cenie pobytu, komfortowe, nowoczesne ośrodki kolonijne oraz urozmaicony jadłospis. Nieprzypadkowo jest to szczególnie często polecany przez rodziców organizator wypoczynku dzieci i młodzieży.

Z aktualnymi promocjami na obozy i kolonie organizowane przez Kogis możesz się zapoznać na stronie internetowej https://www.kogis.pl/promocje/.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here