Prowadzenie domu Jak składać ubrania w szafie?

Jak składać ubrania w szafie?

-

Dżinsy można składać „na trzy” lub na cztery. „Na trzy” – złożyć w 1/3 długości, a potem raz jeszcze. „Na cztery” – złożyć na pół, a potem raz jeszcze na pół. Sposób składania można wybrać w zależności od rodzaju szafy, gdyż spodnie złożone „na trzy” są po złożeniu dość długie, ale cały ich słupek będzie niższy.

Sweterki należy rozłożyć na blacie albo czystej podłodze (można rozłożyć dużą gazetę). Rękawy należy zawinąć do środka tak, aby były prostopadłe do boków. Następnie należy nałożyć na nie dolną część sweterka. I tyle. Dzięki temu sweterek nie będzie pognieciony.

Skarpetek nie powinno się zwijać w kulki przy ich składaniu, gdyż w ten sposób jedna ze skarpetek się rozciąga i potem to denerwuje podczas ich noszenia. Skarpetki powinny być złożone w pół i schowane. Warto mieć w szufladach specjalne przegródki, (można kupić plastikowe). Jeśli już jesteśmy w temacie skarpetek, to dużym problemem jest to, że często trudno określić, do której pary należy skarpetka. Jeśli zdarzy mi się kupić takie same pary, to od środka przyszywam nitki o jednakowych kolorach i wiem, że te skarpetki z niebieskim w środku stanowią jedna parę, a z zielonym drugą.

Uwaga!

Ciekawym rozwiązaniem przy składaniu ręczników jest składanie ich w rulony. Wystarczy złożyć ręcznik na pół i zwinąć w rulon. Dzięki temu, po otwarciu szafki, wiadomo od razu, jakich rozmiarów jest ręcznik.

Czy macie swoją metodę na składanie ubrań? Dajcie znać w komentarzu.

Sabina Sosnowska

Sabina Sosnowska – urodzona pedantka, fanka ładu i porządku. Pracowała jako asystentka w firmie kosmetycznej i asystent kierownictwa w firmie ogrodniczej. Studiuje zarządzanie. Kocha wieś i zdrowy tryb życia. W serwisie Spec.pl podpowiada jak prowadzić dom i propaguje wizerunek „nowoczesnej pani domu”, czyli house manager.

 

Nasz specjalista pisze o sobie:

Sprzątam od dziecka. Choć to ciężka praca, nie uważam jej za przykry obowiązek,  wręcz przeciwnie, uwielbiam cały proces doprowadzania domu do porządku. Wiele osób śmieje się, że mam swoje ulubione sposoby składania ręczników, pościeli czy ubrań, a ja jestem z tego dumna. Czasami wyjmuję wszystko z szafy i układam od nowa tylko po to, aby z przyjemnością spoglądać na efekt.

Lubię gotować, a przede wszystkim jeść. Mieszkam na wsi, gdzie mam swój warzywnik, ogród, oczko ze złotymi rybkami oraz sad. Dzięki temu mogę przygotowywać różne pyszności (kompoty, przetwory i musy) i dzielić się nimi z najbliższymi.

Mogłoby się wydawać, że jestem nudną „kurą domową”. Nic z tych rzeczy. Prowadzę dość ciekawe i różnorodne życie. Studiuję, pracuję, bawię się. Współpracuję ze studencką gazetą, działam w kole naukowym, a nawet piszę książkę, bo obiecałam to mojej przyjaciółce. Moich przyjaciół uwielbiam i skoczyłabym za nimi w ogień.

Wśród moich koleżanek lansuję modę na bycie nowoczesną panią domu. Nowoczesną, czyli taką, która ma swoje sprawy (pracę, studia, itp.), która jest zorganizowana i zadbana, która rozdziela obowiązki, a nie próbuje być „siłaczką”, która po prostu z radością podchodzi do domowych spraw. I dba o to, aby mieć czas również dla siebie.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

WARTO PRZECZYTAĆ

Co to jest money-back?

Chcąc zachęcić nas do aktywnego korzystania z naszych kart, banki coraz częściej sięgają po różnego rodzaju akcje marketingowe, mające na celu zwiększenie przychodów banków i wystawców kart. Nie od dziś wiadomo, że to co bez opłat, nie oznacza, że nikt za to nie płaci. Darmowe konta bankowe a do tego karta debetowa bez opłat to coraz częściej oferta banków dla aktywnych użytkowników. I choć wydaje nam się, że bank na tym nic nie zarabia, to jest zupełnie inaczej.

Naprawa okien – krok po kroku

Niestety niewiele usterek możemy naprawić samodzielnie, aczkolwiek okna nie należą do sprzętów psujących się zbyt często. Naprawa czy konserwacja z powodzeniem może zostać przeprowadzana w warunkach domowych i niekoniecznie musimy korzystać z usług specjalistycznych firm. Sprawdź, jakie prace możesz przy oknach wykonać samodzielnie.

Zobacz też

Jak zrobić kolczyki ze szkła weneckiego?

Koralik ze szkła weneckiego typu millefiori jest wyjątkowo uroczy, do złudzenia przypomina on małe, wielobarwne kwiatuszki zatopione w szkle. Za względu na swoje żywe kolory są to koraliki idealnie pasujące do niemalże każdej letniej kreacji, a przede wszystkim są bardzo dziewczęce.

Aranżacja salonu: gdzie najlepiej ustawić telewizor?

Urządzając salon i wybierając do niego meble, często myślimy także o telewizorze. Nie da się ukryć, że ten sprzęt...

Co zrobić, gdy uszkodzi się matryca do laptopa?

Laptop to dla wielu z nas sprzęt codziennie wykorzystywany do pracy. Dlatego nie powinno być zaskoczenia, że wiele osób...

Może Cię zainteresuje: