Prowadzenie domu Jak wyczyścić kabinę prysznicową?

Jak wyczyścić kabinę prysznicową?

-

Wszechobecna wilgoć powoduje, iż wymaga ona naszego szczególnego traktowania. Codzienne sprzątanie, częste wietrzenie, porządkowanie – jeśli zastosujemy się do tych zasad, to łazienka będzie naprawdę przyjemnym miejscem. Niewielki wysiłek przyniesie ogromne korzyści w postaci naszego zdrowia oraz dobrego samopoczucia.

Często doczyszczenie kabiny prysznicowej staje się nie lada wyzwaniem. Dowiedz się zatem, jak utrzymywać czystość w miejscu naszej codziennej higieny.

kabina prysznicowaFot. sxc.hu

– Należy uczulić domowników, aby tuż po kąpieli sprzątali swoje włosy, które często zatykają odpływ, a także opłukiwali kabinę i brodzik (także wannę).

– Sprzątać w łazience jest najlepiej wtedy, kiedy wszyscy domownicy wezmą już kąpiel. Powstaje wtedy para, która ułatwia czyszczenie newralgicznych miejsc.

– Jeśli o kabinę prysznicową dbamy regularnie i nie dopuścimy do brzydkich zacieków, będzie nam służyła długo, a i sama kąpiel będzie przyjemniejsza. Jak więc dbać o kabinę?

Wszystkie powierzchnie należy przetrzeć roztworem wody i octu, a potem osuszyć miękkim ręcznikiem lub ściereczką, która została już przeznaczona do czyszczenia łazienki.

Słuchawkę od prysznica należy zamoczyć w wodzie z octem (proporcje – 1:1). Po upływie około godziny należy ją spłukać wodą.

Ocet jest świetnym odkamieniaczem, dlatego jest stosowany w czyszczeniu kabiny i główki prysznica.

Z brudnymi fugami można sobie poradzić zwykłą szczoteczką do zębów i pastą do zębów lub sodą oczyszczoną z niewielką ilością wody. Jest to wprawdzie dość czasochłonne zajęcie, ale efekt jest świetny.

Uwaga!

Zasłonki są miejscem dla rozwoju pleśni. Dlatego też warto je zmieniać co jakiś czas albo przynajmniej moczyć przez około godzinę w silnym roztworze soli. Po tym czasie należy zasłonkę rozwiesić i wysuszyć. Pozostałe plamy z pleśni można usunąć pastą z dodatkiem sody oczyszczonej i wody.

Jakie macie sposoby na czyszczenie trudnych miejsc w łazience? Dajcie znać czego używacie!

Sabina Sosnowska

Sabina Sosnowska – urodzona pedantka, fanka ładu i porządku. Pracowała jako asystentka w firmie kosmetycznej i asystent kierownictwa w firmie ogrodniczej. Studiuje zarządzanie. Kocha wieś i zdrowy tryb życia. W serwisie Spec.pl podpowiada jak prowadzić dom i propaguje wizerunek „nowoczesnej pani domu”, czyli house manager.

 

Nasz specjalista pisze o sobie:

Sprzątam od dziecka. Choć to ciężka praca, nie uważam jej za przykry obowiązek,  wręcz przeciwnie, uwielbiam cały proces doprowadzania domu do porządku. Wiele osób śmieje się, że mam swoje ulubione sposoby składania ręczników, pościeli czy ubrań, a ja jestem z tego dumna. Czasami wyjmuję wszystko z szafy i układam od nowa tylko po to, aby z przyjemnością spoglądać na efekt.

Lubię gotować, a przede wszystkim jeść. Mieszkam na wsi, gdzie mam swój warzywnik, ogród, oczko ze złotymi rybkami oraz sad. Dzięki temu mogę przygotowywać różne pyszności (kompoty, przetwory i musy) i dzielić się nimi z najbliższymi.

Mogłoby się wydawać, że jestem nudną „kurą domową”. Nic z tych rzeczy. Prowadzę dość ciekawe i różnorodne życie. Studiuję, pracuję, bawię się. Współpracuję ze studencką gazetą, działam w kole naukowym, a nawet piszę książkę, bo obiecałam to mojej przyjaciółce. Moich przyjaciół uwielbiam i skoczyłabym za nimi w ogień.

Wśród moich koleżanek lansuję modę na bycie nowoczesną panią domu. Nowoczesną, czyli taką, która ma swoje sprawy (pracę, studia, itp.), która jest zorganizowana i zadbana, która rozdziela obowiązki, a nie próbuje być „siłaczką”, która po prostu z radością podchodzi do domowych spraw. I dba o to, aby mieć czas również dla siebie.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

WARTO PRZECZYTAĆ

Powody unikania podziału pracy

Bycie „stale zajętym” nie oznacza, że jest to maksymalnie efektywne, oraz że zajmujemy się tym co naprawdę ważne i potrzebne. Jest dwóch głównych „winowajców” nadmiernego przepracowania - zła organizacja czasu oraz brak umiejętności dzielenia się pracą. Jakie znaczenie odgrywa podział pracy we współczesnych organizacjach oraz dlaczego występują trudności z jego dokonaniem?

Jak zmienić OFE?

Wybór Otwartego Funduszu Emerytalnego to poważna decyzja. Jednak nie zawsze podejmuje się ją z pełną znajomością oferty. Może się okazać, że dany Fundusz zyskuje mało na tle konkurencji, a dodatkowo jesteśmy zmuszeni do płacenia wysokich prowizji. Zdarza się również, że przez brak informacji lub przegapienia terminu, w którym powinno się wybrać Fundusz, zostajemy "rozlosowani".

Zobacz też

Czy można sprzedać samochód z niespłaconym kredytem?

Konieczność sprzedaży kredytowanego samochodu może wiązać się z nieoczekiwanymi sytuacjami życiowymi, które zwiększają zapotrzebowanie na gotówkę. Inny częsty motyw sprzedaży takiego pojazdu to problemy finansowe, spowodowane przez zbyt wysokie raty kredytu.

Aranżacja salonu: gdzie najlepiej ustawić telewizor?

Urządzając salon i wybierając do niego meble, często myślimy także o telewizorze. Nie da się ukryć, że ten sprzęt...

Co zrobić, gdy uszkodzi się matryca do laptopa?

Laptop to dla wielu z nas sprzęt codziennie wykorzystywany do pracy. Dlatego nie powinno być zaskoczenia, że wiele osób...

Może Cię zainteresuje: