woda dejonizowana

Zbiorniki stosowane w przemyśle to przemyślane konstrukcje zoptymalizowane pod względem pełnienia swoich funkcji. Spotkać możemy zarówno niewielkie, kompaktowe rozwiązania wpasowane w istniejącą zabudowę, jak i ogromne wolnostojące zbiorniki, służące na przykład do magazynowania wody do celów przeciwpożarowych. Oferta firm produkujących tego typu rozwiązania jest jednak znacznie szersza – coś dla siebie znajdą tutaj przedsiębiorstwa działające w niemal każdej branży.

Nowoczesne zbiorniki na wodę

Niezastąpione są wszędzie tam, gdzie potrzebny jest nieprzerwany dostęp do dużych ilości wody. Może to być woda pitna, i wówczas taki zbiornik pełni funkcję awaryjnego rezerwuaru w takich placówkach jak szpitale czy szkoły. Woda może jednak być również zanieczyszczona, a rolę takich zbiorników pełnią magazyny deszczówki albo zbiorniki poprocesowe, przechowujące brudną wodę, która jednak nie stanowi zagrożenia dla środowiska.

Inną kategorią zbiorników są zbiorniki chemoodporne, będące zwykle elementem linii technologicznych w przedsiębiorstwach produkcyjnych. To najbardziej wytrzymałe konstrukcje, projektowane w taki sposób, aby odizolować magazynowane medium od środowiska zewnętrznego. Dzięki zastosowaniu nowoczesnych tworzyw sztucznych są one odporne na działanie nawet stężonych kwasów.

Producent zbiorników ciśnieniowych

To z kolei firma, która ma w swojej ofercie rozwiązania służące do przechowywania mediów pod ciśnieniem większym niż atmosferyczne. Omawiane wcześniej zbiorniki projektuje się jako bezciśnieniowe. Teoretycznie więc producent zbiorników ciśnieniowych ma trudniejsze zadanie, bo musi uwzględnić kolejną zmienną w swoich obliczeniach przy projektowaniu i produkcji zbiorników. Do czego wykorzystuje się zbiorniki ciśnieniowe? Jedną z najszybciej rozwijających się gałęzi tego biznesu są instalacje wodorowe. Gaz ten staje się coraz bardziej popularny, głównie za sprawą napędzanych nim autobusów miejskich, które przestają być już egzotycznym widokiem w Polsce. Pojawiają się również kolejne stacje umożliwiające tankowanie wodoru. Stąd zatem zapotrzebowanie na wytrzymałe magazyny wodoru. Wiodący producent zbiorników ciśnieniowych ma w swojej ofercie konstrukcje, których średnica może sięgać nawet 3 metrów, a długość nawet 60 metrów. Zastosowanie sprawdzonych materiałów pozwala na przechowywanie gazu pod ciśnieniem nawet 350 bar.

Od projektu do montażu

Decydując się na zakup profesjonalnego zbiornika – niezależnie od tego, czy chodzi o mały zbiornik wody pitnej czy skomplikowane ogniwo linii technologicznej, warto upewnić się, że dostawcą będzie firma z odpowiednim doświadczeniem. Standardem w branży jest projektowanie takich rozwiązań pod szczegółowe wymagania klienta i możliwość adaptacji projektu. Producent zbiorników ciśnieniowych to zwykle firma, która ma w swoim portfolio doświadczenia zebrane na innych polach, nierzadko również związanych ze zbiornikami. W tej branży doświadczenie jest bezcenne, bo dla klienta przekłada się na długoletnią, bezproblemową eksploatację produktu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here