Niewątpliwie najbardziej potrzebne akcesoria szkolne określi wychowawca na pierwszym spotkaniu z rodzicami, jednakże są rzeczy które można kupić nie czekając na ostatnią chwilę, gdyż na pewno będą dziecku potrzebne. Najważniejszą sprawą jest wybór odpowiedniego tornistra, który będzie dziecku towarzyszył przez co najmniej rok. Pamiętajmy, iż tornistry są lepiej wyprofilowane niż plecaki. Posiadają usztywnione plecy, co będzie miało szczególnie dobry wpływ na prawidłową postawę dziecka. Ważne, aby tornister był wielkością proporcjonalny do budowy ciała dziecka, nie może być zbyt duży, ale powinien pomieścić wszystkie potrzebne książki i przybory. Dobrze, aby był wyposażony w odblaski, żeby dziecko z daleka było zauważane przez kierowców i rowerzystów.

Kolejnym dość ważnym elementem wyposażenia jest piórnik, który powinien być usztywniony i pakowny. Musi bowiem pomieścić nie tylko długopisy, ołówek, gumkę do mazania, ale także flamastry czy kredki. Inne niezbędne rzeczy potrzebne dziecku do szkoły to zeszyty (w szerokie linie, kratkę, czyste i zeszyt do nut), ale także teczki na materiały od nauczyciela. Pamiętajmy, iż rzeczy, które kupujemy dla dziecka powinny się mu podobać, dlatego warto pamiętać, aby zabierać malca na wspólne zakupy i pozwolić na dokonywanie wyboru pod okiem rodzica.

Przybory szkolne to nie tylko podstawowe wyposażenie dziecka do możliwości realizowania się w roli ucznia, ale także dodatkowa mobilizacja. Chyba każdy dorosły pamięta to uczucie, kiedy wybierał akcesoria szkolne, które potem pokazywał rówieśnikom. Dlatego rodzice powinni pamiętać, aby nie pomijać osoby dziecka, które jest przecież najbardziej zainteresowane w tego typu zakupach.

Dodalibyście coś do naszej listy? Jeśli o czymś zapomnieliśmy, to koniecznie dajcie znać!

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułCo dzieci robią w przedszkolu?
Następny artykułPoziom reakcji na szkolenie – jak sprawdzić?

Sabina Maćkowicz - pedagog. Abolwentka Uniwersytetu Pedagogcznego w Krakowie. Od kilku lat pracuje z dziećmi, zaczynała jako opiekunka, poźniej wolontariuszka (m.in: w stowarzyszeniu Dać szansę). Doświadczenie zdobywała również w Dziennym Ośrodku Socjoterapii oraz Akademii Młodzieży.

 

Nasz specjalista o sobie:

Uwielbiam dzieci – ich spontaniczność i energię, a zarazem delikatność i kruchość. Od najmłodszych lat angażowałam się w różnego rodzaju akcje charytatywne i wolontaryjne. Pomagałam dzieciom z dysfunkcjami rozwojowymi. Etap ten był niezwykle trudnym doświadczeniem w moim życiu, ale także bardzo dużo mnie nauczył. Swój zawód wiążę głównie z wychowaniem przedszkolnym i wczesnoszkolnym. To wspaniałe uczucie patrzeć, jak dziecko się rozwija i móc mu w tym pomagać ...Mieć w tym swój maleńki udział...

Mam wiele innych zainteresowań, które są dla mnie odskocznią od codzienności. W wolnych chwilach chętnie czytam. Literatura to jedna z moich pasji . Lubię także aktywny wypoczynek – wyjazdy i spacery po górach, a w zimie jazdę na snowboardzie.  Podróże i odkrywanie nowych miejsc, to coś co mnie bardzo uszczęśliwia – jest to niewątpliwie część mojego życia.

Od dziecka moim zamiłowaniem było pisanie – stąd wybór studiów dziennikarskich.  Pisząc mogę łączyć swoją wiedzę z umiejętnościami, co daje mi poczucie ogromnej samorealizacji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here