Zakupy Żwirek silikonowy dla kota - czym różni się od...

Żwirek silikonowy dla kota – czym różni się od innych żwirków?

-

Żwirek do kuwet to wbrew pozorom niezwykle istotny element kociej wyprawki. Dziś w sklepach dostępnych kilka różnych typów, każdy o nieco innych właściwościach. Coraz większą popularnością cieszą się żwirki silikonowe, które rzeczywiście mają kilka cech wyraźnie wyróżniających je na tle innych materiałów.

Trwałość większa niż innych żwirków

Każdy żwirek silikonowy dostępny na zooart.com.pl wyróżnia się olbrzymią trwałością. Inne wkłady do kuwet, w zależności od typu, wymienia się co kilka dni, maksymalnie raz w tygodniu. Żwirek silikonowy z powodzeniem wytrzymuje od 3 do 4 tygodni i przez ten czas chroni nie tylko przed roznoszeniem przykrej woni, ale też przed namnażaniem drobnoustrojów. O trwałości warto też powiedzieć w kontekście kształtu ziarenek. Kupując żwirek-pellet, trzeba liczyć się z tym, że został on pokruszony w czasie transportu. Silikonowe drobinki na pewno z powodzeniem zniosły nawet najtrudniejsze warunki przechowywania, więc zachowają swoje właściwości.

Lepsze właściwości sanitarne

Jednym z najważniejszych wyznaczników jakości kociego żwirku jest to, w jakim stopniu powstrzymuje on rozwój patogenów. Z oczywistych powodów żwirki drewniane radzą sobie z tym najgorzej. Na drugim końcu skali znajdują się żwirki sepiolitowe (to podtyp bentonitowych) i właśnie silikonowe. Te ostatnie mają mikrostrukturę, która bardzo utrudnia tworzenie biofilmów bakteryjnych, a duża chłonność sprawia, że podłoże jest faktycznie suche, co też spowalnia namnażanie bakterii.

Do nauki dla młodego kota

Koty nabywają preferencje co do żwirku już na początku swojego życia. Niekiedy mówi się, że atrakcyjnie wyglądający i często ciekawie pachnący żwirek silikonowy nie jest dla nich najlepszym wyborem. Z drugiej jednak strony, zapach i atrakcyjny wygląd mogą być zachętą, która skróci okres nauki korzystania z kuwety. Należy jednak zwrócić uwagę na to, aby był to faktycznie żwirek najwyższej jakości. Będzie on miał nieco bardziej miękkie ziarenka pozbawione ostrych krawędzi, które mogłyby podrażniać łapki kociąt. Nie będzie też wydawał charakterystycznego dźwięku, który zniechęca niektóre zwierzaki.

Czy żwirek silikonowy musi być drogi?

Przeciwnicy żwirków silikonowych jako argumentu używają jego wysokiej ceny. Biorąc jednak pod uwagę wydajność oraz właściwości praktyczne, można stwierdzić, że choć koszt zakupu opakowania faktycznie jest wyższy, to w dłuższej perspektywie kupno dobrego jakościowo żwirku silikonowego jest bardzo opłacalne. Oczywiście – może się zdarzyć, szczególnie w przypadku starszych kotów przyzwyczajonych do innego podłoża, że nie zaakceptują one tej zmiany, jednak wielu hodowców i miłośników kotów twierdzi, że warto spróbować.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

WARTO PRZECZYTAĆ

Pączki domowe – prosty przepis

Pączki to największy przysmak nie tylko Tłustego Czwartku, ale także jedzony każdego dnia. Podstawą pulchnego ciasta pączków są drożdże i mąka pszenna. Smaży się je na głębokim tłuszczu, smalcu, oleju lub maśle na ciemno-złoty kolor. Mają one kształt nieco spłaszczonej kuli i posiadają bardzo różnorodne nadzienie, w zależności od smaku i gustów.

jak być samcem alfa na imprezie?

Nie od dzisiaj wiadomo, że mężczyzna pewny siebie, dający kobiecie poczucie stabilizacji i bezpieczeństwa, a przy tym wrażliwy i uczuciowy jest ideałem kobiety. Kiedy jesteś na imprezie, aktywuj w sobie samca alfa! Użyj do tego mowy ciała, dzięki niej szybko wyślesz kobiecie komunikat, że jesteś prawdziwym mężczyzną, a nie niedojrzałym chłopczykiem.

Zobacz też

Co grozi za zniszczenie mienia prywatnego lub publicznego?

Zniszczenie mienia – prywatnego bądź publicznego – jest karalne. Nie można bowiem bezkarnie niszczyć cudzego mienia, niezależnie od jego wartości. Kary za zniszczenie mienia są bardzo różne, uwarunkowane jest to możliwościami subsumcji czynu pod różne przepisy prawa, zawarte zwłaszcza w Kodeksie wykroczeń oraz w Kodeksie karnym.

Waporyzacja maksimum korzyści „w chmurze”

Osoby, które wcześniej nie miały styczności z waporyzacją, przeważnie podchodzą do niej z pewną rezerwą. Najczęściej zastanawiają się tym,...

Bluza adidas Originals – modny, praktyczny i wygodny strój

Bawełniana bluza to doskonały wynalazek, jeżeli chodzi o garderobę. Doceniają ją zarówno Panie, jak i Panowie – szczególnie w...

Może Cię zainteresuje: