Zakupy Nowoczesne dewocjonalia – gadżety chrześcijańskie

Nowoczesne dewocjonalia – gadżety chrześcijańskie

-

Dla człowieka wierzącego wiara to trochę więcej niż tylko zwykły światopogląd. Jest to pewien sposób przeżywania swojego życia, który odbija się na jego wielu aspektach. Drobne przedmioty, przypominające o chrześcijańskich ideałach, o związku z Bogiem, Świętymi i aniołami lub też przeznaczone do pomocy w modlitwie – to dewocjonalia.

Tradycyjne formy dewocjonaliów

Najbardziej tradycyjne formy dewocjonaliów to znane zdecydowanej większości z nas medaliki, krzyżyki czy różańce. Dawniej można było zetknąć się też z ryngrafami, czyli niewielkim tarczami z wizerunkami Maryi lub Świętych, które wieszano na ścianach, podobnie jak obrazy religijne czy krzyże.

Nowe formy dewocjonaliów

Obecnie na rynku pojawiło się dużo wcześniej nie stosowanych drobiazgów, które znakomicie spełniają rolę nowych dewocjonaliów. Możemy nazwać je ogólnie gadżetami chrześcijańskimi. Chodzi o przedmioty takie, jak breloki, magnesy, opaski na rękę lub długopisy czy zawieszki na telefon. Chrześcijański może stać się nawet kubek termiczny – ozdobiony cytatem z Biblii.

Gdzie można kupić dewocjonalia?

Dewocjonalia w internecie

Jeżeli chcemy zaopatrzyć się w tego typu drobiazgi, najlepszym rozwiązaniem może okazać się odwiedzenie hurtowni dewocjonaliów lub innego, mniejszego sklepu religijnego. Gadżety chrześcijańskie pełnią zwykle dodatkową rolę w asortymencie tego typu sprzedawców. Trzeba przyznać, że są one pewną odpowiedzią na potrzeby czasu, która podoba się szczególnie młodym ludziom. Przykładem wykorzystania takich nowych dewocjonaliów może być na przykład naklejanie charakterystycznych rybek na karoserii samochodów.

Zdarzają się także (choć nie tak często jak tradycyjne sklepy liturgiczne) miejsca, których asortyment to same dewocjonalia właśnie. Wiele tego typu miejsc udostępnia także swoją ofertę w sieci. Sklep religijny online może być dobrym wyjściem dla wszystkich, którzy mieszkają daleko od stacjonarnych sprzedawców takiego asortymentu.

Korzyści społeczne

Niektórym może wydawać się, że chodzenie do pracy z kubkiem termicznym, który jest ozdobiony fragmentem z psalmu, może być pewnym epatowaniem. Jednak ma to tę zaletę, że sygnalizuje od razu spostrzegawczym osobom z otoczenia, kim jest posiadacz takiego kubka. Może to skutkować lepszą komunikacją – gdyż w takim przypadku staje się jasne, że pewne tematy rozmów nie powinny się pojawiać. Zaoszczędzi to z pewnością sporo nerwów w wielu sytuacjach.

Dobry pomysł na niewielki prezent

Jeżeli wiemy, że nasz znajomy lub ktoś z bliskiej rodziny identyfikuje się z chrześcijaństwem, tego typu drobiazg może być świetnym prezentem. Szczególnie na okazje takie, jak chrzciny dziecka, ślub lub bierzmowanie.

Takie niewielkie gadżety są także kierowane do małych dzieci. Warto wymienić tutaj np. notesy z aniołkami czy długopisy z błogosławieństwem lub puzzle, przedstawiające sceny z Ewangelii.

Dewocjonalia w internecie

Jeżeli mieszkamy w większym mieście, prawdopodobnie nie będzie trudno znaleźć w nim sklep z dewocjonaliami. Niestety, oferta wielu tego typu miejsc bywa mało nowoczesna. Dlatego jeszcze raz podkreślmy zalety korzystania ze sklepów internetowych z dewocjonaliami – z reguły innowacyjny kanał kontaktu z klientem przekłada się też na nieco bardziej współczesną ofertę.

Jak widać – rynek odpowiada i w tym przypadku aktywnie na potrzeby klientów. Polska, w przeciwieństwie do wielu krajów zachodniej Europy, wciąż jest zamieszkiwana przez dużą grupę aktywnie uczestniczących w życiu Kościoła ludzi, w tym także ludzi młodych. To właśnie do nich jest w większości przypadków skierowana oferta gadżetów chrześcijańskich.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

WARTO PRZECZYTAĆ

Łupież u kota – przyczyny, leczenie

U kotów podobnie jak u ludzi może występować łupież, czyli łuszczący się naskórek. Najczęściej przyczyną tego jest niewłaściwa dieta. Bez wcześniejszych badań nie można jednak wykluczyć podłoża chorobowego.

Kotka w ciąży – objawy (jak rozpoznać?), opieka

Obserwowalne objawy ciąży występują dopiero od 3-4 tygodnia, dlatego najpewniejszym sposobem sprawdzenia, czy doszło do zapłodnienia, jest przeprowadzenie badania przez lekarza weterynarii około miesiąca od zakończenia rui. Dzięki temu już w pierwszym okresie ciąży będziemy mogli lepiej zadbać o kotkę i rozwijające się w jej brzuchu maleństwa.

Zobacz też

Jak zaoszczędzić na telefonie?

Problemu wydatków związanych w telefonami, nie było jeszcze trzydzieści lat temu, kiedy dostęp do nich był mocno ograniczony. W jednym bloku telefon miało kilku lokatorów. W jednej wsi telefon stał na plebani i komisariacie ówczesnej milicji. Dzisiaj telefon ma praktycznie każdy od kilkulatka w podstawówce, po nasze kochane babcie. Wydatki związane z telefonami można ograniczyć tak samo jak każde inne, trzeba tylko wiedzieć jak.

Trybunki konferencyjne dla każdego przedsiębiorcy

Zdarza Ci się organizować lokalne kampanie marketingowe lub różnego rodzaju spotkania, konferencje, czy nawet wystawiać swoich przedstawicieli handlowych na...

Czy warto ozonować mieszkanie? Sprawdź jak wybrać generator ozonu

Czasem nie zdajemy sobie sprawy, jak wiele dodatkowych i wygodnych funkcji oferuje nam nowoczesna technologia. Równie często bagatelizujemy ją...

Może Cię zainteresuje: