Choroby Domowe sposoby na odparzenia pieluszkowe

Domowe sposoby na odparzenia pieluszkowe

-

Jak można uniknąć odparzeń? Odpowiedź jest bardzo prosta: dzięki odpowiedniej pielęgnacji, którą można sprowadzić do kilku zasad. Przede wszystkim nie dopuszczaj do tego, żeby dziecko miało na sobie brudną pieluszkę i często ją sprawdzaj. Zawsze miej przy sobie akcesoria do przewijania, tj. zapasowe pieluszki, wilgotne chusteczki, krem do pielęgnacji pupy dziecka. Im szybciej przewiniesz malucha, tym krótszy kontakt jego skóra będzie miała z kałem, a zatem zmniejszy się ryzyko jej podrażnienia i wystąpienia odparzeń. Pamiętaj także, żeby dokładnie umyć letnią wodą, a następnie osuszyć skórę w okolicy miejsc intymnych malucha.

Kiedy dojdzie już do odparzenia, to działaj jak najszybciej. Zdarza się bowiem, że zwykłe odparzenie przekształca się w tzw. pieluszkowe zapalenie skóry. Jak do tego nie dopuścić?

1) Zaopatrz się w maść zawierającą alantoinę lub lanolinę. Substancje te złagodzą podrażnienia i przyspieszą gojenie. Smaruj skórę dziecka podczas każdego przewijania. Możesz również użyć na odparzenia naparu z nagietka bądź z rumianku, o ile Twój maluch nie jest na te zioła uczulony.

2) Wykąp dziecko w wodzie z dodatkiem krochmalu. Krochmal przygotujesz następująco: do szklanki zimnej wody dodaj dwie łyżki mąki ziemniaczanej i dokładnie zamieszaj. Powstałą mieszankę połącz z dwiema szklankami wrzątku. Tak powstały krochmal wlej do wanienki z wodą.

Uwaga: przy odparzeniach możesz stosować do przemywania pupy malucha i do kąpieli wodę przegotowaną zamiast wody z kranu. Odradza się stosowanie mydła.

3) Pozostaw malucha na jakiś czas bez pieluszki, żeby jego skóra miała bezpośredni kontakt ze świeżym powietrzem. Możesz podłożyć mu pod pupę np. foliowy obrus czy ceratę, żeby nie doszło do zabrudzenia łóżeczka.

Jeśli odparzenia pieluszkowe zdarzają się w przypadku Twojego dziecka często, spróbuj zmienić pieluszki na lepszej jakości bądź kosmetyki do pielęgnacji skóry dziecka. Skontaktuj się także z pediatrą i poproś o skierowanie na badanie moczu. Być może powracające odparzenia są sygnałem problemów z układem moczowym.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

WARTO PRZECZYTAĆ

Jenga – zasady gry

Jenga to prosta gra zręcznościowa, do której potrzebny jest odpowiedni zestaw klocków. Mimo swoje prostoty potrafi wciągnąć i zabrać niemało czasu. W standardowym zestawie do tej gry znajdziemy drewniane klocki. Tworzą one wieżę, której każde piętro składa się z trzech klocków.

Jak ćwiczyć pamięć słuchową?

Na skutek zaburzeń w zakresie percepcji słuchowej u dzieci, często można zaobserwować wadliwą wymowę, przestawianie kolejności dźwięków w wyrazach czy też mylenie wyrazów o podobnym brzmieniu.

Zobacz też

Praca za granicą a emerytura w Polsce

W ciągu ostatnich lat liczba Polaków pracujących za granicą wzrosła bardzo znacznie. Jest to związane z otwarciem rynków krajów Europy Zachodniej na Polskę, co spowodowało również, że Polacy zatrudnieni za granicą mają możliwość ubiegania się o polską emeryturę, oczywiście pod warunkiem, że są zatrudnieni legalnie.

Mocna latarka – 5 dowodów na to, że musisz ją mieć!

W ostatnich latach dużą popularność zdobyły nowoczesne mocne latarki LED. Co jasne, najpierw trafiły one do różnego rodzaju służb...

Zakupy spożywcze online?

Polacy od lat dokonują zakupów przez Internet. Dostępność produktów w sieci jest bardzo wysoka, a sprzedawcy oferują konkurencyjne ceny....

Może Cię zainteresuje: