Choroby Łzawienie oczu - przyczyny

Łzawienie oczu – przyczyny

-

Objawy swędzenia i łzawienia dają różne choroby oczu, jednak najpopularniejsza to zapalenie spojówek. Choroba ta może być wywołana wirusami lub bakteriami oraz alergią. Podobne objawy jak pieczenie oczu i łzawienie towarzyszyć może takim chorobom, jak wiosenne zapalenie rogówek. Występuje właśnie wtedy i najczęściej dotyka dzieci młodzież.

Jak sobie radzić ze łzawieniem

– staraj się nie wychodzić z domu w okresie intensywnego pylenia roślin
– pamiętaj o okularach słonecznych, najlepsze będą z filtrem UV oraz ściśle przylegającym do twarzy
– krople do oczu – stosuj je w celu łagodzenia objawów
– nie trzyj oczu – podrażnisz je tylko i spowodujesz większe swędzenie i zaczerwienienie
– zamykaj okna (unikniesz zanieczyszczeń)
– pamiętaj o higienie – przemywaj oczy łagodnym mleczkiem do de makijażu po powrocie do domu
– oczyścisz gałki z zanieczyszczeń i pyłków

Objawy zapalenia spojówek

– pieczenie
– uczucie kłucia
– łzawienie
– sklejanie się powiek
– uczucie ciężkości powiek
– uczucie ciała obcego w oku

Jest to schorzenie, którego nie należy bagatelizować, gdyż spojówki przestają pełnić swoją funkcję ochronną. Wtedy należy udać się na konsultację do okulisty, samemu można się leczyć góra 1-2 dni, używając kropli do oczu z wyciągiem ze świetlika. Lekarz dokona diagnozy za pomocą badania lampą szczelinową. W wyjątkowych wypadkach zleca się badanie posiewowe. Zapalenie spojówek to choroba towarzysząca często zespołowi suchego oka.

Czy informacje zawarte w artykule okazały się pomocne? Zapraszam do komentowania.

Joanna Rayzacher

Joanna Rayzacher - skończyła studia socjologiczne i dziennikarskie. Pracowała w portalach zajmujących się tematyką kobiecą, związaną z pielęgnacją ciała i wizażem (m.in.: kobiety.pl), czasopismach (m.in.: "Moda&Styl", "Dzieciaki") oraz w radiu. Od 2009 roku współpracuje z magazynem "Pro-KREACJA" i zajmuje się projektami społecznymi w fundacji "Dbam o Zdrowie".

Nasz specjalista pisze o sobie:

Zawsze lubiłam obserwować ludzi, interesowało mnie co mówią i myślą, także co mogą zrobić, aby czuć się lepiej.

Praktyki dziennikarskie odbyłam w portalu Rossnet.pl, zajmującym się tematyką dotyczącą urody oraz zdrowia. W przeszłości współpracowałam (przez kilka lat) z pismem „Moda&Styl”, gdzie pisałam artykuły dotyczące tematyki lifestylowej (na przykład artykuł o subkulturze lolit), jak również przeprowadzałam wywiady, m.in.: rozmowę z projektantem mody - Wojtkiem Dziedzicem oraz twórcą nowatorskich projektów designerskich - Tomkiem Rygalikiem.

W piśmie „Dzieciaki” byłam autorką artykułów dotyczących diagnoz problemów społecznych oraz sposobów ich rozwiązania (przemoc w rodzinie, tolerancja), jak również problemami zdrowotnymi (ciąża, wcześniaki, anomalie). W portalu Kobiety.pl. pisałam m.in.: reportaże o popularności lumpeksów, eseje o atrakcyjności fizycznej, kulturze masowej, dandyzmie oraz felietony.

Obecnie współpracuję z magazynem „Pro-KREACJA”. Zawodowo jestem związana z Fundacją „Dbam o Zdrowie”.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

WARTO PRZECZYTAĆ

Jaki dywan do pokoju dziecięcego?

Urządzając pokój dziecięcy, warto postawić na uniwersalne, solidne i przede wszystkim bezpieczne meble. Nie oznacza to, że mniej ważne są różnego rodzaju dodatki – przeciwnie, to właśnie one nadadzą pomieszczeniu charakter i sprawią, że nasza pociecha będzie się w nim dobrze czuła i chętnie spędzała w nim czas. Jedną z ozdób, która ma znaczenie nie tylko estetyczne, lecz także praktyczne, jest dywan.

Muzeum Fabryka Emalia Oskara Schindlera w Krakowie – zwiedzanie

O tym, że pamięć o Oskarze Schindlerze jest nadal żywa, świadczy kilka faktów. Po pierwsze, historia tego odważnego człowieka, który uratował około tysiąca osób, została sfilmowana (film „Lista Schindlera”) oraz opisana w kliku książkach. Po drugie, w 2010 roku w budynku administracyjnym zakładów, których był właścicielem w Krakowie, otwarto muzeum Fabryka Emalia Oskara Schindlera.

Zobacz też

Dieta proteinowa – plusy i minusy

Dieta proteinowa jest idealna dla osób,...

Bluza męska – jak poprawić jej casualowy styl

Bluza to uniwersalna część garderoby, która zależnie od kroju i doboru dodatków może spełniać różne funkcje w codziennej, męskiej...

Zimowe zabawy z dziećmi w domu

Zima to zdecydowanie piękna pora roku, trzeba tylko nauczyć się dostrzegania jej zalet. Wprawdzie temperatura spada poniżej zera, na...

Może Cię zainteresuje: