Choroby Zez - leczenie

Zez – leczenie

-

W tej chorobie dany przedmiot oglądany jest tylko przez jedno oko, natomiast drugie w tym czasie zezuje -patrzy w innym kierunku. Sposób leczenia tego schorzenia zależy od przyczyny, która go wywołała. Jeżeli zez wywołany jest porażeniem nerwowym, to musimy wykonać dodatkowe badania, które pozwolą na dokładną identyfikację przyczyny. W tym przypadku może nią być tętniak, uraz, czy wzrost ciśnienia wewnątrzczaszkowego. Jeżeli występujący zez jest skutkiem występującej wady wzroku, wówczas należy najpierw wyleczyć tą wadę. Jeśli jest to niemożliwe, należy “ćwiczyć” oko niedowidzące, pamiętając, aby zasłonić oko, które widzi prawidłowo.

Możliwe jest także leczenie operacyjne, które opiera się na usunięciu mięśnia lub jego przyczepu, który zlokalizowany jest patologicznie. Celem takiego zabiegu jest umożliwienie widzenie obuocznego. Wykonywane jest to także w celach estetyczncyh, głównie u dzieci, aby lepiej się czuły w towarzystwie inncyh oraz, aby inne dzieci się z nich nie śmiały. Jak widzimy leczenie zeza początkowo jest leczeniem przyczynowym.

leczenie zeza sposobymorgulefile.com

Bardzo ważna jest zarówno diagnostyka, leczenie, jak i profilaktyka zeza. Istnieją w Polsce ośrodki, które zajmują się tymi zagadnieniami. Warto więc zwrócić się do specjalisty, w celu wykonania odpowiednich badań. Dotyczy to zarówno dorosłych jak i małych dzieci. Jak każda choroba im wcześniej zostanie wykryta, tym lepiej. Można wtedy całkowicie ją wyleczyć i zapobiec negatywnym skutkom tej choroby.

Macie ten problem? Jakie leczenie podjęliście/ rozważacie? Dajcie znać!

Magdalena Solarz

Magdalena Solarz - studentka IV roku farmacji Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Interesuje się tenisem ziemnym, była zawodniczka Polskiego Związku Tenisowego. Ukończyła kurs wychowawców kolonijnych, wielokrotnie była wychowawcą i pomocnikiem instruktora tenisa ziemnego na obozach tenisowo-tanecznych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

WARTO PRZECZYTAĆ

Jak pozbyć się nieprzyjemnego zapachu z lodówki?

Zdarza się czasami, że pomimo regularnego mycia lodówki, utrzymuje się w niej nieprzyjemny zapach. Na szczęście istnieją różne sposoby na walkę z tym uciążliwym zapachem.

Pudding chlebowy – przepis

Pudding to słowo pochodzące z języka angielskiego. Oznacza różny rodzaj potrawy zapiekanej, gotowanej na parze lub w malej ilości wody, zarówno o słodkim jak i wytrawnym smaku. W przypadku puddingu chlebowego to nic innego jak kromki pszennego białego chleba, posmarowane sporą ilością masła i zapieczone w mleczno - jajecznym kremie przyprawionym cukrem, cynamonem i często rodzynkami lub innymi bakaliami.

Zobacz też

Zmiana branży

Zmiana branży jak każda inna zmiana kojarzy nam się z ryzykiem, które lepiej nie podejmować, bo a nuż będzie gorzej - nic bardziej mylnego. W krajach zachodnich ludzie bardzo często zmieniają branżę, czy to ze względu na własne zainteresowania, czy też zmieniające się warunki rynku. U nas wśród pracowników pokutuje nadal nastawienie do pracy z minionego ustroju, czyli jeden zawód, jedna praca na całe życie. O dziwo zaczyna się kształtować nowy trend wśród pracodawców, którzy poszukują tzw. świeżej krwi, a więc osób które wcześniej wykonywały zupełnie inną pracę i mają zupełnie nowe spojrzenie.

Elementy odblaskowe: Jak jesteś widoczny na drodze?

Bezpieczeństwo pieszych na drodze w dużej mierze zależy od dobrej widoczności. Na każdym kroku słyszy się, jak ważne jest...

Mocna latarka – 5 dowodów na to, że musisz ją mieć!

W ostatnich latach dużą popularność zdobyły nowoczesne mocne latarki LED. Co jasne, najpierw trafiły one do różnego rodzaju służb...

Może Cię zainteresuje: