Odchudzanie niestety nie jest łatwym procesem. Wielokrotnie związane jest to nie tylko z ćwiczeniami fizycznymi i ograniczeniem spożywania niektórych produktów, ale także z wieloma wyrzeczeniami i kolosalnymi zmianami dla kobiet, które do tej pory prowadziły niezdrowy tryb życia. Jednak nie pozostają one ze swoją nadwagą same. Z pomocą przychodzi im sama matka natura. Szczególnie cenne spośród owoców są tak znane i lubiane przez wszystkich jabłka.

Wprowadzenie jabłek do diety i codziennego menu zapewni nam doskonałe walory smakowe i bogactwo witamin oraz składników odżywczych, przede wszystkim witaminy C, P, A oraz magnezu, potasu, wapnia, krzemu i błonnika. Ponadto zawarte w jabłkach, a dokładnie w ich pestkach i skórce, pektyny działają na nasz organizm oczyszczająco, usuwając z niego resztki niestrawionych pokarmów, neutralizują obecne w organizmie toksyczne substancje, zapobiegają zaparciom, a co za tym idzie regulują florę bakteryjną jelit.

Co więcej, zmniejszają również wchłanianie cholesterolu do krwi, a w konsekwencji zapobiegają miażdżycy i zawałowi. Dodatkowo po zjedzeniu jabłek w żołądku wytwarza się charakterystyczna substancja zmniejszająca przyswajanie cukrów.

Jednak zbawienne działanie jabłek na nasz organizm widoczne jest nie tylko w poprawie procesów związanych z układem pokarmowym i procesami trawiennymi. Nieocenione są dla odchudzających się osób ich właściwości. Przede wszystkim jabłka są bardzo niskokalorycznymi owocami. W 100 gramach tych owoców znajduje się maksymalnie 50 kalorii.

Jabłka są bardzo sycące, zatem spożywanie ich nawet w nieco większej ilości sprzyja odchudzaniu, poprzez pobudzanie procesów trawiennych. Co najważniejsze, jabłka nie tuczą. Jednak podobnie jak ze wszystkim co spożywamy, nie należy z nimi przesadzać. Zawierają bowiem dość duże ilości cukru.

Decydując się na odchudzanie i wprowadzenie do swojej diety jabłek, nie należy zapominać, że same jabłka nie odchudzają. Stanowią jedynie doskonałe uzupełnienie codziennego menu. O ile w normalnej, zbilansowanej diecie ich spożycie nie powinno przekraczać dziennie 300 g, to w menu osoby odchudzającej się ich maksymalne dzienne spożycie to 150 g.

Uwaga!

Dwa jabłka spożyte przed każdym posiłkiem obniżają zawartość tłuszczu we krwi o ponad 20%.

Czy informacje zawarte w artykule okazały się pomocne? Wypowiadajcie się w komentarzach.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułKuchnia chińska – charakterystyka
Następny artykułGrochówka – przepis

Joanna Białek - ukończyła studia politologiczne i administracyjne. Od 2007 roku współpracowała z gazetą Dziennik Polski oraz portalami informacyjnymi (m.in.: Źródło.net) dla których pisała teksty poradnikowe dotyczące tematyki lifestyle, związane z modą i stylizacją, a również zdrowym stylem życia i odżywianiem. Obecnie pracuje w agencji reklamowej i zajmuje się recenzowaniem książek dla wydawnictwa ZNAK.

Nasz specjalista pisze o sobie:

Bardzo lubię gotować, a kuchenne eksperymenty to mój żywioł. Kiedy wchodzę do kuchni, wszystko inne przestaje istnieć. Krok po kroku, coraz ambitniej przechodziłam do trudniejszych i bardziej złożonych potraw. Jak każda kobieta posiadam jednak swoje ulubione obszary kuchni. W moim przypadku są to wszelkie dania mięsne, kuchnia śródziemnomorska, słodkie desery, ciasta i drożdżowe wypieki, które ostatnio zupełnie mnie pochłonęły.   

Moje zainteresowanie modą, urodą, higienicznym trybem życia i zdrowiem nie wzięło się znikąd.  Dotychczasowe doświadczenie zawodowe jest nieodłącznie związane z tym obszarem. Praca dla portalu internetowego Źródło.net dała mi możliwość wykorzystanie wiedzy o urodzie i stylizacji. To właśnie tam zaczynałam rozwijać i poszerzać swoją wiedzę w tym obszarze. W rezultacie po kilku latach pisania porad i przewodników po świecie mody doskonale znam i rozumiem tę dziedzinę. Poza tym nikt tak dobrze jak kobieta nie doradzi, jakie buty pasują do małej czarnej i jak radzić sobie ze złym nastrojem.

Współczesny, bardzo nowoczesny i rozwinięty świat wymaga od nas zwiększonej troski o własne zdrowie i higieniczny, dopasowany do wieku i stanu zdrowia, trybu życia. Ale zdrowy tryb życia to nie tylko odpowiednie odżywianie i profilaktyka. To przede wszystkim właściwa i regularna aktywność fizyczna. Dlatego tak przydatne w tym obszarze okazuje się moje doświadczenie zdobyte w pracy dla serwisu NaszaWyprawa.pl, opisującego szeroko rozumiane podróżowanie, zarówno pod względem pięknych miejsc wartych zobaczenia, jak i ze względu na właściwe przygotowanie do wędrówek, przeciwwskazania i troskę o własne zdrowie w czasie wypraw.

Poza zainteresowaniami związanymi ze zdrowiem i modą, w wolnych chwilach bardzo dużo czytam, spaceruję na łonie natury i z każdym dniem coraz bardziej odkrywam i podziwiam mój ukochany Kraków. Ponadto kocham górskie wycieczki, robienie zakupów i jestem wielka fanką kotów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here