Proces ich przygotowania jest dość złożony i składa się z kilku czynności:

– wybiera się tylko ładne owoce i warzywa, dbając o jakość przyszłych mrożonek
– poddaje się procesowi mycia oraz krojenia na kawałki
– blanszowanie, czyli kilkuminutowe nagrzanie warzyw i owoców w temperaturze 100 stopni w celu zabiciu bakterii oraz podtrzymaniu trwałości smaku oraz zapachu tak aby nie nastąpiła jego utrata po rozmrożeniu
– umieszczenie warzyw w specjalnym pomieszczeniu do którego jest wpuszczane lodowate powietrze, które zamraża jedzenie.

Zalety mrożonek

1. Zawsze dostępne, dobrej jakości warzywa i owoce

Mrożonki możemy kupować cały rok, a ponieważ w trakcie procesu ich przygotowania dba się o wysoką jakość produktu, tak aby zapach i smak świeżych produktów był trwały. Możemy być także spokojni o nasze zdrowie, gdyż trakcie ich zamrażania wszelkie bakterie zostają zlikwidowane, dba się również o sterylną czysto opakowań w które są wkładane. Normy dotyczące produkcji żywności głęboko mrożonej są starannie przestrzegane, a żywność dobierania z najlepszych plantacji.

2. Taniość

Mrożonki są znacznie tańsze niż świeże warzywa i owoce. Należy też pamiętać, iż rzekomo dostępne cały rok sezonowe warzywa i owce są pełne konserwantów, gdyż hoduje się je w sztucznych warunkach. Także cena mrożonych warzyw i owoców jest zawsze stała w przeciwieństwie od naturalnych, których waha się w zależności od obfitości upraw czy cła.

3. Komfort

Jeśli zależy nam na szybko przygotowanym daniu (mamy gości, nie mamy czasu bo pracujemy długie godziny) wystarczy wyjąć mieszankę i wrzucić ją do garnka lub na patelnię. Nie musimy samodzielnie zajmować się ich czyszczeniem i obieraniem co znacznie ułatwia życie.

Jadacie mrożoną żywność? Uważacie, że istnieje jakaś większa różnica pomiędzy żywnością świeżą a mrożoną?

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułMakijaż dzienny – krok po kroku
Następny artykułZespół niespokojnych nóg – informacje

Joanna Rayzacher - skończyła studia socjologiczne i dziennikarskie. Pracowała w portalach zajmujących się tematyką kobiecą, związaną z pielęgnacją ciała i wizażem (m.in.: kobiety.pl), czasopismach (m.in.: "Moda&Styl", "Dzieciaki") oraz w radiu. Od 2009 roku współpracuje z magazynem "Pro-KREACJA" i zajmuje się projektami społecznymi w fundacji "Dbam o Zdrowie".

Nasz specjalista pisze o sobie:

Zawsze lubiłam obserwować ludzi, interesowało mnie co mówią i myślą, także co mogą zrobić, aby czuć się lepiej.

Praktyki dziennikarskie odbyłam w portalu Rossnet.pl, zajmującym się tematyką dotyczącą urody oraz zdrowia. W przeszłości współpracowałam (przez kilka lat) z pismem „Moda&Styl”, gdzie pisałam artykuły dotyczące tematyki lifestylowej (na przykład artykuł o subkulturze lolit), jak również przeprowadzałam wywiady, m.in.: rozmowę z projektantem mody - Wojtkiem Dziedzicem oraz twórcą nowatorskich projektów designerskich - Tomkiem Rygalikiem.

W piśmie „Dzieciaki” byłam autorką artykułów dotyczących diagnoz problemów społecznych oraz sposobów ich rozwiązania (przemoc w rodzinie, tolerancja), jak również problemami zdrowotnymi (ciąża, wcześniaki, anomalie). W portalu Kobiety.pl. pisałam m.in.: reportaże o popularności lumpeksów, eseje o atrakcyjności fizycznej, kulturze masowej, dandyzmie oraz felietony.

Obecnie współpracuję z magazynem „Pro-KREACJA”. Zawodowo jestem związana z Fundacją „Dbam o Zdrowie”.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here